Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A római katolikus papok miért...

Bibi12 kérdése:

A római katolikus papok miért nem házasodhatnak?

Figyelt kérdés
A reformátusoknál meg talán még másoknál is szabad és a Bibliában Mózes 3. könyvében 21,13 -nál az van írva, hogy "Hajadont vegyen feleségül". Akkor hogyan és miért alakult ki a cölibátus?

2019. febr. 9. 14:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
86%

#3

"Eredetileg azért hogy ne legyenek utódaik = az egyházi vagyon ne szóródjon szét."

Ez persze hülyeség. Az egyházi vagyon az Egyházé és nem a papoké. Ha 100 gyereke lenne egy papnak, akkor se kapna az egyházi vagyonból egy sem. Ha Orbán elpatkol, akkor a MNB arany tartalékát nem a fia fogja megkapni, hanem marad az államé.

A görög katolikus papok többségének van felesége és gyereke, egy sem örökli a plébániát, vagy régen a hozzá tartozó földeket.

2019. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
14%

folyt.

"

Ami a Római Kúriát illeti, itt most megállok, még ha jól ismertek is a Vatikánban lévő és Ferenc pápához közel álló más prelátusok nevei, akik, mint például Francesco Coccopalmerio bíboros és Vincenzo Paglia érsek, a homoszexuális áramlat támogatói közé tartoznak, és akik a maguk nemében felforgatták a katolikus egyház homoszexualitásról szóló jelenlegi tanítását."

2019. febr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
14%

Az érsek levelének folytatásában kiderül, hogy egyes papi szeminaristák miért követnek el öngyilkossági kísérletet:


"

James Martin S.J. atya - a fent említett egyének közül leginkább Cupich, Tobin, Farrell, és McElroy által magasztalt személy -, a kommunikációért felelős dikasztérium tanácsadója, ismert LMBT aktivista. Őt szemelték ki arra, hogy megrontsa a dublini Családok Világtalálkozóján résztvevő fiatalokat. Mindez szomorú példa a jezsuiták deviáns szárnyának működésére.


A pápa több alkalommal is teljes átláthatóságot szorgalmazott az Egyházon belül, és kérte a püspököket és híveket, hogy legyenek bátrak az igazság feltárásában. A hívek világszerte tőle is elvárják ugyanezt, hogy mutasson példát ebben. Mondja el őszintén, mióta tudott a McCarrick által elkövetett bűntettekről, amelyeket McCarrick a hatalmát kihasználva papnövendékekkel és papokkal szemben követett el.


Akárhogyis, a pápa tőlem 2013. június 23-án szerzett tudomást minderről, és mégis tovább fedezte őt. Figyelmen kívül hagyta azokat a szankciókat, melyeket Benedek pápa szabott ki rá, és Maradiagával együtt megtette őt a bizalmas tanácsadójává.


Utóbbi személy [Maradiaga] olyannyira biztonságban érzi magát a pápa védelme alatt, hogy egyszerűen „pletykának” mondva semmibe veszi több tucat papnövendék őszinte kérését, akik bátorkodták megírni neki, hogy egy kispap közülük öngyilkosságot kísérelt meg, mert a szemináriumban homoszexuális visszaélések áldozata lett.

"

2019. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
14%

Az érsek így fejezi be az első levelét:


"

Fel kell számolni az Egyházban jelenlévő homoszexuális hálózatokat, ahogy azt nemrégiben Janet Smith, a detroiti Szent Szív Főszeminárium morálteológia professzora írta: "A klerikusok visszaéléseinek problémáját nem lehet egyszerűen azzal megoldani, hogy egyes püspököket eltávolítanak, de még azzal sem, hogy új bürokratikus előírásokat alkotnak. A probléma gyökerét a klérusban megjelent homoszexuális hálózatok jelentik, amelyeket fel kell számolni." Ezek a homoszexuális hálózatok már szétterjedtek több egyházmegyében, szemináriumban, és szerzetesrendben, a titkolózás és hazugságok rejtekében működnek a polip csápjaihoz hasonlóan, és megfojtják az ártatlan áldozatokat, a papi hivatásokat, és az egész Egyházat.

"

2019. febr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
12%

Egy személyes megjegyzést hadd tegyek:


Csak szellemileg HALOTT egyházban alakulhat ki homoszexuális hálózat!


Amelynek a gyertyatartóját már elmozdította az Úr (ha volt neki egyáltalán).

2019. febr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
93%

Kedves előző, ugye csak szellemileg halott egyházban vannak bűnös emberek? Csak szellemileg halott egyházban bűnösek a papok is? Ugye az Isten áldását bíró, élő egyházban mindenki feddhetetlen?

[link]

2019. febr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%

"Az érsek így fejezi be az első levelét"

Vajon te mikor fejezed már be, 24%-os...

2019. febr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
14%

Tudom, hogy kellemetlen, de szembe kell nézni a tényekkel, nem lehet mindig a szőnyeg alá söpörni a dolgokat, és közben gyermekek ezreit rontják meg katolikus papok.


