Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves ateisták! Miért nem...

KZitus kérdése:

Kedves ateisták! Miért nem akarjátok elfogadni (előítélettel nézitek) azt, ha az ember megismerte Istent, és hisz benne?

Figyelt kérdés

A kérdés az miatt vetődött fel, mert több ateista ismerősöm van, ismerem az álláspontjukat, ők tudják rólam azt, hogy hívő ember vagyok, és ezzel lezárva a dolog, tiszteljük egymást annyira, hogy nem "feszegetjük" ezt a témát.

Itt viszont azt látom, hogy állandóan egymásnak feszül a hívő, és az Istenben nem hívő ember! Miért?

Nem lenne jobb elfogadni, tiszteletben tartani a másik embert, és a hitét, vagy nézőpontját?

Persze én az "hívő" oldaláról nézem.

Érdekelne a ti véleményetek is. Előre is köszönöm, aki veszi a fáradságot, és megfogalmazza véleményét.



2019. febr. 17. 19:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kedves Rachel Warner


Ha veszed a fáradságot, és még egyszer elolvasod a kérdést, ÉS AMI ALATTA VAN, akkor már meg is kaptad a választ a nekem szegezett kérdésedre :-)

2019. febr. 18. 19:26
 12/20 A kérdező kommentje:

5-ös hszóló.

Na éppen ezért a kérdés! Vagy problémád van a szövegértelmezéssel?

2019. febr. 18. 19:29
 13/20 A kérdező kommentje:

Sajnos :-(

Pontosan az ilyen válaszok miatt a kérdés!

Attól, hogy valaki ateista, még kaphatott volna némi nevelést, kultúrát, illemet, sőt a szülei jó modorra is megtaníthatták volna....

Azok az ateisták, akik a munkatársaim, ismerőseim, azok jó nevelést kaptak otthon.

2019. febr. 18. 19:37
 14/20 anonim ***** válasza:
89%

Te jó ég...

Milyen alapon szidod bárki nevelését? Nevetaéges.

Elég annyit írni, hogy nem az ateisták kopogtatnak be másokhoz, vagy osztogatják a szórólapjaikat.

2019. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

14-e

"olvasd el" a válaszolók stílusát

2019. febr. 18. 20:41
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam. A véleményem nem változott.
2019. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Zitus!

Úgy látom, a leírt reakcióid alapján, hogy elkerülte a figyelmed a #10-es válasz.

Esetleg leírnád erről a véleményed?

2019. febr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#11 utani valaszokat nem olvastam

Zitus altalanossagban kerdezte azt ami közhely es ti mind lathassatok hogy "harcok" folynak Gyakori-n, ez eppen hogy jo is, de jelen van egy negativ, rombolo tipusu harc is meghozza nagyobb aranyban amirol szinten tudtok

tehat pusztan erre kerdezet ra, nem pedig arra hogy a "Tanukat" miert piszkaljak, ami szinten megszokott allapot

termeszetesen valaszolók: igazatok van hogy tul sok ertelme nincs ilyen szemszogbol sem a kerdesnek, mert ez az elet velejaroja

* sertsuk meg a Szolas Szabadsagot csak azert hogy ne legyen annyi rombolo hozzaszolas Gyakori-n? szerintem ez sokkal rosszabb lenne, legalabb a "Nyugat" probaljon minel kevesbe Cenzuraskodni, csak a legszuksegesebbek felett ami jog- es emberi jog- sértö

hivatalos hatarai ennek nem tudom hol vannak, mert azert Net-Troll huszarkodast is jo neha nézni vagy résztvenni benne, sokaknak pedig ez az élete, hogy masokkal kotekedhet nevtelenul, sokan megteszik ezt "nevvel", azonosithatoan (ahol)

de ezzel szerintem az is tisztaban van napjainkban aki semmilyen mediat se ismer, akkor akik rendszeres Netezok?

Kár lenne érte

* elcsepelt szolamokkal mi a problema? nem lehet allandoan teljesen uj dolgokat alkotni, milyen lenne az elet ha minden gyokeresen megvaltozna? emberi mivultunk nem lehet megtagadni.

(ezt az egesz valaszomra irtam meg egy ujabb "kozhelynek")


Zitus #8 #11 meg ugy talan a legtobb valasz is:

lathatod hogy nem fogadja el egy atesita hogy neki nem irja elo semmi hogy térítenie kellene az ateizmusra, de ezt önkéntesen egyre tobben megteszik (igy a ez evoulicioval kialakult "memetikajuk", ösztönük irja elo, hogy az ellentétek azert vannak hogy ellenkezzenek, erre "teremtette" Isten... vagyis az Anyag, Termeszet oket - miert talan a "kioltásra", "idomúlásra" nem - ez eppen kimaradt volna?)

* egy teistanak, hivönek viszont kotelessege a térítes, amelyek ugyerzik nem, azok nem a helyes uton jarnak, attol még hogy sok térítö is (pusztan a térítes tekintetében) jár(hat) rossz uton, senki se mondja hogy a helyes tokeletes térítes egy teljesen osztonos dolog lenne, meg kell tanulni a Tanításokból


* a hazhoz becsengetes modern korban nem a legjobb, illetve technikailag meg kellene oldani a regisztralast, ha egy helyen elkuldtek akkor aligha lesz boldog az illeto ha meg utana tiz masik Tanu is becsenget hozza

* viszont sok mas khm... szekta van ami szinten hasonlo modon megteheti a hazalast, szerintem ez modern korban tenyleg inkabb zaklatas (szorozd, hatvanyozd a házalasokat)

* ellenben #8 a kozterulet az pont hogy KÖZterulet, megfelelo kozteruleti helyeken, idovel akar "téritesre kijelolt" helyeken kellene tenni

mert kulonben hol es hogy téritenének?

