Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Mindazok, akik előttem...

Enkidu kérdése:

"Mindazok, akik előttem jöttek, tolvajok és rablók. " Jézus a világ összes valaha volt vallására (is) értette, vagy csak abban a kultúrkörnyezetben az őelőtte volt vallásokra/prófétákra?

Figyelt kérdés

2019. márc. 3. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A zsidóknál akkoriban fokozott volt a messiásvárás amit sokan kihasználtak. Róluk beszélt Jézus. A zsidó hallgatóság nem gondolhatott például Buddhára, vagy Zarathustrára.
2019. márc. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Az első válaszoló lényegében rátapintott a lényegre. De mint tudjuk, a Bibliának további értelmezése is van, így a modern korunkra is alkalmazható. A szövegkörnyezet alapján csak egy ajtó van, és az semmilyen más "vallás" vagy próféta, messiás, nem lehet. Mivel egy Teremtő van, és egy helyes imádat, és jövőbeni élet.
2019. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 KZitus ***** válasza:
49%

Szia


Krisztus ezt a saját népére, az izraelitákra értette, persze sokat tanulhatunk belőle mi is.

Miért gondolom így? mert arről szól Kriszrus tanítása a János 10:1-18 versében. Csak egy idézet belőle: 7-11 vers

"Jézus ezért ismét szólt: „Bizony, bizony mondom nektek, én vagyok a juhok ajtaja. Mindazok, akik helyettem jöttek, tolvajok és rablók, de nem figyeltek rájuk a juhok. Én vagyok az ajtó; aki rajtam keresztül lép be, megmentésben részesül, és be- és kijár, s legelőt talál. A tolvaj nem egyébért jön, mint hogy lopjon, öljön és pusztítson. Én azért jöttem, hogy életük legyen, éspedig bőséggel. Én vagyok a jó pásztor; a jó pásztor a lelkét adja a juhokért."

Mit írt korábban Isten a "rossz pásztorokról"?

Jeremiás 23:1 „Jaj a pásztoroknak, akik pusztítják és szétszórják legelőm juhait!” — ez Jehova kijelentése.

Ezékiel 34:2

„Embernek fia! Prófétálj Izrael pásztorai ellen. Prófétálj, és mondd meg nekik, a pásztoroknak: »Így szól a legfőbb Úr, Jehova: ,Jaj Izrael pásztorainak, akik önmagukat legeltetik! Hát nem a nyájat kell legeltetniük a pásztoroknak?"

Az Ezékiel által leírt állapot uralkodott még akkor is, amikor Krisztus elkezdte a földi szolgálatát.

2019. márc. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Gyakorlatilag minden vallásalapító ezt mondta: csak én vagyok a Jani, a többi mind csaló.
2019. márc. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az önjelölt (kamu) messiásokra értette Jézus
2019. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A többiek is mindenki másra értették.
2019. márc. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!