Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik klinikai (gyógyszer)...

Akik klinikai (gyógyszer) kisérletekben vesznek részt, azok jó emberek, vagy tudatosan kockáztatja a testi épségét és ezzel bűnt követ el?

Figyelt kérdés
Keresztény értelemben érdekel.

#gyógyszer #Testiépség
2019. jan. 24. 15:50
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat! Jó emberek akik tudatosam kockáztatják..

Többesszám

2019. jan. 24. 15:56
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszereket előbb különböző állatokon tesztelik, ennek is megvannak a különböző fokozatai, majd csak a fejlesztés legvégén kezdik el az embereken. Természetesen nem egészséges embereken, hanem olyanokon, akik az adott betegségben szenvednek. Ezeknek az embereknek olykor az egyetlen reményt jelentik ezek az új gyógyszerek. Szerintem nem követnek el ezzel bűnt. Ráadásul nem csak nekik, de utána nagyon sokaknak van reményük meggyógyulni a gyógyszertől. Persze azért egekbe se kell őket magasztalni, hogy ettől ők valami különösen jó emberek lennének. Hiszen egyrészt nem ingyen teszik, másrészt saját érdekük is sokszor betegségük miatt.
2019. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Gyakorlatias emberek, akik pénzt keresnek. Nem kell túlbonyolítani a dolgot. Én sem jótékonykodásból adtam vérplazmát olyan sűrűn amennyire lehetett, hanem azért, mert jól megfizették, valamiből meg kellett élni.
2019. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
100%
Vettem részt ilyenben, sem jó sem rossz embernek nem érzem tőle magam. Kellett a pénz. Azért mire a gyógyszer eljut odáig, hogy embereknek adják be, már kiszűrik a komolyabb mellékhatásokat.
2019. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a többi emberért kockáztatja az egészségét, az nem bűn. Akkor sem, ha pénzt kap érte.
2019. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16%

Sajnos a reklámok nem ezt mondják, de a gyógyszerek kb 95%-a árt, mégpedig a mellékhatásnak nevezett hatásaik miatt. Van sok gyógyszer, amit forgalomba hozatal után 1-2 évtized múlva vontak ki a forgalomból, mert nem hatásos... Hányszor halljuk, hogy ezt a gyógyszert már élete végéig szednie kell... Akkor gyógyít, vagy sem? Sajnos rossz hírt kell mondanom: a profit mozgatja a gyógyszeripart.


A gyógyszermaffiáról, az igazságról pl. Lenkei Gábor ír, és nyilatkozik a youtube-on is.

2019. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!