Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogy tekint azokra a...

Isten hogy tekint azokra a keresztényekre, akiknek fontos a vallás az életükben, nem melegek, de harcolnak a melegházasságért és kimennek esetleg a Pridera is? Komolyan beszéljünk erről a témáról, nem provokációnak szántam

Figyelt kérdés
2019. febr. 6. 10:31
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
74%

"Mivel Isten nem hozott létre természet ellenes dolgokat"

Ez alapján pedig a homoszexualitás nem lehet természetellenes, mivel azt is csak Isten hozhatta létre.

Az eleve kizárt hogy más hozza létre, hisz nincs több teremtő, ráadásul még csak nem is lehet sem választás kérdése, sem valami bűnös következmény, hisz a bűnt elkövetni képtelen állatok közt is teljesen általános jelenségről van szó.

2019. febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
24%

"A homoszexualitást úgy tekinti, mint amikor az angyalok némelyike elhagyta a rendeltetését, és szexuális kapcsolatot létesítettek a földi Nőkkel. Ezt természet ellenesnek nevezi, és ehhez hasonlóan a két azonos neműek viszonyát is, hiszen ez ellene megy a rendeltetésnek, és a természetességnek."


És a Biblia hol írja, hogy az angyalok nőneműek lennének? Mert én úgy tudom, hogy az angyalok a Biblia szerint nemtelenek. Vagy a JT-s Bibliában már ez is át lett írva? Ha viszont nem voltak nőneműek, akkor mi köze a nőkkel való hálásuknak a homoszexualitáshoz?

Vagy csak ki kell tölteni a kötelező válaszolási kvótát, és éppen nem jutott jobb dolog eszedbe a kérdésről?

2019. febr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
9%

#12


egyáltalán nem írtam azt, hogy az Angyalok Nőneműek, és azt sem hogy hím neműek. Ezért nem kell ítt olyan válaszokat adni, ami ezt sejtetné.

Azt írtam, hogy az Angyalok elhagyták a rendeltetés helyüket...

Vagy is emberi testet öltöttek, amelyen belül hímneműekként töltötték itt az idejüket, és a földön élő Nőkkel kezdtek szexuális viszonyba. Ezekből születtek a Nefilek.

S amikor eljött az Özönvíz, levetették emberi fizikai testüket, és visszatértek az égbe, sorsukra hagyva az utódaikat, és azokat az asszonyaokat akikkel együtt éltek megnem engedett viszonyban.

2019. febr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
14%

Nem Isten hozta létre azt, hogy azonos neműek után vágyodjanak némelyek. A vágyait mindenki az egyéni elméjében fogalmazza meg, és vagy édesgeti, és tettekre lép, vagy elhesegeti, és tovább megy más gondolkodás, és út szerint.

Ez a saját lelkületéhez tartozik, és nem Isten ültette bele ezt a gondolatot, vagy érzést, hanem saját maga táplálja azt.

Ezért is írtam azt a verset, ami ezt hivatott alátámasztani.

Sátán is a saját egyéni lelkülete, vagy elgondolása alapján lépett a tettek mezejére, és nem Isten teremtette lázadónak, vagy nem Ő ültette el azt a fejében, hogy tegyen így.

2019. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 KZitus ***** válasza:
11%

Szia


Furcsa kérdést vetettél fel. Mert ha nem meleg valaki, akkor miért menne támogatni(harcolmi???) azt bármiben is? Mi ennek az értelme? Már leírták itt korábban neked, hogy Isten hogyan tekint az azonos nemüek párkapcsolatát. Ha tudod ezt, akkor mi a kérdés?

Ha megölik azt akit szeretsz, hogyan tekintenél a testvéredre, ha az a gyilkost támogatná, védené(harcolna) az érdekeit?

De van egy bibliai alapelv, amely segíthet neked megérteni, hogyan tekinti Isten ezt. „Ne engedjétek magatokat félrevezetni. A rossz társaságok megrontanak hasznos szokásokat” 1KORINTHUS 15:33

Nem azt írja, hogy megrontHATNAK. MEGRONTANAK!

