Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi az elmekontroll...

Jehova Tanúi az elmekontroll áldozatai? Van kiút belőle?

Figyelt kérdés

Mi az elmekontroll? Vajon miért alkalmazzák ezt a manipulációs technikát a politikában, reklámiparban, és egyes vallási csoportok vezetői? Mi alapján ismerhetem fel, hogy engem is befolyásolni tudtak?


Nézd meg ezt a rövid videót, és érdemben tájékozódhatsz az elmekontroll manipulációs technikáról!


http://www.youtube.com/watch?v=MHNCaxQ2kZw



2013. máj. 28. 10:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%

Így van és mindenki más, aki iskolába is járt.

Veszélyben pedig azok vannak, akik rossz társaságba keverednek és nem képesek a kritikus gondolkodásra.

2013. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Amennyiben Jehova Tanúja, vagy és ezekre a kérdésekre IGEN a válaszod, akkor téged is félrevezettek az Őrtorony vezetői! Az elmekontroll fogságából azonban van kiút, tájékozódj róla akár az interneten...


1. Az Őrtorony Szervezet, valóban Jehova Szervezete?

2. Ha elhagyom az Őrtorony Szervezetet, akkor a föld örök életem kerül veszélybe?

3. Jehova Tanúi az egy igaz vallás az egész földön, mindegyik más hamis?

4. A Jehova tanúin kívüli keresztény vallások követői, egy hamis vallás tagjai, és pusztulás vár rájuk armageddonkor?

5. Az Őrtorony Szervezetet Isten egyetlen csatornájaként azonosítod be?

2013. máj. 28. 10:36
 3/31 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


A kérdéseidben félig ott van a válasz.


Vagy is Sátán világában élő emberek is manipulál, ahogy írtad: Reklámokkal, filmekkel, stb.

Ezeknek Te hiszel és befolyásolja az életedet?


Jehova Tanúi fő tankönyve, és az életük vezérlő útmutatója a Biblia, és a Tanúk ennek a könyvnek a vezetésére támaszkodnak, és mindent megvizsgálnak alaposan, hogy a bibliában leírtak összhangban vannak e egymással, így alapos kutatásnak vetjük magunkat alá, hogy ne hiszékenységből, hanem meggyőződésből legyek itt.


Itt nem manipulálnak senkit, a Tanuk előadásai nyilvánosak, még csak fizetett biztonsági őrök sem szükségesek, mert bíznak a teremtőben. Aki ide jön és nem ért egyet az szabadon távozhat, és továbbiakban sem fogunk ellenségekként viselkedni, mert a bibliában Jézus szeretetre vonatkozó tanítása nem erről szól


Persze az, hogy valaki önszántából megkeresztelkedik és utána úgy dönt, hogy még sem ért egyet, az is szabadon elmehet,persze érthetetlen, hogy miért kellett megkeresztelkednie az ilyennek, amikor senki nem kötelezte rá.

Amikor valaki megkeresztelkedik az azt jelenti, hogy egyetért a tanultakkal és az életében alkalmazza is azt.

Ugyan miért tette? ha nem is értett vele egyet?

Ez pedig számomra érthetetlen mint Tanú számára.


Saját magát csapja be és másoknak is azt adja elő, hogy a Tanuk befolyásolták, ami nem igaz.

Ugyan is mielőtt valaki megkeresztelkedik egy bibliai oktatásban részesül, és még a keresztelkedés előtt egy perccel is felteszik neki a kérdést, hogy megértette-e? és valóban, egyet ért vele?

Sőt maga a Tanulmányozás alatt is többször felteszik a kérdést hogy bizonyos témában egyet ért-e a bibliából tanultakkal?

Érdekes, hogy igent mond, és utána szalad és össze vissza hazudozik, mert valami nem tetszik egy idő után neki, jól lehet itt családias légkör uralkodik, és testvérek személy szerint is ismerik egymást, mint ha egy lakásban laknának.