Jezus is a nyilvanossag elott Tanitott

ahogy a profetak sem barlangban magukban kiabaltak (suttogtak) hanem a népnek, tömegeknek

* hazaknal a szorolap, levél egy jobb megoldas nem tudom milyen a Tanuk redszere hogy regisztraljak ezeket de 100-adik szorolap/level viszont mar sokakat idegesithet...

* mas dolog hogy az adatok gyujtese is sert(het) jogokat...

* kozteruleten ha ti várjátok a halakat, halásztok, akkor szerintem "tokeletes", gondolom nem jogserto, ha mar rendszeresen teszitek hosszu idon ota

de kozteruleten mi lenne az? nem lehet gyulekezni csoportosulni békésen? miert?

nem hivhatod fel a figyelmet masoknak? miert?


#11

ez az "ujfajta" szolam egy joideje?

keleten is vallas volt a visszahuzo ero?

mindenutt? osi ("felfedezes elotti) amerikaban is?

* "miert eppen most?" tehat hogy lettek kepesek attorni a vallasi gatat eppen, amikor? mibol gondolod hogy barmi is maskepp lett voln es hamarabb?

es ha sokkal rosszabb esemenyek tortentek voln ebben az alternativ "idösikodban" akkor meg azert sápítoznál?

(ekkor is a vallas lenne a hibas, lasd most lentebb is, miert mindeg ö a bajok forrasa, a bünbak)

* egy hitetlen termeszetesen ugy erzi majd tudomanyal legyozi a "kozmikus" (illetoleg eddig ismeretlen, legyüretlen) dologkat is... ha megsem akkor rafogja a vallasra hogy: annak hatraltatasa (a mar elmult, nem feltetlen ujabb) miatt nem birta

* egy Isten hivö es egyben tudos-kutato viszont tudja hogy csak Isten kegyelme altal kepes ezeket "legyozni" de akkor sem "kinyujtom, amig csak tudom" hanem az OrokkeValosag-ig vagyis inkabb "-ba", "bele"

* a tudomany "álma" celja nem ez, hogy az orokke valosagig letezzen? hanem csak nagyon hosszu ideig? valameddig? mi szabja meg a hatart? Isten? egy atesita szerint Isten hatart huzott szamara?

* vagy hatartalan? akkor miert is nem egoteistarol van szo? talan az rombolja az egojat annak akirol "megtudtak"? a cimkezes persze egorombolo - ellenben csak ha öt éri - "ertheto")

* (termeszetesen ez is mind kozhelyes-kerdes, a legtobb ateistanak nincsenek ilyen tavlati foleg "Végsö" Távlati céljaik,

nehogy azt higyjétek aki ateista az mind nagyban gondolkodik (ti - (akik) - kivételek vagytok, nem a tobbseg) a legtobb nagyon is, pusztan a megszokott anyagias szenvedely-központu lethez ragaszkodik - nem tudom talan itt irt is valaki hasonlot - tehat nem kuzd a tudasert, tudomanyert, legfeljebb amenyire nagyon szuksegesnek tartja)


Zitus (lazán) kapcsolodo temat hozok fel neked:

mi lesz akkor ha a Tanuk lesznek a legnagyobb aranyu felekehezt a Foldon? tobben mint a muszlimok, katolikusok (mas nagy kereszteny felekezetek), hinduk (es ezek egyutvéve is)?

* akkor is valami elvontan ertelmezve kisebbsegnek tartjatok majd magatokat? a "keskeny ut" (szuk kapu) igy kiszelesedik majd?

es uldozni fognak majd titeket? a tobbseget, kik? mert tegyuk fel elsöprö tobbsegbe kerultok a vilagiakkal (ateistakkal) szemben is

ez szerintetek jo dolog lenne? vagy olyan ami ugysem tud megvalosulni, igy egy hatarnal meg "kell" allni a Tanuk gyarapodasanak?

csak ugy belegondoltam ezekbe, valaszt nem varok ra, de:


*

nem foglalkozom a #Kérdéssel, privatba aki gondolja


Xy4


(toroltek hozzaszolast szerintem es latom Zitus valami vita alakult ki igy ezt majd lehet elolvasom de nem feltetlen reagalok ra)

2019. febr. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm Közveszélyes Kontár az íráodat. Nem lényeges az, hogy egyet értek vele vagy sem, mert nem a kérdésre válaszoltál, de az nem baj.

Az írásodért a sílusod miatt vagyok hálás. Példát mutattál itt sokaknak, akik vették a fáradságot és írtak.....lehet vélemény írni az nélkül, hogy másokat megaláznánk, lekicsinylenénk, emberi méltóságába taposnánk...

Köszönöm!

2019. febr. 20. 20:24
 20/20 Rachel Warner ***** válasza:
100%

A válaszolók stílusával semmi baj Zitus. Ha te ennél csúnyábbat nem láttál még és már ennyitől neveletlenségről beszélsz,akkor nézz szét kicsit jobban a világban,mert létezik ám más is a kis buborékodon kívül.

Mellesleg az is fura,hogy szidod az emberek stílusát meg neveltetését,holott ti jehovások meg sokkal rosszabbak vagytok,csak épp sunyiban csináljátok. Ti furkálódtok,képmutatók vagytok,álkérdésekkel uszítotok stb. Csak azért,mert ti nem olyan nyilvánvalóan keveritek az ürüléket,még nem lesz ám kisebb bűn.

2019. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!