Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon és a világon...

Magyarországon és a világon melyik a legelterjedtebb/legtisztább vallás?

Figyelt kérdés

Templomjáró, istenhívő családban nevelkedtem, bár én sosem hittem Istenben. Más vallást sem tartok előnyösnek. A Jehova tanúi házaló térítőket egyenesen elítélem...


Bibliai történetek szeretek hallgatni és hozzá kapcsolódó dokumentumfilmeket nézni, de különösebben nem hat meg pl. a torinói lepel vagy Jézus sírhelye.


Nem tanulmányoztam a bibliát és nem is nagyon tudom mi hogy történt, viszont az hogy Jézus meghalt a bűneinkért, hogy üdvösségünk legyen, kicsit túlgondolt nem?

Ezek nem kézzel fogható dolgok, csak olyanok mint egy mese, amiben lehet hinni, amiből erőt lehet gyűjteni, ha valaki tévúton jár és erőre van szüksége.


A világban a bűn egy általános jelenség. Egy bűnös lélek, aki nem szereti családját, embertársait, nyerhet üdvösséget halála után? Vagy a halál pillanatában minden bűnös lélek megbocsátást nyer Isten gyermekeként?


Köszönöm a hozzászólásokat!


2019. febr. 2. 17:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
29%

Még megközelítőleg sem ugyan az kedves Kérdező.

Ha ismernéd a keresztény élet valódi alapjait, akkor láthatnád, hogy mekkora különbség van a világban levő vallások, és a keresztény élet Isten általi elvárásai között.

2019. febr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Mik a keresztény élet isteni elvárásai? Oszd meg velem!
2019. febr. 2. 21:49
 13/24 anonim ***** válasza:
52%
Isten szava erről beszél.
2019. febr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
67%

Isten nem vallásokat hozott létre,hanem az egyszülött fiát adta,hogy valaki hisz őbenne el ne vesszen hanem örök élete legyen.(János evangéliuma 3/16)

Mert bizony Jézus meghalt a mi büneinkért,és feltámadt a halálból hogy üdvösségünk legyen mindazoknak,akik hisznek.

1János 4/2

Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van;

3

És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, amelyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.


Láthatod kedves kérdező hogy nem a valláson függ a mi üdvösségünk,hanem azon,hogy hogyan tekintünk arra a hatalmas megváltásra,amit Jézus Krisztus elvégzett értünk.

2019. febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Keresztény vallás. Katolikus ,görög katolikus,ortodox. Ezek töb rítús szerint működnek. Vannak örmény,kopt ...katolikusok. Reformátusoknál is az alapok ugyanazok,az evangélikusoknál is talán.
2019. febr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Karena26 ***** válasza:
0%

:D :D :D :D :D :D :D

Kedves kérdező!

Köszönöm neked a könnyesre röhögős hosszú perceket, amit azzal szereztél nekem, hogy a Hitgyülit és a Jehovatanuit egy kalap alá vetted! :)

Komolyan köszönöm, mert biztos vagyok benne, hogy sem a Vidám Vasárnapon, sem a Királyság Teremben sem tudtam volna magam ilyen jól érezni! :]

2019. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

#16, tárgyi tévedések vannak amint látod, főleg olyannál, aki nincs otthon a hitgyüli és a jehova témában!

Erre büszke is vagyok! :)

2019. febr. 3. 22:03
 18/24 anonim ***** válasza:

Elterjedtségét tekintve legelterjedtebb az iszlám, utána jön a római katolikus talán (ez inkább csecsemőkori rítus alapján, mintsem aktív hívőket jelent).


Tisztaságot tekintve nem gondolom, hogy az iszlám lenne a legtisztább vallás erkölcsi értelemben. Nem csak a rablóvezér alapító miatt, hanem a mostani muszlim bevándorlók sem a tiszta szeretetükről, nők iránt bemutatott tiszteletükről híresek.

A római katolikusokat sem gondolom erkölcsi értelemben a legtisztábbnak, nem csak a középkori erkölcstelenségeik miatt (volt pápa, akinek 11 törvénytelen gyermeke volt), hanem jelenleg is "küzd" a klérus erkölcsi problémákkal, és akkor még eufemisztikus voltam. Németországi Katolikus Egyház által elrendelt vizsgálat eredménye, belső egyházi iratok alapján, hogy a felderített szexuális visszaélések száma a 2. vh óta több mint 1600 felszentelt római katolikus pap rontott meg szexuálisan több mint 3600 többségében 11-13 éves fiút, az esetek egy része nemi erőszak volt (néha a templomban az oltáron), a másik részük "illetlen érintés", pap bácsi kisfiú nadrágjában turkált, stb.


[link]


Olaszországban (vagy Vatikánban) még súlyosabb adatokat kapnánk egy hasonló vizsgálat eredményeként.



A halál pillanatában nem nyer minden bűnös megbocsátást, a Biblia szerint:


9

Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők,

10

Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát.


2

Szeretteim, most Isten gyermekei vagyunk, és még nem lett nyilvánvalóvá, hogy mivé leszünk. De tudjuk, hogy ha nyilvánvalóvá lesz, hasonlókká leszünk Ő hozzá; mert meg fogjuk őt látni, amint van.

3

És akiben megvan ez a reménység Ő iránta, az mind megtisztítja ő magát, amiképpen Ő is tiszta.

4

Valaki a bűnt cselekszi, az a törvénytelenséget is cselekszi; a bűn pedig a törvénytelenség.

5

És tudjátok, hogy ő azért jelent meg, hogy a mi bűneinket elvegye; és ő benne nincsen bűn.

6

Aki ő benne marad, egy sem esik bűnbe; aki bűnbe esik, egy sem látta őt, sem meg nem ismerte őt.

2019. febr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik szántak időt a kérdésre és próbáltak válaszolni! Sok érdekességet megtudtam tőletek!
2019. febr. 3. 22:38
 20/24 anonim ***** válasza:
39%

Az igaz ,tiszta vallás amit maga Isten rendelt el az a Júdaizmus,vagy Zsidó vallás.

Minden más vallás bálvány imádás.

A keresztyénség amit Jézus Krisztus hozott létre az nem vallás,hanem kapcsolat az élő Istennel,Jézuson keresztül.


Szekták sokasága ,hamis tanítások tömkelege árasztja el világunkat,pld:Jehova Tanúi,Mormonok,Katolicizmus,stb..


Egyedül a Biblia Istenében bízhatsz és a Biblia igazságában.

2019. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!