Ismerjük egymás ügyes bajos dolgait, és segítünk azokon akiken lehet. Magam is tapasztaltam amikor valaki kifizette a villanyszámlámat( 150.ezr Ft.)Persze ez nem azt jelenti hogy akkor nekem nem kellene dolgoznom, és eltartatnom kellene magam mert nem erről szól a keresztény élet elsősorban. Mi nem vagyunk jótékonysági szervezet, de soha nem tagadtuk meg egymástól és másoktól sem a segítséget. s ezt sokan tudják.


s azt pedig senki ne felejtse el, hogy Jehova Tanúi ugyan olyan emberek mint bárki más.(Dolgozunk, gyermeket nevelünk, szeretünk kikapcsolódni, olvasni zenélni beszélgetni, kirándulni Strandra járni, stb)

Mi is tökéletlen bűnös emberek vagyunk akik nap mint nap vétkezünk, mert olyan ember nincs a földön aki ne vétkezne, de igyekszünk a Biblia alapján levonni a következtetéseket és változtatni az életünkön a biblia leírásai alapján.S amennyire csak lehet szeretetben együtt élni egymással, és az embertársainkkal.


Katy Weaver

2013. máj. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

De rendes emberek vagytok...az én számlámat nem akarod kifizetni véletlen?


Kérdező


Érdekes a dolog,lehet benne igazság,de szerintem ez így nagyon sovány. Több érvelés és példa kellene belem,mert ez így nagyon könnyen lehet(ne) belemagyarázás is.

2013. máj. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Akkor nézd meg ezeket az oldalakat ami a videóban látható:


http://www.youtube.com/watch?v=MHNCaxQ2kZw


3:43-nál, hogy pontosabb legyek, bár engem már ez a videó is meggyőzött.

2013. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Katy-nek:


Csak egy szösszenet: Egy rendes normális ember inkább dolgozik és kifizeti a számláit minthogy házalni járjon.

150.000-res tartozás? Ember, több mint egy évig nem fizettél villanyszámlát? Mit gondoltál, ki fogja kifizetni? Jaa, majd csak jön egy új beszervezett tag akit be lehet hülyíteni, neeeem?


Annyit mondok, aki tanu, meg is érdemli a sorsát...

2013. máj. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
27%

Kedves 6-os.

Nos ezt a sértést nem veszem figyelembe, mert nem ismered az okát ennek a tartozásnak


De hogy lásd milyen helyzetben vagyok neked elmondom:


a lányom 13- éves kora óta egy drog szervezetbe került, és most 25 éves.

Nem dolgozik Iskolába sem nagyon akart járni.

Mivel a lakásban Ő a haszon élvező, ezért nekem mint fél tulajdonosnak nem sok beleszólásom van abba hogy mit csinál itt, örülhetek hogy még nem dobott ki a lakásból.


Dolgozni nem mehetek, mert leszázalékolt nyugdíjas vagyok,

És kapok egy kevés nyugdíjat.

Sajnos ebben a 24 nm-es lakásban amíg a férjét nem vitték el a börtönbe 4-en laktunk.A lányom a törvényes férje, az élettársa és Én

Mivel ők nem dolgoznak, hanem ebből az illegális tevékenységből, és rablásból élnek azt nem a lakásra költik, hanem saját magukra.

Most csak 3-an vagyunk a lányom az élettársa és Én.

Sajnos a kis nyugdíjamból nem tudok ennyi ember után fizetni, ezért menekültem el egy kis időre a lakásból, albérletbe, de mivel a lakásban a számlák az Én nevemen vannak a közüzemet nem érdekli, hogy nem én használtam fizetni kell.

ezért a víz díjat elkezdték vonni a nyugdíjamból, és így a bérlet és az egyéb fizetni való, gyógyszerek stb kifizetése után 18.000.- forint marad élelemre nekem.

Amikor a villanyt kikapcsolták, itt hagytak és egyedül maradtam a sötétben s mivel epilepsziás beteg vagyok a testvérek azért fizették ki a számlát, hogy na maradjak világítás nélkül.

Időközben a gázt is kikapcsolták.

Amikor a villany rendezve lett a lányomék vissza költöztek, és továbbra is fizetés nélkül laknak itt, lassan elárverezik a lakást miatt és az élet társa miatt a fejünk fölül.

Hiába próbáltam jogi úton rendezni, ezt nem sikerült a haszon élvezeti jogot bíróság nem vette el tőle, ezért hamarosan lakás nélkül maradok.

