Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátánról mit tudtok? Isten...

Sátánról mit tudtok? Isten teremtette? Hol ír erről a Biblia?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy Jézus a kereszthalálával legyőzte Sátánt, azonban nem értem, hogy ha megtörtént a megváltás, akkor miért tartunk még mindig ugyanitt (szenvedés, bűn, stb.).

2019. febr. 25. 11:07
 1/8 KZitus ***** válasza:
43%

Szia


Isten nem teremtett Sátánt. Angyalt teremtett, aki Sátánná vált.

Sátán, héber eredetű szó, mely azt jelenti, hogy ’ellenálló’. Az eredeti nyelven, az Ördögre, Isten fő ellenségére utal. Tehát a Sátánként ismert teremtményt nem mindig hívták így. Ezt a leíró nevet inkább azért kapta, mert szembehelyezkedett Istennel, és ellenáll neki.

Jézus Krisztus ezt mondta róla: „emberölő volt kezdettől fogva, és nem állt erősen az igazságban, mert nincs benne igazság” János 8:44 Jézus itt rámutatott, hogy Sátán egykor az igazságban volt, csakhogy elhagyta azt. Először ez akkor nyilvánult meg, amikor Ádámot és Évát eltérítette Istentől, és így lett emberölővé, hiszen előidézte Ádám és Éva halálát, ami pedig bűnt és halált hozott a leszármazottaikra is a Róma 5:12 szerint.

Úgy tűnik, hogy az az életút, amelyet Sátán választott, bizonyos szempontból hasonlít arra, amelyen Tírusz királya járt, ahogyan az az Ezékiel 28:11–19-ben olvasható.

Krisztus Jézus egyszer s mindenkorra teljes választ adott Jehova javára az egyetemes szuverenitásnak és az emberek Isten iránti feddhetetlenségének nagymérvű vitakérdésében. Ez megsemmisítő vereség volt Sátán számára. Jézus határozottan visszautasította Sátánnak azt az ajánlatát, hogy megkapja az uralmat az egész világ felett Sátánnak bemutatott egyetlen imádati aktusért cserébe. Jézus rendületlenül viselte a szörnyű megpróbáltatást is, amint meghalt egy kínoszlopon. Legyőzte Sátánt és az ő világát egyaránt, így tökéletes, követésre méltó példát állított nekünk. Itt ír erről a Biblia:Máté 4:8–10; 27:50; János 16:33; Zsidók 5:7–10; 1Péter 2:21.

Sátán TELJES kegyőzése(megsemmisítése) folyamatban van, ézért van még mindog sok sok fájdalom. Sőt még fokozódik is, mert a Jelenések könyve azt írja Sátánról napjainkra vonatkozóan:„Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van” Jelenések 12:12b.

2019. febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Isten teremtette a Sátánt is, és adott lehetőséget a rossz létezésére.

[link]

Isten nem tudja megjavítani ezt a világot, ezért egy újat hozott létre, amit nem lehet elrontani a rossz megvalósításával.

2019. febr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. febr. 25. 11:48
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

"Én úgy tudom, hogy Jézus a kereszthalálával legyőzte Sátánt, azonban nem értem, hogy ha megtörtént a megváltás, akkor miért tartunk még mindig ugyanitt (szenvedés, bűn, stb.)."


Erről egyik apostol ír. Jézus már a világ ura, nem a sátán - ahogy írod - de még egy ideig ez nem lesz nyilvánvaló. A második adventig.

2019. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

"Sátánról mit tudtok? Isten teremtette? Hol ír erről a Biblia?"

Szerintem:

Ha információs szinten vizsgáljuk, akkor az ember hozta létre a sátánt. Isten minden információt tud, a birtokában van. Nála nincs halál, hiány, aggodalom, stb, mert ezek Isten hiánya, az isteni információ hiánya. Az ember a bűnesettel képessé lett dezinfrmációt létrehozni. Az információ egy személy (Lsd. Jézus, a testé lett Ige - információ). A sátán pedig a személlyé lett dezinformáció, Isten tökéletes hiánya, a nemlét, a halál.

2019. febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tislerics Máté ***** válasza:
0%
Milyen kontár munkát végzett ez az Isten... Még normális angyalokat sem tud teremteni...
2019. febr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Ha információs szinten vizsgáljuk, akkor az ember hozta létre a sátánt."


Ezt hogy érted?

Azt gondolnám, hogy úgy, hogy Sátán nem egy személy, de pár sorral lejjebb, utalsz rá, hogy mégis személy, akkor hogy van ez?

2019. febr. 25. 14:20
 8/8 pelgrim ***** válasza:
0%

Azt, hogy a sátán, nem több mint egy fanyar ábránd hiszékeny emberek tudatában. Egy gonosz személy akit sátánnak neveznek nem létezik. De vannak emberek akik néha nagyon gonszan viselkednek.

Ami a megváltást illeti, az valóban megtörtént, de nem a bűnöktől, sem azok következményeitől, hanem a tudat szánalmas állapotábol, Jézus Megváltotta azokat akik tanítását komolyan veszik. Próbáld csak elképzelni tanítványai lelkiállapotát, mikor az első alkalommal találkoztak vele azon emlékezetes nap után, mikor a kereszten látták meghalni. Tudatuk akkor a 'magasba szökkent' egy ember lehetőségeinek láttára, aki isteni kilétére ébredve a krisztust hozta kifejezésre.

2019. febr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!