Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon és a világon...

Magyarországon és a világon melyik a legelterjedtebb/legtisztább vallás?

Figyelt kérdés

Templomjáró, istenhívő családban nevelkedtem, bár én sosem hittem Istenben. Más vallást sem tartok előnyösnek. A Jehova tanúi házaló térítőket egyenesen elítélem...


Bibliai történetek szeretek hallgatni és hozzá kapcsolódó dokumentumfilmeket nézni, de különösebben nem hat meg pl. a torinói lepel vagy Jézus sírhelye.


Nem tanulmányoztam a bibliát és nem is nagyon tudom mi hogy történt, viszont az hogy Jézus meghalt a bűneinkért, hogy üdvösségünk legyen, kicsit túlgondolt nem?

Ezek nem kézzel fogható dolgok, csak olyanok mint egy mese, amiben lehet hinni, amiből erőt lehet gyűjteni, ha valaki tévúton jár és erőre van szüksége.


A világban a bűn egy általános jelenség. Egy bűnös lélek, aki nem szereti családját, embertársait, nyerhet üdvösséget halála után? Vagy a halál pillanatában minden bűnös lélek megbocsátást nyer Isten gyermekeként?


Köszönöm a hozzászólásokat!


2019. febr. 2. 17:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
A római katolikus és nem viccelek. Az egészen világon.
2019. febr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
*illetve maradjunk a katolikusnál, mert a görög is benne van.
2019. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, amint megmondod, hogy mi a mérőszáma egy vallás tisztaságának, választ lehet adni a kérdésedre. Itt Európában a vallásos emberek kb. 80-90%-a keresztény, nyilván a saját vallásukat fogják megjelölni "legtisztábbnak" (jelentsen bármit is ez a megnevezés, mindenesetre jól hangzik, és ez már többnyire elég is ahhoz, hogy megjelöljék az meberek, mint vallásukat jellemző kifejezést). Tehát ne várd, hogy más legyen az eredmény, mint többségében keresztény.

A legelterjedtebbre pedig már megadta a választ az #1 hozzászóló.

2019. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Itthon úgy veszem észre egyre jobban hódít a Jehova tanúi kör, persze vannak bőven katolikusok is.
2019. febr. 2. 19:28
 5/24 anonim ***** válasza:
10%

Ha Isten szemszögéből nézzük, már pedig az szerint kell, akkor a tiszta imádat nem népszerű a világban, és kevesen vannak akik a keskeny utat megtalálják.


A legtisztább Istennek bemutatott imádatba azokat soroljuk, akik megfelelnek mindenben, Isten imádatra vonatkozó feltételeinek.

Ezek alapján, a keresztények nemzettől függetlenül egységes imádatban, oktatásban vesznek részt, betartják, és betartatatják Isten erkölcsre vonatkozó elveit a nyáj minden egyes tagjával.

Nem alkotják részét Sátán világának, ami azt jelenti, hogy nem politizálnak, nem támogatják szavazataikkal az emberi uralmi rendszert, mivel Isten messiási királyságát támogatják. Minden egyes tagja végzi a keresztényekre vonatkozó, Jézustól kapott feladatot, egységesen szerte a lakott Földön.


De ez csak egy része annak, amiről Isten és Jézus támogatását élvező egységes keresztényekről tudni lehet.

Miközben Ők is tökéletlenek, de ettől függetlenül kitünnek a semlegességükkel, és a magas erkölcsi mértékek betartásával, és betartatásával, szerte mindenhol.

2019. febr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#5, valóban nem politizálnak???

[link]


Ezt mivel magyarázod?

2019. febr. 2. 20:17
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Vallásként a kereszténység, egyházként a katolikus egyház a legelterjedtebb.

Hogy melyik a legtisztább, azt csak Isten tudja

2019. febr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

A legelterjedtebb vallás a kereszténység, de a legnagyobb felekezet a szunnita iszlám. Wikipedián lévő adatok:


2,4 milliárd keresztény, ezen belül:

1,2 milliárd katolikus

300-400 millió történelmi protestáns

400-500 millió újprotestáns

360 millió keleti ortodox

85 millió anglikán


1,8 milliárd muzulmán, ezen belül:

1,4 milliárd szunnita

400 millió siíta


1,2 milliárd vallástalan

1,2 milliárd hindu

520 millió buddhista

2019. febr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező,

Én Jehova Tanúja vagyok, és Német Sándorhoz, semmi közöm.

Ő a Hit gyülekezetének alapítója, és működtetője.

2019. febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
A Jehova tanúi szövetség majdnem ugyanaz, mint a hit gyülekezete. Egyik sem jobb a másiktól.
2019. febr. 2. 20:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!