Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként nektek is...

Keresztényként nektek is vannak ilyen aggodalmaitok és kérdésetek?

Figyelt kérdés

Tudni kell rolam, hogy kereszteny csaladban nevelkedtem, de úgy, hogy rendszeresen gyakoroltuk is es minden heten mentunk az imahazba. Viszont ahogy idosodtem, én egyre jobban kezdtem eltavolodni ettol az egesztol, mert valahogy annak ellenere, hogy ebben nevelkedtem, valahogy soha nem volt egy igazi szoros kapcsolatom Istennel. Idokozben lettek bizonyos fuggosegeim is, pl : dohanyzas. Két evig majdnem minden nap dohanyoztam es majdnem egy evre sikerult is leszoknom, de amikor ramtor a kisertes akkor alig, vagy egyaltalan nem tudok ellenallni neki. Szoktam neha alkoholt is inni, vagy vagyok ra, hogy elmenjek bulizni, de nekem mindvegig azt tanitottak, hogy ezek "nem jo" vagy " bűnös" dolgok, mint pl a hazassag elotti szex is. Egy idoben nagyon erosen lazadtam ezek ellen, de valahogy probaltam is tartani magam hozzajuk es betartani.

Irtora megkeseriti ez az egesz az eletemet mert nem talalom a helyem. Ugy ereztem sokaig, hogy ezeknek a "szabalyoknak" semmi ertelme es az egesz csak arra jo, hogy Isten parancsolgasson nekem es mindentol megfosszon amit a korosztalyom csinal es jo szorakozas. Konkretan a lelki egeszsegemre ment ra az egesz.

Mindennek ellenere, most ahogy mar idosebb vagyok, mar latom valami ertelmet ezeknek a tanitasoknak es utmutatasoknak amit Isten adott nekunk es probalok megbaratkozni a gondolattal, hogy lehet le kell mondanom dolgokrol, de majd Isten cserebe valami jobbat fog adni, csak turelmesnek kell lennem. De meg mindig nem megy nekem teljesen ez az elkotelezodes O fele. Mert azt erzem tul sok mindenrol kell lemondanom erte es, hogyha azt kovetem, amit O parancsolt, akkor sokmindenkit elvesztek. Es nem feltetlen azert, mert ne lennenek igaz baratok, hanem mert szimplan nekik idegen ez az Istenfelo gondolkodas mint ami nekem van. Pl, sok fiu tetszett mar aki azert szakitotta meg velem a kapcsolatot, mert tudtak kereszteny vagyok, es velem nem lehet benne lenni olyan "bulikba" mint a tobbi lannyal. Ilyenkor mindig nagyon egyedul erzem magam, kuloncnek es unalmasnak. Nem egy fiu mondta mar, hogy olyan uncsi vagyok mint egy nagymama. Innentol kezdve pedig ugy erzem, hogy nem eri meg az aldozatot az egesz, ha mindenki magamra hagy.


Amikor meg latom, hogy pl ezek a fiuk otthagyva engem keresnek masik lanyt akivel mindent megtapasztalhatnak, akkor keresek mindenfele onigazolast magamnak, hogy "mindegy majd meglatja, hogy ugysem fog sokaig tartani azzal a lannyal ", csak hogy megerositsem ezzel is magamban, hogy megis megeri Istent kovetni, mert csak akkor mukodik jol a parkapcsolatom, ha Isten is benne van. De elbizonytalanodok, amikor azt latom, hogy vannak olyan parkapcsolatok ahol kb mindent megszegnek a felek, mint amit Isten tanit es megis boldogok es jol megvannak. Ilyenkor pedig nem ertem, hogy minek aldozom fel magam, es fosztom meg magam, ha "vilagi" emberek is bekes parkapcsolatban elnek. En pedig vegig amig bizonygatni akartam, hogy minden csak Istennel mukodik harmonikusan, addig ekvesztettem egy csomo lehetoseget az ismerkedesre es lemaradtam egy csomo szorakozasrol. Ugy erzem, hogy nemtudom kielni magamat es ez nagyon frusztral.


Biztos vagyok benne, hogy mas kereszteny is erzett mar igy, vagy erez jelenleg is igy. Nektek mi a velemenyetek errol?

Illetve olyanok velemenyere is kivancsi vagyok, akik esetleg csak kesobb tertek meg, es kieltek mar magukat, ezaltal latjak a ket eletvitel es eletszemlelet kozotti kulonbseget es megtudjak nekem mondani, hogy megeri e ennyi mindent felaldozni Isten torvenyeinek betartasara.

