Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdekelne más vallások hívőine...

Érdekelne más vallások hívőinek a véleménye. Ti mit gondoltok az en vallasomrol? Én buddhista vagyok és nem tudom, hogy lehet olyan suletlensegekben hinni mint amiben ti hisztek.

Figyelt kérdés
2019. febr. 1. 21:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Ezt:

"Én *nem* buddhista vagyok és nem tudom, hogy lehet olyan suletlensegekben hinni mint amiben *te* hisz*el*."

:)

2019. febr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Metionin ***** válasza:
74%
Igazából ez az összes vallásosra jellemző hogy a többi vallást sületlenségnek tartja. Tökmindegy hogy ki miben hisz. Én balkéz szimpatizáns vagyok (vallásom kifejezetten nincs, nekem az túl nagy kötöttség) és szerintem a buddhizmus érdekes. De több vallást is annak tartok, valamilyen szinten mindegyikből lehet tanulni és nekem a tudás a legfőbb hatalom, nem isteni lények.
2019. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Simpleasthat ***** válasza:
100%

Csak így csípőből ostobának nevezed a többi vallást és azok tagjait?

Szép.

A buddhizmusról nagy általánosságban jó véleménnyel vagyok de hát buta vagy gőgös emberek mindenhol akadnak.

2019. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint te inkább hiszel a buddhizmusban, mintsem hogy gyakorolnád azt.
2019. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
42%

"az en vallasomrol"


Nos ez nem a Te vallásod, hanem mindössze tetszik a Buddha nevet viselő ember nézete, az élettel kapcsolatos dolgokban.

Buddha, Isten nélkül kereste a "megvilágosodást".

Buddha, Jézus után 600 évvel élt, és maga alapított egy olyan nézetet, ami arról szól, hgy az ember, önmagát is eltudja vezetni az örök boldogságra, amit Nirvánának neveznek.S ehhez némelly dolgokat tennie kell életében, pl a mély elmélkedést, vagy a test "sanyargatását".


Ezzel az a baj, hogy az élet, Isten által jött létre, és a vzetése nélkül, senki nem tud boldogulni, ahogy láthatjuk is, a történelem bebizonyította, hogy milyen világot tud az ember létre hozni Isten nélkül.

Az ember uralkodik az emberen, a saját kárára.

ezt maga Isten mondta, és ez így is van.

Isten az embert nem úgy teremtette, hogy hatalmat gyakoroljon az embertársa felett. Mivel minden ember egyenjogú és rangú.

azonkívül, Buddha, mint az első tökéletlen ember pár leszármazottja, nem tud olyan bölcsességet oktatni, mint amit maga az élet forrása, a Teremtő Isten. És vezetést sem tud senki úgy nyújtani, mint Ő.

Az első ember hibája miatt, szükséges volt az az elrendezés, amit Te sületlenségnek nevezel, mert hagyhatna is így mindent. De mivel az utódok nem tehetnek arról, hogy Ádám hibázott, ezért hozta azt a jogi dolgot, hogy egy Ádámhoz hasonló tökéletességű ember, ok nélkül halljon meg, és ezzel Ádám helyébe lép az utódok érdekében

Mivel Isten az embert örök életre teremtette, és nem volt a tervében, hogy meghaljon.

2019. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%
Ateistaként a buddhizmust "jobbnak" tartom pl a kereszténységnél, de azért nem kéne így leszólni őket, mert én se szóllak le téged.
2019. febr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak három probléma van:

- a buddhizmus nem nézi le a többi vallást. Úgy gondolja, hogy azok is elvezethetnek a jó útra.

- E szerint akkor te nem érted a buddhizmust, és így nem is tudod követni! Tehát nem vagy buddhista, csak azt hiszed.

- A buddhizmusban is vannak jó nagy butaságok is.

2019. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Van egy rossz hírem: nem vagy buddhista (csak nominálisan, az meg=0-val)

Van egy jó hírem is: lehetsz.

Jönnek hozzánk keresztényellenes lábasfejűek és evolúció csodája révén emberré válnak.

2019. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
23%
Én nem követnék egy olyan embert, aki gombamérgezésben halt meg, véres fosás közben.
2019. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
21%
Hát akkor sajnos pont nem volt jó formában. Nem tudta teljesen felszabaditani a lelkét, hogy lebegjen a mérgező gombák zűrzavara fölött így sajnos véresre sikeredett a hasa menése és az emberiség megváltása helyett a szenvedés végtelen körforgása lerántotta a lelkét a mélységbe.
2019. febr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!