Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondott valaha olyat Jézus...

Mondott valaha olyat Jézus hogy a félelem az egyik legnagyobb bűn?

Figyelt kérdés

2017. jan. 24. 15:21
 1/2 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Nem lenne ésszerű, hiszen kérte Aytját, hogy távolítsa el tőle azt a poharat, amit kiinni készül:

Lukács 22:40 És mikor ott a helyen vala, monda nékik: Imádkozzatok, hogy kísértetbe ne essetek.

41 És ő eltávozék tőlök mintegy kőhajításnyira; és térdre esvén, imádkozék,

42 Mondván: Atyám, ha akarod, távoztasd el tőlem e pohárt; mindazáltal ne az én akaratom, hanem a tiéd legyen!

43 És angyal jelenék meg néki mennyből, erősítvén őt.


Jézus tudta mi vár rá, még a halála pillanatában is volt emberi gondolata:Máté 27:46

Kilenc óra körül pedig nagy fenszóval kiálta Jézus, mondván: ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?


A félelem emberi érzés, de! Jelenések 20:4 És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”


Aki hiszi azt, hogy Isten azért írattatta le a Bibliát az emberrel az embernek, mert ami benne van az fontos, akkor ez egy nagyszerű reménységünk. Nem kell majd félni. (még az állatoktól sem, erről Ézsaiás ír)

2017. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mammutth válasza:
A félelem maga nem bűn, csupán az Istenben vetett bizalom hiánya, ami gyengeség. Nagy mértékben utalhat az Istennel való személyes kapcsolat romlására/ hiányára, ami az üdvösség útjába állhat.
2017. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!