Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik tartoznak az elsőszülöttek...

Kik tartoznak az elsőszülöttek eklézsiájához, akik neve fel van írva a Mennyben? Kik az igazságos emberek, akik tökéletessé váltak?

Figyelt kérdés

A JEHOVA Tanúi kiadványa segítségével tanulmányozom a Bibliát

De bármilyen más közösség tagjaitól is várok válaszokat!



Zsidókhoz írt levél 12


22 Nem, ti nem ilyen helyre jöttetek! Az az új hely, ahová érkeztetek, a Sion hegye, az Élő Isten városa, a Mennyei Jeruzsálem, és benne az angyalok ezrei, akik összegyűltek, hogy együtt örvendezzenek. 23 Ahová érkeztetek, az az elsőszülöttek Eklézsiája, vagyis azoknak az ünnepi összegyülekezése, akiknek a neve fel van írva a Mennyben. Magához Istenhez jöttetek, aki minden ember bírája, és az igazságos emberek szellemeihez, akik tökéletessé váltak.


Jelenések könyve 7

4 Majd meghallottam, hogy hányan vannak, akiket megjelöltek a pecséttel. Összesen száznegyvennégyezer embert jelöltek meg, akik Izráel tizenkét törzséből származtak


...


9 Ezután újra láttam: egy megszámlálhatatlanul sok emberből álló tömeget. Mindenféle nemzetből, törzsből, népből és nyelvből származtak. A Trón és a Bárány előtt álltak fehér ruhában, és a kezükben pálmaágat tartottak.


Továbbá Jel 21. fejezet


Új Ég, Új Föld, Új Jeruzsálem

1Ezután újra láttam: Új Ég és Új Föld tűnt elő, mert a régi Ég és a régi Föld eltűnt, és tenger sem volt többé.2Láttam, hogy a Szent Város, az Új Jeruzsálem leszállt a Mennyből, Istentől. Olyan volt, mint egy menyasszony, akit a férje számára öltöztettek fel menyasszonyi ruhába, és ékszerekkel ékesítettek.3Majd erős hangot hallottam a Mennyből, amely ezt kiáltotta: „Isten otthona most már az emberek között van. Ezentúl Isten együtt lakik velük, akik népévé lesznek. Ő maga lesz velük, Istenükké lesz,4és minden könnyet letöröl a szemükről. Nem lesz többé halál, nem lesz több gyász, sírás és fájdalom, mert a régi dolgok elmúltak.”

5Ekkor az, aki a trónon ült, ezt mondta: „Lásd, én mindent megújítok!” Majd így szólt hozzám: „Írd le, mert ezek a beszédek megbízhatók és igazak!”

6Azután ezt mondta: „Be van fejezve! Én vagyok az Alfa és az Ómega, aki elkezdi és be is fejezi. Aki szomjas, annak én adok inni az élet vizének forrásából — ajándékul.7Aki győz, örökli mindezeket, és annak Istene leszek, ő pedig a fiam lesz.8De a gyávák, a hitetlenek, és akik gyűlöletes dolgokat tesznek, a gyilkosok, a szexuális bűnben élők, és akik varázslással foglalkoznak, a bálványimádók, meg a hazugok — mindezek a tűz-tóba kerülnek, amelyben kén ég. Ez a második halál.”

9Azután odajött hozzám egy angyal. Ő volt az egyik a hét angyal közül, akik a hét utolsó csapással teli poharakat kapták. Ezt mondta: „Gyere, megmutatom neked a Menyasszonyt, a Bárány feleségét!”10Ekkor magával ragadott a Szent Szellem, és az angyal elvezetett egy hatalmas és magas hegyre. Megmutatta a Szent Várost, Jeruzsálemet, amely a Mennyből, Istentől szállt le.11Isten dicsősége ragyogott belőle, és a fénye olyan volt, mint a legértékesebb drágakőé, a kristálytiszta gyémánté.12A városnak erős és magas fala volt és tizenkét kapuja. Minden kapunál egy-egy angyal állt, és a kapukra Izráel tizenkét törzsének nevei voltak fölírva.13Három kapu volt a város keleti oldalán, három az északi, három a déli és három a nyugati oldalon.14A városfal tizenkét alapkőre épült. Ezekre a Bárány tizenkét apostolának nevei voltak felírva.

