Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Úgy érzem nincs mondanivalóm...

Úgy érzem nincs mondanivalóm Istennek, hogyan imádkozzak?

Figyelt kérdés
Eddig kb arról szólt a dolog, hogy elmondtam mennyire hálás vagyok mindazért, amit adott napon kaptam Tőle, meg ami jó dolgok történtek, stb, esetleg ha valami komolyabb dolog volt várható a közeljövőben, akkor abban kértem a segítségét, de ez lassan kezd nagyon sablonos lenni. Akkor gondoltam arra, hogy magamról mesélek Neki, hogyan élek meg 1-1 helyzetet, de egyrészt úgyis tudja, másrészt meg könnyen átcsap önfilozofálásba. Az imának meg szerintem nem ez a lényege. Mostanában csak a Miatyánkot szoktam már mondani. Nagyon sablonos, nagyon lapos, semmi lelki dolog nincs mögötte, de nem tudom teljesen elhagyni, tehát legalább ennyi kell. Szükségem van a kommunikációra, csak valahogy a módját elvesztettem.
2019. jan. 28. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Lehet, hogy a mennyországban sem lesz közös témátok és csak kínos csend lesz.

Amíkor másokkal kedves vagy, másokkal jó vagy, akkor veled van Isten.

2019. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért is mondanál bármit is egy nem létező cuccnak?
2019. jan. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tulajdonképpen annyit elég mondani: Köszönöm!"

(Meister Eckhart, XIV.sz.)

Az Úr imája, a "Miatyánk" nagyon nem lapos/sablonos. Érdemes egyszer végigolvasni egy-egy mélyebb tanulmányt.

„Ennek az imádságnak gyakorlata egészen rendkívüli és minden alkalommal meglep. Holott naponta tapasztalom, minden alkalommal felülmúlja várakozásomat. Gondolataimat olykor már az első szavak messze elragadják testemtől s egy téren kívüli valóságba helyezik, hol minden határ és minden szemszög megszűnik… A képzeletünkben élő tér természetes végtelenségét egy új, a második vagy akár a harmadik hatványra emelt végtelen cseréli fel. Ugyanakkor a végtelenségnek a végtelenje megtelik csenddel, mely azonban épp nem a hangok hiányát jelenti itten, hanem olyan telítettséget, mely minden hangnál valódibb, pozitívabb élményt kelt. Ilyenkor bármi földi zajnak, ahhoz, hogy eljusson hozzám, előbb e csöndön kell átkelnie.” Simone Weil, a Miatyánkról

2019. jan. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező: "Úgy érzem nincs mondanivalóm Istennek, hogyan imádkozzak?"


Ha nincs mondanivalód, az azt jelenti, hogy semmilyen az életed. Stagnált állapotban van.


Nincs más dolgod csak hálát adni Ő neki mindenért, mert minden Ő tőle van!

2019. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel megakadtál abban, hogy közeledj Istenhez imában. És nem tudod, hogyan fejezd ki magad, javaslom hogy olvasd el a Zsoltárok könyvét az elejétől a végéig. Ebben a bibliai könyvben sok imádságot olvashatsz, és amikor ezeket olvasod, tapasztalni fogod azt, hogy a régi Istenhez közel álló személyek is küzdöttek olyan problémákkal mint te. Sőt úgy érezheted hogy az éppen olvasott ima a te problémádhoz hasonló kérést tartalmaz. Van amikor nem tudjuk kifejezni magunkat, mert olyan lehangoltak vagyunk, vagy erőtlenek. Ilyenkor jön Isten Lelke vagy szelleme a mi segítségünkre. Pál a következőket írta a római keresztényeknek, amikor ilyen helyzetben voltak: ,Ugyanakkor a Lélek is segítségére van a mi erőtlenségünknek. Mert amiért imádkoznunk kell, nem tudjuk úgy kérni, amint kellene, de maga a Lélek esedezik értünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.

Aki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a Lélek gondolata, mert Isten szerint esedezik a szentekért.' (Róma 8:26,27) Ezenkívül, javaslom hogy fogadd meg a Jakab 4:8-ban található tanácsot: , Közeledjetek Istenhez, és közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg a kezeteket, ti, bűnösök, és szenteljétek meg a szíveteket, ti, kétszívűek!'

2019. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:

Szia

Akit nem ismerünk eléggé, vagy nem vagyunk közeli kapcsolatban, azzal az életben sem tudunk jó, közeli meghitt beszélgetéseket folytatni. lehet ez a problémád?

Talán fogadd meg Isten tanácsát:„Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok” JAK 4:8

2019. jan. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Karena26 ***** válasza:
0%

Csak mondd el Istennek, hogy szeretnél imádkozni hozzá, de nincs mit mondanod.

Kérdezz Tőle valami számodra fontos dologgal kapcsolatban, és várd meg, mit válaszol! :)

Nagyon izgalmas! ;)

2019. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!