Még az ember is sok sok tapasztalat alapján jött rá erre: "Madarat tolláról....."

2019. febr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

A vágy az nem az elmében jön létre hanem ösztönszinten. Mondjuk ránézek valakire és egyből érzem a vonzódást. Hallom hogy némelyek mondják hogy bűn ha megélem ezt vonzalmat, nekem pedig döntenem kell hogy engedek e a tiltó befolyásnak vagy ellenállok és a magam akaratát teszem. Nekem fojtogatónak, ellenségesnek tűnik ez a befolyás ugyhogy az ellenállást, a saját gondolataimat választom.


A főkérdésre, ezt nem lehet itt megértekezni, mert az egyes emberekről alkotott véleményét csak ő maga tudja.

2019. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 Karena26 ***** válasza:
0%

Isten azzal a szándékkal teremtette az embert, hogy szeretet-közösségben lehessen vele, s megajándékozhassa csupa szuper dologgal. De sajnos annak idején az ember döntést hozott, aminek a következményeként eltávolodott Istentől. De Ő nem adja fel, és azóta is azon dolgozik, a megváltás óta teljes sikerrel, hogy az emberek megismerjék Őt, s úgy visszatérjenek az Istennel való közösségbe.

Isten a teljes teremtésen kereszül közvetve bizonyságot tesz a létezéséről az értelmes embernek. S a mindenkibe beépített Isten személye iránti vágyódáson és az igaz lelkiismereten keresztül pedig minden ember közvetett módon is tapasztalathoz jut Istenről. Ezen kívül Isten minden embert többször is megszólít élete különböző idejében, helyzeteiben, s hívja, hogy térjen vissza Hozzá.

Aki viszont megkeményíti a szívét, elutasítja Őt, annak az elméjére sötétség borul, és hallván nem hall, látván nem lát ezután, s az értelme is elhomályosodik, és "nem látja a fától az erdőt". Isten hagyja, hogy a sötétségben éljen, hiábavaló és bűnös dolgokat csináljon, hátha megunja ezeket és visszatér az Úrhoz. De aki ekkor sem reagál pozitívan Isten hívására, azt átadja a hiábavaló gondolkodás szerinti életnek, s a teljes sötétségbe vettetik. Azt ezt megelőző utolsó lépés a homoszexualitás, ami egyértelműen céltévesztés Isten parancsa szerint az ember számára: "Szaporodjatok és sokasodjatok, töltsétek be a világot, ...!"

Ebből következik, hogy az a "keresztény", aki harcol a melegek jogaiért, a melegházasságért, és nyíltan szimpatizál ezzel az életformával, valójában nem követi Krisztust az igazság útján, nem is ismeri az Urat, mivel nem hisz a Biblia kijelentéseiben. Továbbá intő jel lehet a melegmozgalomi aktivitás neve Pride=Büszkeség. Annak idején Sátánt, mint Isten legnagyszerűbb szolgáló angyalát a büszkesége vakította meg, és vitte az Isten elleni lázadás útjára. Nincs több hozzáfűznivalóm.

2019. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 Karena26 ***** válasza:
Azaz még annyit fűznék hozzá, hogy Isten gyűlöli a bűnt, de szereti a bűnöst, annyira, hogy az Egyszülött Fiát adta minden homoszexuális emberért, hogy megmenekülhessenek, és boldog örök életük lehessen Isten társaságában.
2019. febr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Karena26 ***** válasza:
43%
Viszont Isten utálja azokat a képmutató, álszent "keresztényeket", akik az Ő nevében tesznek gonosz dolgokat, elferdítik Isten igazságát és szégyent hoznak az Ő szent nevére ezzel. Ezeket kiveti a külső sötétségre.
2019. febr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

"Azt ezt megelőző utolsó lépés a homoszexualitás,"

Ki tudja, lehet holnap arra ébredek hogy én vagyok a sátán..

2019. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!