Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van valami kiút hogy megszabad...

Van valami kiút hogy megszabaduljak a homoszexualitás bűnétől?

Figyelt kérdés
Sziasztok homoszexuális vagyok és ez nagyon bánt engem mivel lehetne kigyógyulni ebből a bűnből, van akinek már sikerült? :( Nagyon elvagyok keseredve F
2019. márc. 14. 13:36
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
43%
A homszexualitásnak lehet örökölt és lehet tanult komponense. Kérdés, hogy neked melyik van. Ha mondjuk valamilyen fiatalkori trauma az, ami kialakította, akkor elvileg ki lehet belőle gyólulni. Az örökölt hajlam fejeződik ki, akkor valószínűleg nem, de lehet vele együttélni és teljes életet élni. Én javaslom hogy keress fel egy pszichológust a ki segíthet eligazodni vagy kibogozni. Ez egy összetett dolog, sajnos mi innen nem tudjuk megmondani a helyes ösvényt.
2019. márc. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó:

Nálam tuti nem örökölt hajlam, hetero szüleim vannak :)

Meg mi az, hogy tanult? Engem senki sem tanított arra, hogy meleg legyek, nem tudom nálad ez hogy működött, de ez egy ösztön, mikor az ember beleesik abba a korba, akkor látja, hgy mi az ami szexuális vágyat ébreszt benne, miről fantáziál.

A szexuális beállítottság nem pszichés betegség, mert akkor minden szexuális beállítottság az.

2019. márc. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
89%

Összeszedtem néhány "okot", amiktől kialakulhat a homoszexualitás. Ezeket különböző homofób írásokban olvastam. Egy kis vasárnap délelőtti viccnek szerintem tökéletes. :)

Szóval:


Valaki azért lesz meleg, mert

-a szülei a lelkük mélyén lányt akartak

-egyedüli gyerek volt

-lánytestvérei voltak, így nem alakult ki benne a férfias jellem

-fiútestvérei voltak, akik elnyomták benne a férfiasságot

-a szülők túlságosan szerették és pátyolgatták

-a szülők túl ridegek voltak vele

-a szülei elváltak, s az anyja nevelte, emiatt nem volt előtte férfi példakép

-a szülei elváltak, az apja nevelte, emiatt nem volt előtte női minta, így nem alakult ki vonzalma az ellenkező nem iránt

-az apja verte gyerekkorában

-az apja nem focizott vele gyerekkorában (sic!)

-az anyjával túl közeli volt a kapcsolata

-az iskolában sokszor megverték

-a lányokkal való próbálkozás folytán sok sikertelenség érte

-önbizalomhiányos

-valaki megrontotta

-sok önkielégítést végzett (mert az önkielégítés a "homoszexualitás előszobája", hiszen az ember egy vele azonos nemű partnerrel - saját magával - végez szexuális aktust)


Hirtelen ennyi marhaság jutott eszembe, de ezekből is jól látható, hogy a homofóbok a lehető legabszurdabb dolgokat találják ki annak érdekében, hogy a melegségnek "oka" legyen. Márpedig ha valaminek oka van, azt elvileg nem kell elfogadni.

2019. márc. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
86%

„Nálam tuti nem örökölt hajlam, hetero szüleim vannak :)”


A hajlam örökölhető, de nem mindenkinél fejeződik ki a genetikai hajlam. Az azért elég erősen alátámasztott tudományosan, hogy vannak genetikai markerek. A legtöbb homoszexuálisnak amúgy is hetero szülei vannak.


Tanult az, ami nem örökölt. Nagyon sok viselkedésmintázatot tanulunk el életünk során, legtöbbet önkéntelenül. Érhetik az embert olyan traumatikus behatások, főleg fiatalkorban, amik eltorzíthatják a szexuális viselkedésformáit, nemi erőszak, megrontás vagy hasonlóan megterhelő élmények hatására. Ha valaki emiatt lesz homoszexuális, akkor az "gyógyítható", amennyiben képesek vagyunk ezt terápia útján kezelni.


Nem minden szexuális magatartás természetes. A homoszexualitás vagy más deviáns szexuális érdeklődés lehet kóros pszichés állapot tünete.


Lehet, hogy egy homoszexuális pedig épp a heteroszexuális viselkedést vesz fel ugyanilyen trauma hatására, ami ugyanúgy nem egészséges állapot számára.


Én nem tartom a homoszexualitást betegségnek, amíg az az adott ember életminőségén nem ront, és ez szerintem akkor van, mikor ez számára a természetes, és nem pedig egy elkerülő viselkedés.

2019. márc. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Írtam neked privátban.Tudok lehetőségeket a segítség irányában.Kérlek,olvasd el!
2019. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
#25 nem kaptam semmit
2019. márc. 24. 19:26
 27/32 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lehetett a gond,de most átküldtem újra.Nézd meg!
2019. márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem vagyok vallásos, de érintett vagyok a témában. Azt tudom tanácsolni, hogy ne tekintsd magad bűnösnek.

Ha homoszexuális vagy, arról nem tehetsz. Dönthetsz úgy, hogy megéled ezeket a vágyakat, meg úgy is, hogy elnyomod, és megtartoztatod magad. Ez a te döntésed, csak nehogy megbánd utólag. Én mindenesetre úgy fognám fel a dolgot, hogy ha a heterók csinálhatják, és nem bűn, akkor te miért ne csinálhatnád. Semmi utálatos nincs benne. Akik meg itt ítélkeznek, azok jó eséllyel heterók, van feleségük, barátnőjük. Nekik könnyű beszélni.

Bárhogy is legyen, sok kitartást kívánok!

2019. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Akkor feltételezem, hogy az itteni (homofób) válaszadók mindegyike házasságban él oly módon, hogy a szüzességét csak a nászéjszakáján veszítette el, illetve senki mással nem szexelt soha életében, csak a házastársával. Erről is írjatok már néhány sort...
2019. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Nem tudsz beszélni erről valakivel aki ismer téged?!

Lelkivezető, gyóntatópap, hittantanár, szülő (...) bárki.

Hasznos lehet.

Ja, és nagyon ajánlom Birtalan Balázs: Halállal lakoljanak? című könyvét, megfontolandó dolgok vannak benne, segíthet a te helyzetedben.

Ne ostorozd magad, kérlek!

Néha segít, ha tiszta vizet öntünk a pohárba (magunkkal szemben is!), még ha szégyelljük is.

Kitartást!

2019. máj. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!