Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ember egyszerrre csak egy...

Az ember egyszerrre csak egy vallásnak a hívője, követője lehet?

Figyelt kérdés
2019. márc. 2. 07:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

#19

Nem teljes az idézetem, így kicsit más értelmet adtál neki. Írtam, hogy ez alól kivételt képez néhány szekta és természetesen azok teológusait is értettem ezalatt.

A linkelt cikkedben is az író egy olyan teológusra hivatkozik, aki alapjában véve millerita nézeteket vall. Ilyenek például az adventisták, vagy jehovisták is.

2019. márc. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Mansour ***** válasza:

"Nem teljes az idézetem, így kicsit más értelmet adtál neki."

Oké, bocsánat. De én akkor is úgy látom, hogy a Biblia nem ad egyértelmű tájékoztatást erre vonatkozóan, így helye van az ilyen nézeteknek is. Az igazság meg odaát van.

2019. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#22

" Az igazság meg odaát van."

Akkor legalább ebben az egyben egyetértünk, ha másban nem is.


Mert a Biblia teljesen világosan tárgyalja ezt, már az ókeresztény forrásokból is látszik, hogy a korai keresztények is úgy értelmezték, mint most a többség. Tehát határozottan elutasították mind a teljes megsemmisülés, mind az univerzalizmus tévtanát.


Sokszor eme tévtan képviselőinek is fő indoka, hogy "hát én ilyet nem tudnék Istenről feltételezni" vagy hasonló. Márpedig ezen indok alapján akkor nem egy Isten van, hanem rögtön közel 7 milliárd isten, hiszen mindenki kicsit másként képzelné el. Merem állítani, hogy Isten tulajdonságai nem a szerint alakulnak, hogy ki-ki miként tudja elképzelni. Érdekes egyébként, hogy Jézus többet tanított a kárhozatról, hogy ott milyen lesz, mint a mennyről. Tehát a Szentírás nem lehet ennél egyértelműbb ebben a kérdésben.

2019. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Igazság nem létezik.
2019. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!