Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megjelenne valaki, és azt...

Ha megjelenne valaki, és azt mondaná, hogy Istennek van új üzenete az emberekhez (s persze ez a valaki is tisztában van vele), elhinnéd?

Figyelt kérdés
bárki válaszolhat, teljesen mindegy, hogy hívő vagy nem. :)
2010. jún. 30. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól függ, mit üzenne:).

2010. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
régen ezért megölték, megkövezték, máglyán elégették volna ma csak bevágnák egy pszihiátriára és teletömnék gyógyszerrel.
2010. jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Ez szubjektív, ezért ezt nem szabad kezelned általánosságban.
2010. jún. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Nem.
2010. jún. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Én a "régi" üzenetet sem hiszem el.
2010. jún. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Ahol az a szó van, hogy "Isten" az nekem már csak üres fecsegés...
2010. jún. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Végre valahol elmondhatom, hogy Isten szólt hozzám! Azt mondta: emberek, itt vagyok a szívetekben. Nem kérek mást, csak hogy szeressétek egymást, ahogy én szeretlek titeket, és bocsássatok meg egymásnak, ahogy én megbocsátom a gyűlöleteteket. Mert ez számít csupán, semmi más; hogy lehetnétek boldogok, amíg nem a jót keresitek egymásban?


Nos, szépen hangzik, de ha holnap készíttetnék egy interjút magammal, amit leadnának a tévében, őszintén: te elhinnéd, hogy ezt igazán Isten mondta nekem. Egyébként nem, legalábbis nem közvetlenül, de a lényeg azon van, hogy a mai sajnos nem az a világ, ahol könnyedén megbízhatunk másokban.

2010. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mond ellene a Biblia eddigi kijelentéseinek, és ha aki mondja hiteles hívő ember akkor talán.
2010. jún. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Jézus is egy ilyen ember volt, aki új üzenetet hozott Istentől, de Őt beígérte Isten egy csomó prófétán át. Ha még hozna ilyen üzenetet bárki, nem hinném el, mert ilyen prófécia nincs egyrészt, másrészt az ilyenekről olyan próféciák vannak, hogy tévtanítók lesznek csak, antikrisztus, ... Az más kérdés, ha valaki a régi üzenetet frissíti fel, pl reformáció. De az új üzenet dolog összeegyeztethetetlen lenne a "változatlan Isten" ténnyel. Ezért is nem stimmel pl. a mormonok tanítása (ott is volt egy új próféta új üzenettel).
2010. jún. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha a lottószámokat üzenné meg nekem az Úr Jézus, akkor minden nap mennék templomba, pedig nem vagyok katolikus! :)
2010. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!