15Az angyalnál, aki velem beszélt, volt egy arany mérőpálca. Azzal mérte meg a várost, a kapukat és falakat.16A város pontosan négyzet alakú, hossza és szélessége egyenlő. Megmérte a várost a mérőpálcával, és az eredmény 12 000 stádium lett. A városnak ennyi a hossza, ugyanennyi a szélessége és a magassága is.17Azután a falat is megmérte: ez 144 könyök magas volt — férfi, vagyis angyal mértékével mérve.18A fal gyémántból épült, maga a város pedig színaranyból, amely olyan átlátszó volt, mint a tiszta üveg.19A városfal alapját értékes drágakövek alkották: az első alapkő gyémánt, a második zafír, a harmadik kalcedon, a negyedik smaragd,20az ötödik szárdonix, a hatodik rubin, a hetedik krizolit, a nyolcadik berill, a kilencedik topáz, a tizedik krizopráz, a tizenegyedik jácint, a tizenkettedik ametiszt volt.21A tizenkét kapu tizenkét gyöngyből készült: minden kapu egy-egy gyöngyből. A város utcái színaranyból voltak, amely olyan átlátszó volt, mint a tiszta üveg.

22Templomot nem láttam a városban, mert maga a Mindenható Úr Isten és a Bárány a város temploma.23A városnak nincs szüksége sem a Nap, sem a Hold fényére, mert Isten dicsőségének ragyogása világítja meg. A fény forrása pedig maga a Bárány.

24Az ő világosságában járnak a világ népei. A Föld királyai ebbe a városba hozzák be dicsőségüket.25Nappal a város kapuit soha nem zárják be, éjszaka pedig egyáltalán nem is lesz ott.26Oda viszik be a népek dicsőségét és gazdagságát.27De semmit sem lehet bevinni a városba, ami nem tiszta. Senki sem mehet be, aki szégyellni való, utálatos, vagy hamis dolgokat tesz. Csak azok fognak oda bemenni, akiknek nevét felírták az Élet Könyvébe, amely a Bárányé.


2019. márc. 12. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerű a mérce. Azok, akik tartják Isten parancsolatait, és Jézus (Jahosua) hitét.


"Itt van a szenteknek békességes tűrése, itt a kik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét!"


Vagy más szóval, akik szeretik Istent (Isten szeretése ugyanis parancsolatainak megőrzése), és követik a Felkentet.


A JT (meg a legtöbb államilag bejegyzett tizedszedő, szegényektől pénzt elfogadó hamis egyház) azt hirdeti, hogy Isten parancsolatai már nincsenek érvényben, így őket hiába olvasod (még ha van jó tanításuk is, de hát a kommunizmusban is, pl. ne lopj), inkább kérj Istentől tanítást, az Ő Beszéde ugyanis élő és ható, Isten pedig ad a tiszta szívűeknek.


Ne félj szembemenni a törvénytaposó sokasággal, ahogy Krisztus is szembement, és az ítéletkor is megszégyeníti őket:

"Sokan mondják majd nekem az ítéletkor: de hát nem a te nevedben prófétáltunk és tettünk hatalmas dolgokat? Én akkor ilyen vallomást fogok nekik tenni: Sohasem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem ti, akik a törvény megrontásán munkálkodtok."

2019. márc. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyébként Krisztus is élből ezt válaszolta, mikor megkérdezték, tartsd a parancsolatot, és kövess, illetve, hogy ne emberi parancsolatokat (pl. vasárnapozás, karácsony, hanem Isten parancsait őrizzük.


"És lám! valaki odament hozzá, ezt mondta: Tanítómester, mi jót tegyek, hogy aioni /(világ)korszakig tartó/ életem legyen?

