Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes felvennem a kapcsolato...

Érdemes felvennem a kapcsolatot az édesapámmal?

Figyelt kérdés

Dióhéjban anyám annak ellenére szült meg engem, hogy apám figyelmeztette, nem fog vele maradni. (Persze valamiféleképp én lettem a bűnbak.) Másfél éves voltam, amikor végleg elhagyott minket, polgári peres úton állapították meg a gyerektartást és a láthatást is, ezutóbbival csak iskolás koromig élt, utána csak rátett valamennyit a gyerektartásra, de többet nem jött értem. 11 éves voltam amikor újra találkoztam vele az apai nagymamám által, akkor azt mondta, hogy megházasodott az egykori élettársával és a felesége féltékeny és ellenzi, hogy bármiféle kapcsolatot létesítsen velem. (A nejének van egy velem egyidős fia.)

Az utolsó években már a mamám adta fel a gyerektartást (apámnak elég jellegzetes a kézírása). Ahol laktak régen, ott már senki sem tud róluk, vidékre költöztek, majdnem oda, ahol mi laktunk régen. Effektív nem nagy település, némi kitartó keresgélés árán meglelném családi rezidenciájukat, sőt az is húz a próbálkozáshoz, hogy született egy közös gyermekük, aki nekem féltestvérem lenne, vagy mi.

Viszont ami taszít, hogy valószínűleg nem egy szép gondolattal gazdagítanám a világot, ha a szemem elé kerülne a felesége.

Én időközben átmeneti gondozásba kerültem és szűkös körülmények között nőttem fel mind lelkileg, mind fizikailag, amíg apám kedves felesége egyetemet végzett.

Sajnos nagyanyámból nem tudom kihúzni a címüket, jó pár éve be se enged, akárhányszor oda megyek.

Mivel anyámmal a kapcsolatom már évek óta megszakadt (és nem is hiányzik), mitöbb felnőttem és nem jelentek már sem anyagi kiadást, sem más terhet, kiváncsi vagyok hogy fogadna a díszes família.

De tényállás, hogy a feleségével akkor sem vagyok kibékülve, mert kisajátította és ilyen döntésre kényszerítette az apámat. Tudomásul vettem már rég, hogy másik élete van, de néhány óra nekem is juthatott volna az elmúlt 15 évből, ami nem jutott.



2016. jan. 7. 03:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem érdemes. Már ha a nagyanyád sem óhajt hozzád közeledni, akkor különösen nem. Mindig csak eg betolakodó lennél. Megértem, hogy az ember mindig egy igazi családhoz szeretne tartozni, de a legtöbbször saját csaláját kell kialakítania egy jó társal. Látom ezt az unokámon is, mivel az anyukája meghalt és még csak testvére sem maradt.

Mivel keveset tudok a körülményeidről és én jó messze élek tőled, tanácsolnám, nézd át a címeket, hívd fel, mert jó tanácsokat tudnak adni:

[link]

[link]

[link]

2016. jan. 7. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Az alapján amit leírtál, szerintem az apád hárít is egy kicsit. Nézd, én elhiszem, hogy a jelenlegi felesége nem akarja, hogy találkozzatok vagy mi, de könnyebb másra fogni, hogy azért nem találkozik veled, mert...

Szerintem egy apapótlék többet használna neked, mintha az igazi apádra próbálnál rátörni. A férfiak amúgyis elég fafejűek, nehéz áttörni a hülye falaikat.

2016. jan. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi értelme nem lenne. Csak saját magadnak okoznál plusz fájdalmat. Írásod alapján apád sem örülne, a család többi tagjáról nem is beszélve. Hagyd őket, éld a saját életed. Bepótolni nem fogod tudni az elmúlt 15 évet, de sajnos arra sincs semmi esély, hogy ezután egy percet is kapnál tőle. A felesége nem volt korrekt, de szerintem apád csak kifogásnak használta, mert ha ő akart volna látni, tett volna érte.
2016. jan. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem.
2016. jan. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Azon kívül, hogy az írásod alapján nagyjából mindnekit elküldenél csak az anyjába, minek? Utána ugyanott állnál, tele keserűséggel egy fillér nélkül, ráadásul már egész biztosan el is vágtak magad náluk.

Apád annak idején érthetően megmondta, hogy nem akar anyádtól gyereket, azaz téged, inenntől kezdve nem tudom mire fel várnád, hogy érdeklődjön irántad, nem véletlen eddig sem tette.

"Tudomásul vettem már rég, hogy másik élete van" - ez meg nagyon jó kis önáltatás, ha így lenne, nem itt tombolnál a kérdéseddel és szidnád apád feleségét meg úgy kb. mindenkit.


Lépj tovább az életedben és kész, ne nehezítsd magadnak meg mindenki másnak.

