Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves ateisták! Miért nem...

KZitus kérdése:

Kedves ateisták! Miért nem akarjátok elfogadni (előítélettel nézitek) azt, ha az ember megismerte Istent, és hisz benne?

Figyelt kérdés

A kérdés az miatt vetődött fel, mert több ateista ismerősöm van, ismerem az álláspontjukat, ők tudják rólam azt, hogy hívő ember vagyok, és ezzel lezárva a dolog, tiszteljük egymást annyira, hogy nem "feszegetjük" ezt a témát.

Itt viszont azt látom, hogy állandóan egymásnak feszül a hívő, és az Istenben nem hívő ember! Miért?

Nem lenne jobb elfogadni, tiszteletben tartani a másik embert, és a hitét, vagy nézőpontját?

Persze én az "hívő" oldaláról nézem.

Érdekelne a ti véleményetek is. Előre is köszönöm, aki veszi a fáradságot, és megfogalmazza véleményét.



2019. febr. 17. 19:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj Zitus, de nem te csöngetsz be hozzájuk, hogy hogy meg fognak halni?
2019. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De, lehet, hogy hozzájuk is becsöngetek. Ám ha elmondja, hogy ateista, és nem akar ezért(vagy másért) Istenről beszélni, akkor már megyünk is....de valahogyan meg kell tudni az ateista álláspontját is. Nálad már voltam? :-)
2019. febr. 17. 19:56
 3/20 anonim ***** válasza:

Itt még nem voltál:)


[erre nem járnak Jehova tanúk, vagy csak nem tudok róla].

2019. febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Honnan veszed,hogy minden esetben ők nem fogadják el? Én nem hiszek istenben,de pont nem izgat,ha valaki igen. Felőlem a medvedisznóemberben is hihetsz,ha attól érzed jól magad,csak ezzel az üldözési mániáddal kezdj valamit,mert idegesítő. Pl most ateisták is kérdezhetnék,hogy miért nem törődsz bele az őálláspontjukba és miért provokálod őket a kérdéseddel.
2019. febr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Jehovás!


Senki sem üldöz titeket. Nem vagytok kiválasztottak, és ha nem zargatnátok az embert, le se szarnánk titeket!

2019. febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Rachel Warner ***** válasza:
80%
Mellesleg ez a fajta üldözési mánia már tényleg beteges. Amióta új felhasználóm van,kb az összes valláson átmegyek és végigkritizálom,erre rámír privátban egy tanú,hogy miért pont őket. Hát nem akartam mondani,hogy a szememben annyit érnek,mint egy marék tehéntrágya,de azért igyekeztem tisztázni,hogy nem csakis róluk beszéltem ám,ez elég egyértelmű.
2019. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Annyira hálás vagyok, hogy hozzánk még nem jöttek ilyen idióták csöngetni.

Nem érdekel, ha valaki hívő. Nincs vele baj, AMÍG megtartod magadnak. Nem kell a közterületeken reklámozni a hiteteket, nem kell másokat zargatni.

2019. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne jobb elfogadni, tiszteletben tartani a másik embert, és a hitét, vagy nézőpontját?

Hat Zitus, ez ongol volt.

Hozzad hany ateista jart szorolapot osztogatni?

2019. febr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
27%
Mert ilyenek. "Ha elfogadod meg is értheted"
2019. febr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Na, Zitus, elég régóta vagy már itt.

Ha neked idáig csak ez jött le neked az összes írásból, az elég nagy baj.


Te leírtad a te nézőpontodat. Ha megengeded, én is leírnám az enyémet:

nem tudni, mennyi időnk van még addig, amíg ismét erre jár egy olyan kavics, mint amelyik annak idején kivégezte a dinókat - vagy bármi más, hasonló történik.

Legjobban akkor járnánk, ha ez alatt az idő alatt minél előrébb haladnánk a tudományban, hogy legyen esélyünk szembeszállni a bajjal, bármi is jön.

De ha még akkor is a vörös félholdat, vagy a vörös csillagot, vagy bármi hasonlót fogunk szolgálni a tudomány helyett, akkor megnézhetjük majd magunkat!


Azt ugye tudod, hogy ha pár 100 éve vége lett volna a vallásoknak, akkor ma már nem létezne süket, vak, nyomorék, cukor-, szív-, vesebeteg ember, és később is öregednénk?

Ezen kívül génsebészettel már szinte bármit el tudnánk készíteni?


Úgyhogy egy normális ember ma szerintem egyet tehet itt:

mérsékli a vallások káros hatását - az ÖSSZES vallásét - ugyanakkor igyekszik előre vinni a tudományt!

Ez természetesen nem jelenti azt, hogy a hívőket támadni kellene, vagy tömegesen téríteni. De a vallásokat szabadjára nem szabad engedni, mert abból nagyon nagy baj lehet!

2019. febr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!