Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen lehet úgy házasságban...

Milyen lehet úgy házasságban élni, hogy az egyik fél a HIT Gyülekezetébe jár, a másik a JEHOVA Tanúja?

Figyelt kérdés

Otthon is próbálnák téríteni egymást egyikről a másikra?

Béke lenne vagy viszály?


(mondjuk teszem azt, hogy mind a kettő házasság után csatlakozna ezekhez a vallásokhoz)


2019. márc. 12. 15:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%
Hallottam már olyanról nem is rég hogy fiatal házaspár, a férfi hitgyülis, a nő katolikus keresztény volt és a férj megbolondult. Nem ment haza időben, hanem állandóan gyülibe akart lenni és otthon már nem érezte jól magát. Mindig kereste a vitalehetőséget, míg össze nem jött egy szintén gyülis kiscsajjal. Elvált, elvette a kislányt, és büszke lehet magára, mert elhagyta a szép családját.
2019. márc. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 lilla64 ***** válasza:
75%

A Hit gyülit nem ismerem,de a JT-nél nem veszik jó néven,ha nem a gyüliből választasz férjet,pedig elméletileg ott is megengedett a "felemás iga".Ha már házas vagy és azután lettél tanú az más.

Amikor én megismerkedtem a férjemmel és járni kezdtünk heti szinten hivattak és az orrom elé tolták az 1Kolosszé 7:39-es bibliaverset,hogy házasodjak az Úrban és térjek észhez.Na én észhez tértem és megirtam az elkülönűlő levelet

2019. márc. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha a hitgyülis szeretettel viselkedik, és segítségül hívja Jézust és a Szentlelket, akkor idővel a Jehova tanúja fogja észrevenni, hogy van ott valami plusz, valami nagyon jó, ami neki is kell, és önként vált ő is Jézus követésére. Mert Isten ővelük van, a megváltó, a szabadító, aki helyreállítja az életeket.
2019. márc. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Házasságban politikának, vallásnak helye nincs. Csak vitát szül, az amúgy sem könnyű helyzetben. Házasság jó néhány kompromisszumról, lemondásról szól. Főleg ha van közös gyerek. Nemhiába a rengeteg válás, valamit valamiért
2019. júl. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!