Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg nincs Isten? Kezdem...

Tényleg nincs Isten? Kezdem elveszíteni a hitemet?!

Figyelt kérdés
Én eddig teljes meggyőződéssel hittem benne, jártam templomba amikor csak tudtam, még hétköznap is. Próbáltam úgy élni, ahogy a Biblia mondja. De mostanában valahogy kezdem elveszíteni a hitemet :S Egyre többet gondolkozok, hogy vajon ennek az egésznek van értelme? Persze a kétségeimre rátesz egy lapáttal, hogy egyfolytában rossz dolgok történnek körülöttem...
2011. szept. 15. 10:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
66%
De van.
2011. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim ***** válasza:
99%

Bár én nem hiszek Istenben és a templomokban, egész más a meggyőződésem, de a következő vers nagyon elgondolkodtató:


Megkértem Istent, hogy vegye el a büszkeségemet,

de Õ azt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a büszkeséget nem Õ veszi el,

hanem nekem kell feladnom azt.


Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet,

de Õazt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás

mellékterméke, nem kapni, megszerezni kell.


Kértem Istent, hogy adjon nekem boldogságot,

de Õazt mondta: nem.

Azt mondta, csak áldását adhatja - a boldogság rajtam múlik.


Kértem Istent, hogy kíméljen meg a fájdalomtól,

de Õ azt mondta: nem.

A szenvedés eltávolít a világ dolgaitól és közelebb visz Hozzá.


Kértem Istent, hogy adjon lelki fejlõdést,

de Õazt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a fejlõdés az én dolgom,

de hajlandó megmetszeni, hogy gyümölcsöt hozzak.


Kértem Istent, hogy segítsen másokat szeretni,

úgy, ahogyan Õ szeret engem.

Erre azt felelte: látom már kezded érteni.


Kértem erõt...

És Isten adott nehézségeket, amelyek erõssé tesznek.


Kértem bölcsességet...

És Isten adott problémákat, hogy megoldjam azokat.


Kértem bátorságot,

És Isten adott veszélyeket, hogy legyõzzem azokat.


Kértem adjon szeretetet...

És Isten adott gondterhelt embereket, hogy segítsek rajtuk.


Kértem kegyelmet...

És Isten adott lehetõségeket.


Semmit sem kaptam, amit akartam és mégis megkaptam mindent,

amire szükségem volt.

2011. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 anonim ***** válasza:
65%

csak Isten van. Minden Őáltala Ővele és Őbenne.

Engedd meg, hogy egy szép történetet küldjek!

nem tudom a szerzőjét, ismeretlen:

Tűzzel formál

Egy csapat nő a Bibliát tanulmányozta együtt. Mikor elérkeztek Malakiás könyvéhez, a harmadik fejezetben találkoztak egy verssel, amely ezt mondja: "leül az ötvös és megtisztítja az ezüstöt". Ez a vers teljesen lenyűgözte az asszonyokat, és azon gondolkodtak, hogy vajon mit fejez ki ez az állítás Isten természetéről. Az egyik nő felajánlotta, hogy utána néz, hogyan tisztítják az ezüstöt, és majd a legközelebbi alkalmon megosztja a többiekkel.


Azon a héten ez a hölgy felhívott egy ötvöst, és megbeszélte vele, hogy elmegy megnézni munka közben. Nem említette neki, hogy milyen célból akarja megnézni, azon túl, hogy egyszerűen kíváncsi a tisztítási folyamatra. Miközben az ötvöst nézte, a férfi megfogott egy darab ezüstrudacskát, tűz fölé emelte, és hagyta, hogy felmelegedjen. Közben magyarázta, hogy ahhoz, hogy az ezüst tiszta legyen, a tűz kellős közepébe kell tartani, ott, ahol a lángok a legmelegebbek, hogy a szenny kiégjen belőle.


A nő elgondolkodott azon, hogy Isten egy ilyen forró helyen tart bennünket, aztán felelevenítette az Igeverset: "leül az ötvös és megtisztítja az ezüstöt". megkérdezte hát a férfit, hogy igaz-e, hogy az ötvösnek a tűznél kell ülnie az ezüsttisztítás teljes ideje alatt. A férfi igennel válaszolt, és elmagyarázta, hogy nemcsak, hogy ott kell ülnie és tartania kell az ezüstöt, de a szemét is rajta kell tartania egész idő alatt. Mert ha az ezüst a kelleténél akár csak egy perccel is tovább marad a lángok között, megsemmisül. A nő egy rövid ideig csöndes volt, majd megkérdezte:


"honnan tudja, hogy mikor teljesen tiszta az ezüst?"

az ötvös mosolyogva így válaszolt:


"ó, az nagyon egyszerű - amikor látom magamat benne."'


