Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik ige bizonyìtja, hogy...

Melyik ige bizonyìtja, hogy házasság előtt nem szabad testi kapcsolatot lètesìteni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 12. 20:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Most már biztos vagyok benne,hogy nem szabad.

2019. febr. 13. 13:02
 12/14 anonim ***** válasza:

"Oké, csak előtte kérlek mutasd meg nekem, hogy hol engedi Isten a lefekvés előtti fogmosást."


Elég gyenge próbálkozás. A házasság előtti szex tilalma biblikus. Keress rá, bár a magadfajta úgysem foglalkozik vele, és sosem fogja olyan nagy becsben tartani, mint egy hívő ember házasságon belül.

2019. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"A feleségem családja és az enyém is keresztény vallásúak, (mi is). "


Közötök sincs a kereszténységhez. Attól, mert babakorotokban vizes lett a fejetek, még nem lesztek keresztény

ek.

2019. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ige ide vagy oda.. Istenem..

Be akarod tartani? Tartsd. Nem akarod? Akkor ne.


A vallást az gyakorolja aki igazán szeretne ennek élni szerintem ez ilyen egyszerű.


Én vallásos családból származom. Párom szintén (és ez nem azt jelenti hogy csak meg lettünk keresztelve azt' csókolom) DE szüleimnek esze ágában nem lett volna például ezt "tiltani". Ránk van bízva, mint ahogy minden ember magánügye. Én azt mondom: ha valaki meg is teszi nagyon fontolja meg és lehetőleg csak azzal akivel együtt szándékozik maradni és akkor az sem mondható, hogy "bemocskolja a házaságyat".


Gondolj csak bele ez a tiszteleten, kölcsönös szereteten alapul. Azért is lett "kitalálva". Nos ha önmagába véve nézzük ezt nem feltétlen egy papír fogja bizonygatni hogy na ez itt megvan!

Mondok példát: Régen házasodtak úgy emberek hogy abban semmi szerelem nem volt. Odaadták valakinek a lány kezét fiatalon,szevasz. A lány sosem élhetett talán boldog szerelmi életet és hozzáláncolták valakihez. De eleve, ott van a válás is így sajnos ha úgy vesszük semmire se garancia... Kérdem én: akkor nem jelent többet a valódi, meglévő legbelső bizalom és tisztelet? Amit semmilyen törvény nem ír felül. Persze hangsúlyozom ehhez az kell,hogy ebben biztos legyen valaki, hogy együtt akarják leélni életüket(:

2019. ápr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!