Valószínű nekik lesz hova menniük, és remélem Isten segítségével nekem is.


Ezt nem azért írtam le hogy bárki sajnáljon, mert ettől függetlenül, hogy ilyen nehéz helyzetben kell élnem, boldog vagyok, hogy Isten oltalmát élvezem, és élek.


Csak azért írtam, hogy lásd nem a saját hibámból vagyok ilyen helyzetben, hanem a világi lányom és a "csapata" miatt.


ezek után ítélkezzél, egyebek mellett meg kellene a másik felet hallgatni, hogy ki miért van bizonyos helyzetben.

Nagyon sokan vagyunk rossz helyzetben a világban levő áldatlan állapotok és az igazság szolgáltatás hiánya miatt


Katy Weaver

2013. máj. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es!


Számomra ez a néhány sor nagyon tartalmas információkat tartalmaz! Neked mi a véleményed róla?



Nem rosszhiszeműségre van szükség, hanem óvatosságra. Sajnos nem csak tévedni emberi dolog, hanem másokat megtéveszteni is az.


Olyan világban élünk, ahol emberek sokmilliós vallási közösségeket és olvasótáborokat vezetnek félre, méghozzá tudatosan. Mindegy, hogy elvakultság vagy hataloméhség, őrület vagy pénzszerzés vezeti őket, tény, hogy megteszik. És megtehetik, mert híveik nem néztek utána, hogy amit ezek a "lelki vezetők" kimondtak vagy leírtak, tényeken vagy csak a képzeleten alapul, bizonyítható-e vagy minden ellene szól, logikus vagy ellentmondásos, való igaz vagy hazugság stb.


Manapság közhelynek számít, hogy az információ, a tudás, az ismeret hatalom. Ez így van a vallások világában is. Ha Te nem élsz vele, más visszaélhet vele. A megbízható ismeret ugyanakkor védelmet jelent. De ha csak holnapután szerzed meg, akkor ma még rossz döntést hozol. És ez sokba kerülhet – Neked és a szeretteidnek egyaránt. Félre ne értsd: nem félni kell, csak – mint bármihez az életben – itt is szükség van a józan óvatosságra és a megbízható ismeretekre!


Tehát összefoglalva, nem azzal van a baj, amit az emberek keresnek, nem maga a vallás a rossz. De ienis léteznek egyes vallási vezető személyiségek, vannak bizonyos szervezetek, találkozhatsz bizonyos észjárással, ami miatt a vallás – ami az embert eredetileg önmaga fölé akarta emelni – hamissá, károssá, akár emberellenessé válhat.

2013. máj. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 8-as

Én nem tévesztettem meg senkit, és a környezetemben élőktől bármikor megkérdezheted.


S ez nem reklám fogás, hogy ilyen mocsok életben vagyok, sok Tanú társam szenved hasonló igazságtalanságokért, de nem verjük nagy dobra pont azért, hogy ne hogy sajnálat tárgya legyünk, hiszen Jézus ne mondta, hogy a követőinek szuper élete lesz, sőt.

Az Ő nevéért, gyalázni fognak minket, mert nem ismerik azt aki elküldte Jézust, és nem is akarják megismerni, de ennek megvannak a Történelmi okai.

(János 15:21) 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem.


Jehova Tanúi nem használnak reklámokat, médiát, hanem kitéve az életüket szembe oda mernek nyíltan állni az emberek elé a bibliával a kezükben vállalva, hogy még tettlegesen is bánthatnak ezért.

Bár Magyar ország területén belül ez még csak mocskos szavak használatáig fajult el, az irányunkban.


Egyebek mellett nem kötelező elhinni, bár ne lenne így.


Katy Weaver

2013. máj. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Kedves Katy!


Olyat nem írt itt senki, hogy te megtévesztettél valakit... Ellenben gondolkodtál már azon, hogy téged tévesztettek meg az Őrtorony vezetői, ráadásul mindezt tudatosan cselekedve?

Gondolom sokkolna a hír, ha előtted (is) beigazolódna, és nagyon komoly érzelmi traumát okozna neked!


Üdv:. 7-es

2013. máj. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!