Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn a vásárlás?

Potyondi Gergely kérdése:

Bűn a vásárlás?

Figyelt kérdés

A tizedik parancsolat szerint bűn megkívánni bármit ami a felebarátomé.


Ha én kimegyek a piacra és megkívánom azt ami az eladóé, akkor lehet hogy vétkeztem a tizedik parancsolat ellen.

Honnan tudjam meg biztosan hogy nem fogok pokolra kerülni a vásárlás miatt, illetve hol írja a Biblia hogy nem bűn vásárolni?


Első ránézésre lehet hogy komolytalannak tűnik a kérdés, de nagyon is komolyan kérdezem mert már egy jó ideje foglalkoztat az hogy a tizedik parancsolat mennyire szigorú.


Kérlek komoly válaszokat írjatok.

Köszönöm.



2019. febr. 8. 18:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy leírták már, vásárláskor gyakorlatilag cseréltek. Neki fölösleges az a valami, neked viszont kéne, de adsz érte cserébe mást (általában pénzt).

A X. parancsolat inkább arra vonatkozik, hogy "Bezzeg a szomszéd gyerekének Porschéja van.. ó, hogy menne el a fenébe, mi az, hogy ő megteheti, én meg csóró vagyok, tuti nem tisztességgel szerezte..." Na, kb. ez...

2019. febr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Alex Fly ***** válasza:

Ha komoly lenne a kérdésed, akkor rámutatnék arra, hogy nem a felebarátod áruját kívánod meg, hiszen ő azért tette közszemlére, mivel meg kíván szabadulni tőle. Innentől eladó áru, nem a felebarátod tulajdona.

De mivel nem komoly a kérdés, inkább azt mondom, ne emészd magad ezen. Ha nem akarsz a vásárlás -számodra elviselhetetlenül súlyos- bűnébe esni, akkor egyszerűen lopd el és kész...

2019. febr. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
14%
A modern kereszténység szerint a parancsolatokat, főleg a tízparancsolatot nem kell megtartani (lol). Úgyhogy ha római, refó, jw, advi, karizmás, stb pénzközpontú tömegkeresztény felekezet tagja vagy, akkor gyakorlatilag tanításuk szerint azt csinálsz amit akarsz, és úgy taposhatod lábbal Isten parancsolatait, ahogy csak akarod, hisz elég Jézusra hivatkoznod, és üdvözülsz (lol).
2019. febr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez nem bűn. Viszont létezik olyan, hogy vásárlási szenvedély. Manapság a webshop-ok korában egyre többen szenvednek benne. Amikor nincs igazából szükséged semmire, de sűrűn késztetést érzel rá, hogy vegyél valami újat. Ez bűn, mert beleesik a bálványimádás kategóriájába.
2019. febr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ha valaki ezerszer írja hogy komolytalan akkor ezerszer írom hogy komoly a kérdésem.


Olvastam olyat is hogy:

Minden ami nem Hitből származik az bűn.


Persze ha szerintetek nem bűn a vásárlás akkor ezt elfogadom.


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2019. febr. 9. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!