Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy kezdem elveszíteni a hitem?

Figyelt kérdés
eredetileg katolikus vagyok, L/16
2010. júl. 1. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Mert kezd kinyílni a szemed.
2010. júl. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bármi okból. De ezt a gondot csak akkor orvosolhatjuk, ha a konkrét okokat megjelölöd.
2010. júl. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert időre van szükséged, hogy megtaláld önmagad. És idővel rájössz, hogy amit keresel, mindig is az orrod előtt volt. Ha újra megtanulsz bízni Istenben, vissza fogod nyerni a hited is. L/18
2010. júl. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Mert kezdenek kérdéseid támadni, melyekre nem kapsz választ. Ez teljesen normális, és így is marad amíg nem érkeznek meg azok a válaszok... Ezzel én is így voltam, de késöbb megtaláltam a válaszokat... és... szóval nem épp a katolikusoknál. Náluk rengeteg megválaszolatlan kérdésem maradt... most is keresztény vagyok, csak 1-2 szemléletmódom változott...

De végre nincs olyan dolog amit ne értenék és ne lenne teljes összhangban a Bibliával...;)

2010. júl. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%

Szia!


Azért mert a világból rengeteg káros befolyás ér, és a liberális világrend arra akar rábírni, hogy te is a fogyasztói társadalom hitetlen rabszolgája legyél. Ajánlok néhány linket, ahol szerintem majd válaszokra lelsz:


[link]

[link]

[link]

[link]

2010. júl. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

Az egyházak meg azt akarják, hogy az ő agyatlan rabszolgájuk legyél.

A legnehezebb de legjobb, ha senki bábja nem vagy.

2010. júl. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Azért mert az igazi hívő bármilyen egyházhoz tartozik, túl tud tekinteni rajta, és magát, Istent keresi. Vizsgáld át, miben hiszel/ hittél eddig valójában.
2010. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

talán nem a megfelelő dologban hiszel....?

hinni abban lehet amiről már megbizonyosodtál,hogy érdemes benne hinni,hiszékenynek lenni meg szinte bármilyen témában lehet,csak nem lesz eredménye.én ezért nem hiszek az egyház istenében.

2010. júl. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Nagyon bölcs tanácsot adott Freya. Azzal egészíteném ki, hogy egy 16 éves lány sokmindent tanul az iskolában, sokmindent hall a barátaitól, sokmindent olvas, amelyek mind-mind ellentmondanak annak, amiben eddig hitt.


Ez nem baj, hiszen ezáltal lehetőséged adódik arra, hogy megvizsgáld mi is az igazság. Fontos azonban ilyenkor észnél lenni, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy az előbb felsorolt ellentmondó dolgok igazak, sőt! A tankönyveket is olyan emberek állítják össze, akik a saját meggyőződésük alapján írják le amit leírnak, és lehet, hogy abban a pillanatban amikor a papírra került már felfedeztek olyan tényeket, amelyek teljesen ellentmondanak annak az adott elméletnek.


Az evolóció, a mai "tudományos"-nak nevezett világkép is sok-sok elméletre épül, amelyek sok esetben egymásra támaszkodnak, így egyáltalában nem biztos a helyességük! Érdemes tehát kutatni, és abban hinni, amiről meggyőződtél!


Üdv. Péter

2010. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mert Sátánka szorgalmasan munkálkodik...amíg hagyod neki.
2010. júl. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!