Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőként ateista környezetben?...

Hívőként ateista környezetben? Más is van ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Akár a család, akár a baráti kör stb. nem hívő, ti viszont igen. Magányosnak érzitek magatokat ebben a helyzetben? A hitetek nem gyengül?

2019. febr. 7. 20:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Pedig mondá az Úr, hogy ne pontozzuk le a nekünk nem tetsző válaszokat XD

Nem minden keresztény rosszindulatú, hidd el.

2019. febr. 8. 14:18
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen helyzetben vagyok. Se barátok, se család nem hívő. Nagyon nem érdekel, sokan nem is tudják, hogy én az vagyok. Meg van a gyülekezetem is, ha a hitemről szeretnék beszélgetni, akkor velük fogom, mert ők legalább megértenek!

Számomra semmivel nem több egy hívő egy ateistánál, a szememben nem barbár pogányok, csak sajnálom őket. De nem adom a tudtukra folyamatosan.

Az egyetlen dolog ami zavar, hogy teljesen hülyének néznek, azt hiszik én nem tudok a világról tisztán gondolkozni.

2019. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én voltam mindkét oldalon, így megértelek kérdező. A családom nagyon hívő, és én is az voltam. De nem csak ilyen "vasárnapi hívő" voltam, hanem olvastam minden nap a Bibliát, evangelizáltam, stb.


Hoszzú történet, de lényeg a lényeg, azóta nem vagyok hívő. Egyébként nem utálom a keresztyénséget, kb. úgy vagyok vele mint mondjuk a görög mitológiával (csak sokkal jobban ismerem, mint a görög mitológiát). Ezzel a nézetemmel szinte teljesen egyedül érzem magam. A keresztyénekkel nyilván nem vagyok egy platformon, de a nem keresztyénekkel se. A többségük ugyanis:

-Nem ismeri a keresztyénséget, és nem is racionálisan gondolkodik, csak fröcsög. Ilyenkor vicces helyzetek jönnek létre, hogy nekem kell megvédenem a keresztyénséget.

-Tud racionálisan gondolkodni ha Isten létét meg kell cáfolni, de utána félreteszi a tudós énjét, és olyanokat mond, hogy "nekem egy vízöntő pár kell", vagy "ha nagyon hiszel valamiben, akkor sikerülni fog", stb...

2019. febr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
38%

#10

Ami a pontozást illeti, az olyan keresztyéneket pontozzák le legjobban, akik a Biblia mellett kiállnak.

Nagyon sok ateista választ látok 100%-os hasznosnak, míg a Bibliai válasz legtöbb esetben 0.

Először tájékozódnod kéne, mielőtt valamit állítasz.

2019. febr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!