Volt mar olyan ember, aki azt mondta nekem, hogy amit lehetett, kiprobalt es utana kesobb megtert, es csak akkor talalta meg a lelki bekejet igazan, es hogy a vilag semmit nem adott neki csak Isten, de en perpillanat meg nem tudom ezt elfogadni, mert tombol bennem a vagy, hogy en is kitudjam elni magam, mert ugy erzem, olyanokra mondok nemet, meg olyanokra mondom hogy rossz, amikre a Biblia mondja, de en magam nem tapasztaltam meg.


Szoval kivancsi vagyok ti mit gondoltok ezekrol a kerdesekrol, es kerlek, csak ertelmes emberek velemenyere vagyok kivancsi, nem pedig az itelkezesre. Koszonom!



2019. jan. 31. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Istent nem a vallásokban találod hanem önmagadban és a világban. Isten pedig nem ember hanem energia amiből felépül gyakorlatilag minden. A vallásokat emberek találták ki és saját önző céljaikra használják a mai napig hiszékeny emberek milliárdjait megvezetve.
2019. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
79%
Szia. Én nem jártam nagy “mélységekben” megtérés en előtt, de mindenkitől aki bulizott, ivott, pasizott stb megtérése elott azt hallom, hogy bárcsak hamarabb Istent választotta volna, mert hidd el amint lesz vele kapcsolatod és tenyleg átadom neki az életed, ezek a dolgok annyira eltörpülnek majd...buli, ivás stb feleslegessé válik majd, ne félj h megbanod, mert nem fogod...hallottál már olyanról aki megbánta? Mert én még nem. Komolyabb vizekre evezve, gondolj bele, az életed a földön egy porszem se ahhoz képest h ez dönti el a mennybe vagy a pokolba jutsz e..nem szabad eljátszani az esélyed. Próbálj találni egy jo ifit, hívő barátokat, nekem az segített csak. Amig csak a “világi” barátaim voltak, csak egy oldalról kaptam az impulzust, és nyilvan elbizonytalanodtam. Ne add fel, próbálj Istenhez közelebb kerülni, és új embereket megismerni ! :)
2019. jan. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Volt ilyen igen. Volt olyan is, hogy én is kisregényt írtam gyakorira :D Elmondom nem segített senki írása, csak 1 Bibliai részlet.

Volt olyan is, hogy férfi létemre bőgve imádkoztam, de olyan is, hogy a gyülekezetben buktam ki, meg öntöttem ki a lelkem mindenki előtt, és a templomba kiabáltam a pásztorommal, hogy nem ismer engem hagyjon békén.

Ezek tipikus lelki vívódások, legtöbb keresztény átmegy rajta, fiatalon főleg előjön. Maradj Istennel, és hamar átvészeled, ahogy én is tettem. :)

2019. jan. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a biztato valaszokat, remelem minnel hamarabb tuljutok ezen es kikopnak ezek a kisertesek, vagy legalabbis konnyebb lesz ellen allni nekik. Mert melyen en is tudom, hogy mi a helyes ut, csak nehezen kotelezem el magam.
2019. febr. 1. 01:23
 5/12 anonim ***** válasza:
2019. febr. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Zsolt 1:1 Boldog ember az, aki nem jár gonoszok tanácsán, bűnösök útján meg nem áll, és csúfolódók székében nem ül;


Aki viszont bűnösök útján jár annak még ha boldognak is látszik akkor sincs a saját kezében a boldogsága. Csupán annyi, hogy Isten nem rögtön ítélő diktátor hanem bánkódik a gonosz miatt és azt akarja, hogy mindenki megtérésre jusson. Egyszer meghalunk >>> azután <<<< az ítélet. (Zsidó 9:27)

Minden akarat amely nem egyezik Isten akaratával csak a szenvedést gyarapítja ebben a világban.

A tisztaság nem szégyen hanem erény. A testi vágyak kiélése nem rossz dolog, de csak abban a formában és keretben amelyben Isten tervezte. Nem 2-3, meg 100 emberrel hanem egyetlen ellenkező nemű emberrel.

