Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gondolkodom azon, hogy mi a...

Gondolkodom azon, hogy mi a bűnöm? Vagy mi lehet bűn egy ember mindennapi életében?

Figyelt kérdés

Már egész pici koromban sem tudtam volna bűnt találni az életemben. Nem rosszalkodtam, nem loptam, nem hazudtam, iskola után nem csavarogtam. Segítettem minden otthoni munkában, mindezt pár évesen. Szokták mesélni a családtagok, ha feljön ez a téma, hogy 3 évesen a haldokló papámnak hordtam be a szobába kávét, ételt és mindezt úgy hogy nem kérte senki. Már olyan kicsi koromban is bennem volt a másikról való gondoskodás. Akkor éreztem jól magam ha ilyeneket csináltam. Felnőtt fejjel ugyanez vagyok, adok, segítek, nem várok cserébe semmit.


A családom hívő keresztény katolikus hitben él. Újszülött korban mindenki meg lett keresztelve templomban. Életem során nekem mindenért 2-3x annyit kellett szenvedni, ami egy csaló, hazugnak elsőre sikerült.


Ha most el kellene mennem paphoz gyónni, bajban lennék, mert nem találok magamban olyan bűnt amit fel lehetne hozni bűnként.


Odaadóan szeretem azt is, aki nem érdemli meg.


Segítsetek! Mi lehet a bűnöm?


Kérem csak az írjon, akinek értelmes gondolatai vannak ehhez.


Köszönöm!


2019. febr. 8. 09:28
1 2 3 4 5
 1/46 KZitus ***** válasza:
70%

Szia


Szomorú hangulatú az írásod. Ha ennyire jó embernek tartod magadat, akkor miért vagy szomorú? Hogyan találjunk mi "bűnt" benned innen a "túloldalról", ha te saját magadban sem találod? Csak azért teszem föl neked ezeket a kérdéseket, hogy jobban megvizsgálhasd magadat....mert elsősorban erre lenne szükséged a meglátásom szerint.

Talán azt a fogalmat kellene tisztáznod, hogy mi a "bűn"?

Az első emberpárnak mi volt a bűne? Eltévesztették az Istennek való engedelmesség célját! Mindannyian bűnösök vagyunk azóta....ezt örökítették ránk, ezért halhat meg a magzat az anya hasában, és az újszülött is, bár ők aztán igazán nem tettek semmi rosszat.

"Odaadóan szeretem azt is, aki nem érdemli meg." - csak azt teszed, amit Krisztus parancsolt:"szeresd ellenségedet"

A jutalmat Istentől kell várnunk...


"Ha most el kellene mennem paphoz gyónni, bajban lennék, mert nem találok magamban olyan bűnt amit fel lehetne hozni bűnként." - érdekes mondat! Gondolkodom, de én sem találok olyan bűnt magamban, amit embernek megvallhatok. De Istennek sok sok hibámért, tökéletlen tettemért, beszédemért állandóan "gyónok", és kérem bocsássa meg nekem Jézus Krisztus kiontott vére által.

Miért vagy szomorú?

2019. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim válasza:
40%
"egy csaló, hazugnak" ...úgy ítélketezel mások felett, mintha neked jogod lenne hozzá, pedig ez egyedül Isten dolga. Ez alapján pedig az a mondatod, hogy "odaadóan szeretem azt is, aki nem érdelmi meg", nos, ez máris hazugság.
2019. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
66%

" Életem során nekem mindenért 2-3x annyit kellett szenvedni, ami egy csaló, hazugnak elsőre sikerült."

Ez máris az irigység, az összehasonlítgatás, a másikra ujjal mutogatás, másik vádolása bűne.


"Odaadóan szeretem azt is, aki nem érdemli meg."

ítélkezés bűne

2019. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
71%
És így a hazugság is kipipálva. "nincs bűnöm"
2019. febr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
41%
Mondjuk kápósból ott van hogy azt képzeled tökéletes vagy és ezzel kérkedsz. Egyébként meg ennyiből nem derül ki milyen bűneid lehetnek még. Olyan hívőket kérdezz akik jól ismernek. Nézz utána hogy a vallásod mit tart bűnnek és mit tart jó cselekedetnek, és ezt vesd össze a tetteiddel.
2019. febr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Leírva tényleg csúnyán hangzik, hogy "Életem során nekem mindenért 2-3x annyit kellett szenvedni, ami egy csaló, hazugnak elsőre sikerült."


De ha tudnátok hogy milyen igazság van abban a mondatban, akkor megértenétek. Nyilván ide nem írom ki, mert nem tartozik senkire az én magánügyem, de ha leírnám akkor mind azt mondanátok hogy jogosan írtam ezt. Egyébként senki felett sem ítélkezem és nem vagyok irigy!


Akkor minősítsétek a másikat, ha tudjátok és átérzitek a gondját!


KZitusnak köszönöm az emberi hangvételű hozzászólását! Látjátok? Ő Jehova tanúja, egyetlen szóval sem sértett meg engem, a jóságot érzem írásából. Nem leszek jehova tanúja, de azt tapasztaltam itt, hogy lepontozzák őket és utalják, de példát vehetnétek róluk! Senkit sem ítélnek el ismeretlenül, akkor is szép szavakat használnak ha csak bántják őket.


KZitus, később válaszolni fogok a kérdésedre, ha érdekel!

2019. febr. 8. 10:22
 7/46 anonim ***** válasza:
88%

"ha érdekel!"

Csak szólok: nem nagyon érdekli őt. Nagyon nehéz vele érdemben beszélgetni, amikor nem idézeteket hoz.

Csak akkor foglalkozik veled, ha megtérési hajlandóságot lát benned.

2019. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
34%

"Ha most el kellene mennem paphoz gyónni, bajban lennék, mert nem találok magamban olyan bűnt amit fel lehetne hozni bűnként."


Ez elég szomorú, mert ez azt jelenti, hogy te nem jársz gyónni rendszeresen. A lelkiismereted már rég egy olyan eltorzult, elaltatott állapotban van, hogy nem figyelmeztet bűneidre. Már ez is önmagában bűnnek számít.

Javaslom, hogy imádkozz és böjtölj, kérd a Szentlelket, hogy nyissa meg szívedet, tárja fel előtted bűneidet. Neten találhatóak jó lelki tükrök is, amik segítenek ebben.

2019. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: ez csak akkor igaz, ha tényleg MINDENKI bűnös, méghozzá komolyan bűnös.

Na, ez meg NEM IGAZ.

Igenis vannak olyan emberek, akiknek nincsen komoly bűne.

Ha a kérdező igazat mond, akkor ő is ilyen.


Ez a legnagyobb probléma ebben a vallásban, hogy mindenkit eleve bűnösnek tekint.


Nem azt mondom, hogy rengeteg angyali ártatlanságú ember szaladgál köztünk, hanem azt, hogy az emberek elég nagy része NEM rendelkezik komoly bűnökkel.

A kisebb VÉTKEK, amelyek többségét ráadásul meg is bánták, esetleg még ki is javították, azok ugye nem bűnök.

2019. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim válasza:
75%
Kérdező, te már rég Jehova tanúja vagy és ezzel a kérdéssel épp a katolikusokat próbálod inzultálni. Nagyon gyenge próbálkozás.
2019. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!