Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely egyházak/felekezetek...

Mely egyházak/felekezetek vallják hogy Jézus maga Isten és melyek azt, hogy Jézus Isten fia?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a Jehova Tanúi mit vallanak.

A többi felekezetre vagyok kíváncsi.


2019. febr. 17. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden keresztény felekezet azt vallja, hogy Jézus Isten Fia, de mellette minden keresztény felekezet azt is vallja, hogy Jézus az Atyával egylényegű. A keresztény hitet a Nicea-konstantinápolyi hitvallás írja le teljes pontossággal.

"Hiszek az egy Úrban, Jézus Krisztusban, Isten egyszülött Fiában, aki az Atyától született az idők kezdete előtt. Isten az Istentől, Világosság a Világosságtól, valóságos Isten a valóságos Istentől, született, de nem teremtmény, az Atyával egylényegű, és minden általa lett. Értünk, emberekért, a mi üdvösségünkért leszállott a mennyből."


A teljes szöveget itt találod, mellette az apostoli hitvallás is:

[link]

2019. febr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez kavarhatott meg valószínűleg.Köszönöm a választ, ment a zöld kéz!
2019. febr. 17. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb felekezetnél az van, amit #1 ír. Akik kivételek:

-Jehova tanúi, szerintük Jézus = Mihály arkangyal

-Unitáriusok, szerintük Jézus "Isten legjobb tanítványa", ők ugye Erdélyben jöttek létre török (iszlám) hatás alatt (az iszlámban ugyanis Jézus

egy próféta)

-Mormonok, szerintük Jézus Isten szó szerinti fia, hiszen Isten is valami emberszabású lény, csak egy másik bolygón él; Jézus testvére pedig Lucifer. Ők Amerikában jöttek létre a 19. században, és egészen különös dolgokban hisznek.

2019. febr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 KZitus ***** válasza:
12%

Szia


Mivel helyettünk írta le valaki(tévesen) mit hiszünk Krisztusról, ezért elmondom neked, mi mit hiszünk róla:

A Jézus Krisztusként ismertté vált személy nem itt a földön kezdte életét. Ő maga is beszélt arról, hogy mielőtt ember lett, az égben élt.

János 3:13 "Továbbá egy ember sem ment fel az égbe, csak az, aki az égből jött le: az Emberfia."

János 6:38 "Mert én nem azért jöttem le az égből, hogy a saját akaratomat cselekedjem, hanem annak az akaratát, aki küldött engem."

A János 1:1, 2-ből megtudjuk, hogy mi volt a neve az égben azelőtt, hogy Jézus lett: „Kezdetben volt a Szó (gör.: Loʹgosz), és a Szó az Istennél volt, és a Szó isten volt („isteni volt”, AT; Mo; v. „isteni lény volt”, Böhmer; Stage ‹mindkettő német›). Ez volt kezdetben az Istennél.” Jehova örökkévaló, és nem volt kezdete a Zsoltárok 90:2; és a Jelenések 15:3szerint, ezért itt annak a kijelentésnek, hogy a Szó ’kezdettől’ fogva Istennél volt, Jehova teremtési munkáinak a kezdetére kell utalnia. Hogy Jehova valóban az Atyja és Életadója volt az elsőszülött Fiának, és hogy ez a Fiú így csakugyan Isten teremtménye volt, az Jézus szavaiból is világosan látható. Úgy utalt Istenre, mint az élete Forrására: „én az Atya miatt élek” a János 6:56, 57 szerint.

Az azonban, hogy a Fiú részt vett a teremtés munkáiban, még nem tette őt egyenrangú teremtővé az Atyjával. A teremtőerő Istentől jött a szent szelleme, vagyis a tevékeny ereje által a 1Mózes 1:2; és a Zsoltárok 33:6is ír erről. Mivel Jehova minden élet Forrása, mindaz, ami él – akár látható, akár láthatatlan –, neki köszönheti a létét ("Te vagy az élet forrása, a te világosságod által látunk világosságot."Zsolt 36:9). A Fiú tehát nem egyenrangú teremtő, hanem felhatalmazott személy vagy eszköz volt, aki által Jehova, a Teremtő véghezvitte munkáit. Maga Jézus is Istennek tulajdonította a teremtést, ahogy a teljes Szentírás is (itt beszét Krisztus erről:Máté 19:4–6)

Jézus kínoszlopon elszenvedett halála elengedhetetlen az emberek megmentéséhez, ennek elfogadása többet foglal magában annál, hogy ’hiszünk Jézus nevében’ Cselek 10:43. Feltámadása után Jézus a következőket mondta a tanítványainak: „Nekem adatott minden hatalom az égben és a földön”, és ezzel rámutatott, hogy ő egy olyan kormányzat vezetője, mely az egész világmindenség felett uralkodik Máté 28:18. Pál apostol világossá tette, hogy Jézus Atyja „semmit sem hagyott, ami ne lenne (Jézusnak) alávetve”, persze nyilván annak a kivételével, „aki neki mindent alávetett”, ő pedig nem más, mint a legfőbb Úr, Jehova Isten az 1Korintusz 15:27; és Héberek 1:1–14; 2:8. Következésképpen Jézus Krisztus ’neve’ kitűnőbb Isten angyalainak a nevénél, hiszen az ő neve képviseli vagy foglalja magában mindazt a roppant nagy végrehajtói hatalmat, amelyet neki adott Jehova. Héberek 1:3, 4. Csak azok nyernek örök életet, akik készségesen elismerik ezt a „nevet”, és térdet hajtanak előtte, alávetve magukat a névvel képviselt hatalomnak Itt ír erről:Cselekedetek 4:12; Efezus 1:19–23; Filoppi 2:9–11. Őszintén, képmutatás nélkül kell megfelelniük azoknak az irányadó mértékeknek, amelyeket Jézus a példájával bemutatott, és hitből kell engedelmeskedniük a parancsainak a Máté 7:21–23; Róma 1:5; 1János 3:23 szerint.

Dióhéjban.

2019. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok,hogy ahova én járok,ott mindkettőben hisznek egyszerre,mert a kettő nem zárja ki egymást. Mondjuk én csak útkereső vagyok,nem vagyok se hívő,se semmi,de végülis jogos,mert pl te ember vagy,vagy ember fia/lánya? Hát,ha ember fia,akkor gondolom ember is.
2019. febr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!