Ő pedig ezt mondta neki: mit kérdezel engem a jóról? Csak egy valaki a jó. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat,

azt mondta neki: melyeket? Jahósua pedig megmondta: ne gyilkolj, házasságot ne törj, ne lopj, hamisan ne tanúskodjál!

Tiszteld az apádat és az anyádat és szeresd embertársadat (közelvalódat), mint saját magadat, ezt mondta neki az ifjú: ezt mind (ezeket) megtartottam, mi hiányzik még?

Megmondta neki Jahósua: ha tökéletes akarsz lenni (végcélba akarsz jutni), menj, add el vagyonodat és add a koldusszegényeknek és kincsed lesz az egekben és jer ide, kövess engem!"


"Ő pedig ezt mondta nekik: találóan (kitűnően) jövendölt Ézsaiás rólatok képmutatók, amint meg van írva: ez a nép ajkával tisztel engem, de a szívük távol van tőlem, pedig hiába tisztelnek engem, ha emberi tanokat előírások gyanánt tanítanak. Mert elhagyjátok Isten parancsolatát, az emberi hagyományokhoz ragaszkodtok.

És így szólt hozzájuk: szépen félreteszitek (kijátszátok) Isten parancsolatát, hogy a magatok hagyományát megtartsátok."



Iréneusz a 2. Században ezt így fejtette ki:


"Mert a vének hagyománya, amit ők állítólagosan a törvény alapján igyekeztek megtartani, a Mózes által adott törvénnyel ellentétes volt. Amiért is Ézsaiás kijelenti: „Kereskedőid keverik a bort a vízzel,” ami azt mutatja, hogy a vének Isten egyszerű parancsolataihoz vizezett hagyomány szokásait keverték; vagyis egy hamis törvényt állítottak fel, egy olyat, ami ellentétes [az igazi] törvénnyel; ahogyan az úr is világossá tette, amikor ezt mondta nekik: „Miért hágjátok át az Isten parancsolatait a ti hagyományotok kedvéért?” Mert nem csak tényleges áthágás által érvénytelenítették az Isten törvényét, összekeverve a bort a vízzel; hanem saját törvényt is felállítottak azzal szemben, amelyet mind a mai napig farizeusinak neveznek.


Ebben [a törvényben] elhallgatnak bizonyos dolgokat, másokat meg hozzátesznek, megint másokat úgy értelmeznek, ahogy nekik megfelelő - ezt különösképpen tanítóik alkalmazzák; és [mivel] ezeket a tradíciókat óhajtották védelmezni, vonakodtak, hogy alárendeljék magukat Isten törvényének, amely felkészíti őket Krisztus eljövetelére. De még az urat is vádolták a Sabbath-napon történt gyógyításért, amelyet, ahogy már megjegyeztem, a törvény nem tiltott. Mert ők maguk bizonyos értelemben gyógyító cselekedeteket tettek Sabbath-napon, amikor körülmetéltek egy embert [azon a napon]; de saját magukat nem vádolták amiatt, hogy a hagyomány és a fent említett farizeusi törvény által áthágják az Isten parancsolatát, sem azért mert nem tartották meg a törvény parancsolatát, amely az Isten szeretete."


"Azt, hogy a törvény előre tanította az emberiséget a Felkent követésére, Ő maga tette nyilvánvalóvá, amikor a következőképpen válaszolt annak, aki kérdezte őt, mit tegyen, hogy örök életet örököljön: „Ha be akarsz lépni az életbe, tartsd meg a parancsolatokat.” [...]


És nem hirdetett követőinek másik Istent, [másik] Atyát, azon kívül, Aki kezdettől a Törvény által kijelentetett; hanem azt tanította, hogy engedelmeskedjenek azoknak a parancsolatoknak, amelyet Isten kezdettől parancsolt, és távolítsák el korábbi kapzsiságukat jó tettek által, és kövessék a Felkentet."

2019. márc. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!