2016. jan. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem.

Új feleség ide vagy oda, az apád sara, hogy feladta a kapcsolatotokat. Rá még jobban haragudnék, mint a feleségre, hiszen az apád az apád, a feleség meg senki neked.

2016. jan. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

Valamilyen szinten "apád" korret ember. Hisz ő elejétől kezdve nem akart téged es ezt fel is vállalta sot anyád tudtára is adta.

Ami ennel jobban elszomorító az anyád....hisz ennek ellenere megszult es faképnél hagyott.... "gondolom veled akarta megfogni apádat"es nem sikerult akkor mar teged sem akar igy.....


De mamadat sem értem!! Hisz ő sem tett semmit se az ellen hogy ha mar igy alakult az életed amirol te semit se tehetsz hisz csak egy áldozat vagy akkor legalabb felnevelhetett volna o mint unokáját....nem pedig apad címet rejtegetni előled!!


Te helyedben írnék egy levelet az apámnak amit mamád at adhatna neki illetve a mamadnak es anyádnak is .....amiben leírnám a serelmemeimet....illetve azt hogy mit ia gondolsz errol az egeszrol es békén hagynám őket...sőt ha keresnének sem tartanék rájuk igényt!!

Hisz egyikőjük sem erdemel meg teged.

Hisz amikor a legnagyobb szükséged volt rájuk...amikor pici baba voltal " amikor intézetbe" kerultel akkor ok gyakorlatilag Sehol sem voltak jelen az életedben.

Most hogy "felnőttel" egyedül tudsz enni jarni stb....igy ne tarts rajuk igényt hisz csak a lelki vilagon segitenel rajtuk " ha van lelkiismeretük"

Azzal mit érnek ha beszelnetek néha néha csak azért mert "kötelességnek tartana apad" de vegulis ugyanugy egyedul maradnal???? Hisz a problemaidban ugyis ugyis egyedul maradsz akkor,mindenki elfog párologni melloled!!

Alakisd az életedet nelkuluk!!

Ne azert beszéljenek veled mert mar " nem kell nevelni foglalkozni veled ugy mint mondjuk egy gyerekkel" hanem csak néha néha megkérdezni hogy vagy??

De egy levél írás szerintem neked is segítene ahol leirhatnal nékik minden,serelmedet es talan könyebben is tul tudsz rajtuk lepni.


Az elmult magyanyos egyedi evekek már pótolhatatlan!

2016. jan. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Igazuk van az előttem hozzászólóknak, nem érdemes. Csak magadnak okoznál fájdalmat. Még ha esetleg pozitívan is reagálna a közeledésedre (amire kicsi az esély, az elmúlt éveket nem lehet még nem történt tenni. Ne nézz hátra! Az a család, aki felnevelt, aki ott volt, mikor beteg voltál, aki tudja, mi is történt veled, milyen vagy.

Felnőtt vagy, ne legyen benned harag, de akármit is teszel vagy éppen nem teszel, ő már egy idegen marad.

2016. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Apád az aki nem akar veled kapcsolatot, és a feleségével akarja kimagyarázni magát. A felesége biztos, hogy tud a létezésedről?? A mama pedig lehet, hogy azért játszik közre a dologban, mert nem akarja, hogy a fiacskája ezt az új családot is elszúrja. Olyan mintha elmenekültek volna, vajon miért??? Sajnálom, hogy elfordúlt tőled, de jusson eszedbe, hogy soha nem is tervezte, hogy majd részt vesz az életedben. Az, hogy a felesége féltékeny rád, egy nagy baromság, nem a szeretője vagy, hanem a gyereke!!! Ha pedig ez igaz lenne, akkor már bocs, de Apád nagyon hülye. A felesége szabja meg, hogy tartsa e a kapcsolatot a gyerekével vagy sem. Istenem...
2016. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,hasonló az élettörténetem,bár egy kicsit más körítéssel,de szerintem,ha jót akarsz magadnak,és van benned büszkeség,akkor nem keresed.

Az én apámnak már fogalmam sincs hányadik felesége van most,csak az abból a házasságból származó kölyke A SZENT,a többi,köztük én is kuka.. Ezek után,keresse a halál,kb olyan sorsot kívánok neki,hogy a neje otthagyja,a felmagasztalt kölyke is beint,és jó hosszú,egyedüli öregkort és életet.

Én nem keresném. Minek,azért,hogy kioszd? Csak örülnének,hogy neked ez az egész fáj. Amúgy is,mit akarsz egy olyan embertől,aki -tudom fáj hallani - de sajnos ez az igazság,egyáltalán nem akarta a létezésedet?

Rázd meg magad és lépj tovább,a jelenre koncentrálj,ez a személyes tapasztalatom,hidd el ez az egyedüli út!

2016. jan. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!