Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon és a világon...

Magyarországon és a világon melyik a legelterjedtebb/legtisztább vallás?

Figyelt kérdés

Templomjáró, istenhívő családban nevelkedtem, bár én sosem hittem Istenben. Más vallást sem tartok előnyösnek. A Jehova tanúi házaló térítőket egyenesen elítélem...


Bibliai történetek szeretek hallgatni és hozzá kapcsolódó dokumentumfilmeket nézni, de különösebben nem hat meg pl. a torinói lepel vagy Jézus sírhelye.


Nem tanulmányoztam a bibliát és nem is nagyon tudom mi hogy történt, viszont az hogy Jézus meghalt a bűneinkért, hogy üdvösségünk legyen, kicsit túlgondolt nem?

Ezek nem kézzel fogható dolgok, csak olyanok mint egy mese, amiben lehet hinni, amiből erőt lehet gyűjteni, ha valaki tévúton jár és erőre van szüksége.


A világban a bűn egy általános jelenség. Egy bűnös lélek, aki nem szereti családját, embertársait, nyerhet üdvösséget halála után? Vagy a halál pillanatában minden bűnös lélek megbocsátást nyer Isten gyermekeként?


Köszönöm a hozzászólásokat!


2019. febr. 2. 17:41
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Legtisztább vallás ahol:

- nincs fizetett papság, csak önkéntes ingyenes

- ahol nem fogadnak el sem állami támogatást sem külső adomány, hanem csak az egyháztagok adják össze amire szükség van, és az is önkéntes felajánlás.

- minden más vallást tiszteletben tartanak, mindenki számára elismerik a lelkiismereti és vallásszabadságot

- ahol szilárd erkölcsi elveket vallanak, ami a mindennapi életükre van hatással

- ahol minden ember segítséget kérhet és kap is ha kér


Ilyet keress és megtalálod, amit keresel!

2019. febr. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló,kedves tanú.


Csak egy a baj,nincs értéke,nem vezet sehova.

2019. febr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Alex Fly ***** válasza:
A kereszténység. Beleértve a katolikusokat, reformátusokat, evangélikusokat és még jó pár felekezetet, melyek mind a keresztény Egyház részei. Ezek között mindenki megtalálhatja a neki megfelelő helyi közösséget...
2019. febr. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Sajna nem a leg elterjetebb , de viszont a leg tisztàbb , Ásatru.
2019. febr. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!