* * * * * * * * *

Malakiás 3:2-3 “olyan ő, mint az ötvösnek tüze (…). és ül mint ötvös vagy ezüsttisztogató és megtisztítja (…) és fényessé teszi őket, mint az aranyat és ezüstöt”


1Korinthus 10:13 “hű az Isten, a ki nem hágy titeket feljebb kísértetni, mint elszenvedhetitek; sőt a kísértéssel egyetemben a kimenekedést is megadja majd, hogy elszenvedhessétek.”

2011. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 anonim ***** válasza:
76%

"Bízz az úrban mert karja megszabadít hálával áldozol."


Máté evangéliuma:

"Sok hamis próféta támad és sokakat megtévesztenek.Mivel pedig megsokasodik a gonoszság a szeretet sokakban meghidegül.De aki mindvégig kitart üdvözül..."


"Az ég és a föld elmúlik de az én beszédeim nem múlnak el."


"Ezért legyetek ti is készen ,mert abban az órában jön el az Emberfia amelyikben nem is gondoljátok."



A hitedet úgy tarthatod meg ha mindennap imádkozol,mert így távolíthatod el a kísértéseidet magadtól hogy az ördög el ne tántorítson téged atyádtól ,aki mindig ott van veled .Amit pedig teljes szívedből kérsz a te mennyei atyádtól és ha az szeretetből való megadja neked.Nem mindig az a jó amit te gondolsz ,atyád tudja mielőtt te kérnéd szíved kivánságát.De ahhoz neked is meg kell tartanod atyád szeretetét magadban.


Isten legyen veled!

2011. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim ***** válasza:
23%
Na végre rájöttél. Nem, nincs isten( és mikulás se).
2011. szept. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 A kérdező kommentje:
A 2. válaszoló által írt verset ismerem. Csak nem értem miért kell mindennek ilyen nehéznek lennie...Nagyon nagy akaraterőm van mindig elszánt voltam szinte minden téren. De amikor az emberrel folyamatosan rossz dolgok történnek, akkor már annak is nehéz küzdenie aki mindig hitt. És most nem az elmúlt 1-2 hónapról beszélek. Évek óta szenvedek, de nem csak én. A családom, a barátaim, meg úgy összességében az emberiség nagy része.
2011. szept. 15. 11:16
 7/96 A kérdező kommentje:
És most már tényleg teljesen összezavarodtam és azért mondom így: Ha tényleg van Isten akkor miért nem segít? Miért az embernek kéne egy életen át szenvednie?
2011. szept. 15. 11:17
 8/96 A kérdező kommentje:
Mondhatnám azt is, hogy Isten ugyanolyan önző, mint bármelyik ember itt a földön.
2011. szept. 15. 11:18
 9/96 anonim ***** válasza:
73%

Az mindenképpen jó ötlet hogy próbálj naponta egy kis időt arra szánni hogy imádkozol. Végezz lelkiismeret vizsgálatot, hátha van valami ami neked esetleg nem tűnt fel, de mégis eltávolít Istentől. Kérd a Szent Lelket hogy erősítse meg a hitedet. Ajánld fel az életedet és minden gondodat, a rossz dolgokat és ügyeket is amik veled történtek Jézusnak, kérd hogy segítsen megoldani. Ha van lehetőséged menj el egy Élet a Lélekben szemináriumra, hogy megkaphasd a Szentlélek-keresztséget.

Egyébként ha érdekel a személyes véleményem akkor Isten létezik és ha kitartóan keresed akkor lehet hogy a te életedben is meg fog mutatkozni olyan módon hogy azután semmi kétséged se lesz majd.


Pesti vagy? Ha igen akkor ajánlanék egy programot is.

2011. szept. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 anonim ***** válasza:
75%

Adjátok oda Jézusnak terheiteket ha megfáradtatok,hogy megkönnyítse lelketeket.Ez a világ a gonoszság hatalmában is van és a halál lesz úrrá rajtunk .De Jézus eljött hogy megváltson,és előkészített számunkra helyet az örökkévalóságban. Bízz türelemmel.


"halljátok meg a magvető példázatát:


Amikor valaki hallja a mennyek országának igéjét,és nem érti aljön a gonosz ,és elragadja azt,ami szívébe van vetve.

akinél pedig sziklás talajra hullott ,az hallja az igét és azonnal örömmel fogadja,de nem gyökerezik meg benne,ezért csak ideig való,s amint nyomorúság vagy üldözés támad az ige miatt azonnal eltántorodik.Akinél pedig tövisek közé hullott,hallja az igét ,de e világ gondja és gazdagság csábítása megfojtja az igét és nem hoz termést.akinél pedig jó földbe hullott hallja és érti az igét,és terem az egyik százannyit ,a másik hatvan annyit ,a harmadik marmincannyit."

2011. szept. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!