Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tízparancsolatban a "Ne...

A Tízparancsolatban a "Ne ölj! " parancsolatot miért csak az emberekre tekintik érvényesnek?

Figyelt kérdés
A Tízparancsolat nem úgy fogalmaz, hogy "Ne öld meg felebarátaidat", hanem hogy "Ne ölj!" - ergo ez minden élőlényre vonatkozik, az élőlények közé pedig beletartoznak az állatok, sőt a növények is. A legtöbb keresztény ember mégis előszeretettel vágja ki a fát, jár horgászni vagy vágja le a disznót, akkor ez most hogy van? Hogyan kell ezt pontosan értelmezni?

2019. febr. 16. 22:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A Tízparancsolat Isten és ember, ember és ember közötti viszonyt taglalja. A Bibliát összességében kell nézni, az pedig nem tiltja az állatok megevését. De, ha elfogadjuk azt az értelmezést, hogy a "Ne ölj!", az tulajdonképpen "Ne gyilkolj!" és ezt az állatokra is kiterjesztjük, akkor levezethetem belőle, hogy tilos az állatok kínzása, esetleg még helyteleníthetjük a sport vadászatot is, de azt nem lehet belőle kihozni, hogy táplálkozás céljából helytelen egy állatot megenni.


1# azt írta: "A kereszténység tanai szerint az állatok csak húsgépek, organikus robotok, akiket Isten azért teremtett, hogy az embert szolgálják. Tehát rájuk nem vonatkoznak törvények."

Szerintem ez így nem igaz. A Biblia foglalkozik az állatokkal, a természettel. Az embereknek igazából vigyázniuk kellene rájuk. Tiltja az állatok kínzását és van szó róla benne, hogy az igaz ember még az állatokkal is jól bánik, Isten figyel az állatokra is, szövetséget köt velük is stb. De tény, egyértelműen látszik, hogy a Biblia magasabb rendű élőlénynek tartja az embert, ezért élet halál kérdésekben az ember élet előrébb való. Viszont én azt is látom benne, hogy az öncélú, felesleges kegyetlenségeket az állatokkal szemben sem díjazza.

A növényekről viszont egyértelműen le van írva, hogy eledelnek lettek szánva, (már amelyik ehető) szóval szerintem rájuk meg végkép nem vonatkozik ez. Ők teljesen más kategóriába tartoznak, mint az állatok vagy az emberek. A fák kivágása inkább a Föld védelme, az egyensúly fenntartása szempontjából érdekes, de nem tartozik a "Ne ölj!" parancs alá.

2019. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
73%
Az oroszlán biztos abbahagyná a ragadozást, csak nem tudja elolvasni a Bibliát.
2019. febr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!