Bűnös emberek minden gyülekezetben vannak, de homoszexuális hálózat véleményem szerint csak szellemileg halott egyházban működhet. Ahol csúcsvezetők homokosok, és összeszövetkeznek arra, hogy gyermekeket rontsanak meg, papnak tanuló fiatal szeminaristákkal osszák meg az ágyukat, szexuális visszaéléseket elkövetve velük, továbbá kispap pozícióban lévő férfiakat becstelenítenek meg, majd megfenyegetik őket úgy, hogy öngyilkossági kísérleteket követnek el: ez a sötétség világa, a börtönök, a halott egyház, a valami miatt büntetés alatt állók világa.


Nézzük meg a Jelenések könyvéből Jézus mit mondott több gyülekezetnek is:


18

A Thiatirabeli gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezt mondja az Isten Fia, akinek szemei olyanok, mint a tűzláng, és akinek lábai hasonlók az ízzó fényű érchez:

19

Tudom a te dolgaidat, és szeretetedet, szolgálatodat, és hitedet és tűrésedet, és hogy a te utolsó cselekedeteid többek az elsőknél.

20

De van valami kevés panaszom ellened, mert megengeded amaz asszonynak, Jézabelnek, aki magát prófétának mondja, hogy tanítson és elhitesse az én szolgáimat, hogy paráználkodjanak és a bálványáldozatokból egyenek.

21

Adtam néki időt is, hogy megtérjen az ő paráználkodásából; és nem tért meg.

22

Íme én ágyba vetem őt, és azokat, akik vele paráználkodnak, nagy nyomorúságba, ha meg nem térnek az ő cselekedeteikből.

23

És az ő fiait megölöm halállal; és megtudják a gyülekezetek mind, hogy én vagyok a vesék és szívek vizsgálója; és mindeniteknek megfizetek a ti cselekedeteitek szerint.


Ez egy keresztény gyülekezet volt, megengedték Jézabelnek, hogy tanítson, és nem tértek meg belőle, a büntetés ez lett: "ágyba vetem őt, és azokat, akik vele paráználkodnak", "mindeniteknek megfizetek a ti cselekedeteitek szerint."


Az érsek levelei alapján, és a homoszexuális papi hálózat, annak többezres nagyságrendű áldozatai alapján azt gondolom, hogy a Római Katolikus Egyház Isten büntető ítélete alatt van. Ahogyan a tiatirabeli gyülekezetnek is megígérte Jézus. Isten bíró is, nem csak csupa szeretet, piros ruhás Mikulásbácsi.

A papok között nem véletlenül ennyi a homokos, nem véletlen, hogy pont ezek jutnak fel a hierarchia csúcsára, nem lehet véletlen a több ezres gyermek-áldozat sem! Az ok szerintem ugyanúgy rossz tanítások, meg nem térések, mint a tiatirabeli gyülekezet esetén volt.

Mindig elkezdődik egy kísérlet a katolikus egyház reformjára, de az mindig elbukik. Benedek úgy tűnik a meleg lobbi miatt ment nyugdíjba, nem bírt velük, ez a Ferenc pápa én úgy látom egy követ fúj velük, könnyen lehet, hogy ő is homokos (ez egy feltételezés részemről a melegekkel kapcsolatos viselkedéséből), taktikázik, vigyáz, hogy ne legyen nagy a botrány (hiába, már nagy, köszönhető a németországi kiszivárogtatott pedofil jelentésnek, a fenti érsek nyilvános leveleinek, Pennsylvaniai pedofil botránynak, stb.), de ő nem a megfelelő ember a reformokra szerintem. Névleg zero tolerancia van, de a gyakorlatban még mindig megy az ügyek eltussolása. Ráadásul az érsek levelei alapján egy (vagy több) ember szűri a pápához eljutó információkat is, ezek között is van meleg (vagy melegeket pártoló, de miért pártolná, ha ő nem az?).


Én is szívemből sajnálom a katolikus gyermekek ezreit Németországban, Amerikában, Chilében, stb., akik áldozatul estek pedofil papok szexuális visszaéléseinek, erőszakjainak. A gyermekek "bűne" csak az, hogy egy ilyen vallásba születtek bele.

A megoldás: sírás és imádkozás Isten előtt

2019. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
72%

"Tudom, hogy kellemetlen, de szembe kell nézni a tényekkel"

Akkor nézz szembe a tényekkel: ha csak egy linket dobnál ide, sokkal többet érne, mert úgy meglenne rá az esély, hogy lesznek, akiket érdekelni fog, rákattintanak, és akkor már el is olvassák, amit ott találnak. De ha oldalakat bemásolsz ide, akkor eleve elmegy az embernek a kedve, hogy végigolvassa, mert már a látvánnyal jóllakik, és így sokkal kevesebbekhez jut el az üzeneted. Nem mintha ez nem lenne direkt jó. :)

2019. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 24%-os, Jehova Tanúi vének is molesztálnak gyerekeket, és körzetfelvigyázók fedezik őket, pedig nekik van családjuk.
2019. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!