2019. febr. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Szia! Én annyi mindenen átmentem megtérésem előtt, hogy bizony nagyon sokszor eszembe jutott, hogy miért nem hamarabb történt meg? Miért kellett ennyi ideig Isten nélkül lennem? Amikből te kimaradtál, azt én valószínűleg átéltem és hidd el, hogy szívesen venném, ha nem így lenne, mert mindennek van következménye.

Nem fogok neked papolni, ne félj, csak én pontosan tudom, hogy nem tudod, hogy mit is hiányolsz. :(

2019. febr. 1. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Én megbántam a megtérést. Az ivás meg a buli biztosan nem tesz boldoggà és én nem támogatok semmilyen dolgot ami kárt tesz az ember személyiségében, de nekem személy szerint összehasonlíthatatlanul jobb lett volna ha kihagyom a megtérèst (Igen, akkor nemcsak az ellenkezővel, hanem a saját nememmel is..).

Az egyetlen erő ami a hitben tartott az a pokoltól való félelem volt, de amióta azzal szembeszálltam azóta látom hogy az a fajta elfogadás és engedelmesség mit is okozott a személyiségemben.


Hiába érzem az isten szeretetét, nem tudom becsülni semmire, csak arra jó hogy éppen ne omoljon össze a személyiségem, magyarul csak meghosszabbítja a szenvedést.


Mondtam az istennek hogy ha nem tudja ezt elfogadni akkor menjen el. Még nem ment.


Én nem fogom azt hirdetni hogy az istenhit eredendően rossz, de amikor azzal találkozok hogy a különböző vallásos gondolatok, írások olvasása közben újra és újra érzem azt az erőt ami olyan ismerős a hívő koromból akkor mindig kialakul bennem az ellenerő és ezt formába is öntöm adott esetben.

2019. febr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Van egy jó hírem! Istenhez való megtérés nem azt jelenti, hogy azonnal le kell mondanod mindenről, mert ő is tudja, hogy nem tudsz. Azt nem Isten, és nem a keresztények, hanem a vallásosak plántálják az emberek agyába, hogy csak akkor van közöd és jogod Isten felé fordulni, ha erkölcsös életet élsz. Nem, ez nem így van. Ha arra vársz, hogy majd megjavulsz, és Istennek tetsző életet élsz, és csak akkor áll szóba veled, akkor ez sosem fog eljönni, mert te is kényszernek érzed. Azt hiszed semmi keresnivalód a közösségben, mert nem élsz szent életet.

Isten nem közösít ki!!! Ezt kell felfognod.

A megtérés nem azt jelenti, hogy mindenről azonnal le kell mondanod, nem is várja el. Azt jeleni felé fordulsz és elfogadod a segítségét, mert egyedül gyenge vagy. Olyan mint apád. Apád sem tagad ki, ha fiatalon elköveted a bűneidet, tévedéseidet, hibáidat, ha kipróbálsz dolgokat.

Ne mondj le róla, mert nem kell rögtön lemondanod miatta, majd közben rávezet és segíteni fog. Lehet egy év múlva, lehet húsz év múlva. De csak azért ne mondj le róla, mert szerinted te nem élsz hozzá méltó életet.

Nincs ilyen, hogy "Istenfélő". Beba..na ha félni kéne tőle, ki akar egy olyan apával együtt élni akitől félni kell?

TE azt érzed most, hogy nem vagy hozzá méltó, de ne emberi szemlélettel nézd, csak mi emberek ítélkezünk így. Ennél sokkal magasabb és bölcsebb Isten.

Képzeld el azt a szituációt, mikor két kis óvodás játszik a homokozóban, és egyszer csak összevesznek egy homokozó vödrön, és az egyik a másik fejéhez vágja a vödröt. Ettől ugye a padon ülő anyukák felszisszennek, és mosolyogva lecsitítják őket. De nem fogják ezért kitagadni és árvaházba adni a gyereküket.

Te most még csak egy óvodás vagy Isten szemében.

2019. febr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Karena26 ***** válasza:

Kedves kérdező és #8!

Ti nem vagytok megtérve, egy csepp bibliai hitetek sincs, s főleg nem ismeritek személyesen a Megváltót, ami pedig minden hívőnél megvan.

Térjetek meg a bibliai hit szabadságába kegyelem által, s vetkőzzétek le a Törvény cselekedeteit, mert az csak a kínlódást növeli az életetekben!!!

#5 Félelemből nem lehet megtérni!!! Ahol szeretet van, ott nincs félelem. Isten maga a szeretet!

2019. febr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!