Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért félnek a vallásosok a...

Miért félnek a vallásosok a haláltól?

Figyelt kérdés
Sok vallásost ismerek akinek mély vallása van nagyon erősen hisz és mégis fél a haláltól. Én ha erősen hinnék a túlvilágban hogy valami sokkal jobb jön stb akkor inkább várnám a jobb létet mint hogy félnék. Vagy gyenge a hitük az ilyen embereknek?
2019. febr. 18. 07:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, itt a válaszók zöme félreérti a Kérdezőt.

Természetes hogy senki sem akar meghalni meg nem vágyunk rá de nyilván ugyanígy nem jó a folytonos halálfélelem sem.

És én beszélgettem olyanokkal akik miután a hitük megrendült, elkezdtek félni a haláltól.

Na meg ez hittől függetlenül is előjöhet fiatalon és később is.

De a halálfélelem(ami nem egyenlő az életünk és mások életének féltésével, óvásával) nem természetes.

2019. febr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Miért használják ezt a szót félelemkeltésre? Biztosan gonoszok. Nem ez nem igaz, inkább félnek vagy vágynak valamire.
2019. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 jdfGabrella ***** válasza:
Mert nem tudják mi fog velük történni.
2019. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A halál a végső vizsga. Valamilyen mértékben mindenki fél tőle.

Most kinéztem az ablakomon, dél, délnyugat felé, ragyogóan világít a Szíriusz csillag. Az egy dupla csillag igazából, ha van valakinek távcsöve, azt érdemes megnézni. Mint egy színváltó, úgy váltja a színét.

Amerikában volt egy szekta, akik valamilyen megváltásuknak hitték a Szíriuszt. Tömeges öngyilkosságot követtek el.

Hát hitben nem szenvedtek hiányt, az biztos.

2019. febr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!