Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az egyházról?

Mi a véleményetek az egyházról?

Figyelt kérdés

Nem vallásosként a vallással nincsen bajom. Az egyházak azonban mindig is borzasztóan korruptak és képmutatóak voltak.

Vallásos és nem vallásos emberek válaszát várom!


2019. márc. 25. 21:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Én feleslegesnek tartom őket, bár részt vesznek az oktatásban, ami pozitívum.
2019. márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Potyondi Gergely ***** válasza:
77%

Hozzám a Katolikus egyház és a Hit Gyülekezete áll a legközelebb.

Sajnos mindkettővel van problémám, de Jézus tanítása szerint nem szabad ítélkeznem ha a szememben gerenda van.


Ami jó a Katolikus egyházban az az hogy ott fektetnek szerintem a legnagyobb hangsúlyt Jézus tanítására, meg hát szerintem a Katolikus egyház rendelkezik olyan tulajdonságokkal, amikkel rendelkeznie kell Jézus Krisztus egyházának.


A Hit Gyülekezetben meg nagyon komolyan veszik a parancsolatokat, és a többségük nagyon jó ember.

Egyszer elhagytam az övtáskámat a Hit Gyüliben, és valaki leadta és ezért vissza tudtam kapni.


Természetesen a Katolikusok közt is sokan komolyan veszik a parancsolatokat, és a Hit Gyülisek közt is vannak akik törekszenek Szeretni az ellenségeiket.


A többi egyházat nem nagyon ismerem, de aki Istent keresi, az szinte bármelyik Keresztény egyházban megtalálja.

2019. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Isten szavában jól összeilleszthető mozaikként ad képet Isten véleményének, a világban lévő vallásokról.

S akik ismerik a Bibliát, és szeretik a szerzőjét, azok egy véleményen vannak vele.


A jelenések könyve, szajhának, prostituáltnak nevezi a világban lévő vallásokat.

17:1,5,11,18

Azt írja róla, hogy tömegek, népek tartoznak hozzá.

Ők a Föld királyai felett uralkodnak.

18:3

Az emberek Többsége áldozatul esett ezeknek a vallásoknak, miközben meg nem engedett kapcsolatot ápolnak a politikai rendszerrel az egész Földre kiterjedően. S a fényűzése is szembe tűnő.

Nagy Babilon, Politikai hatalom nem lehet, mert azt a nagy vadállat szemlélteti, amin rajta űl, ez a vallásos szajha. Kereskedelmi hatalom sem lehet, mert azt írja, hogy a kereskedők, meggazdagodtak belőlük. Amikor pedig elpusztul a kereskedők sírni fognak, hog ez a hatalmas vallásos Birodalom, nincs többé, nem veszi senki majd az árucikkeit.

17:4, 19:1,2

Azt írja, hogy útálatossággal van tele, és Isten elítélően beszél róla, tehát ellensége az Istennek.

Ez a birodalom, ami nem politika, nem kereskedelmi birodalom, egyértelműen, a vallások összessége, akikre a felsorolt jellemzők láthatóak.

Isten akkor nevezte az embereket erkölcstelennek, vallásos értelemben, mikor idegen "isteneket, és azoknak bemutatott imádatot" gyakoroltak.


Miért nevezi Nagy Babilonnak.

A kapcsolata név szerint azért van, mert egykor Bábel városa, amit Később Babilonnak neveztek, indultak ki a vallások különféle létezése.

Ezt a várost, Isten egyik ellensége Nimród volt alapítója.

Sőt a Biblia azt mondja Róla, hogy sok igazságos embernek a vére száll rájuk, mindenkinek a vére akit miatta legyilkoltak a Földön.

Jézus a korának Vallásvezetőre is utalt vele:

(Máté 23:35) 35 hogy rátok szálljon minden igazságos vér, amelyet kiontottak a földön, az igazságos Ábel vérétől Zakariásnak, a Barakiás fiának véréig, . . .


A hamis vallásoknak a kezéhez sok ember életének a vére tapad, amiért Isten büntetését nem kerülheti el.

Akik pedig nem szeretnének részesülni a vallások büntetéséből, azoknak azt mondja a Teremtő, hogy ne legyenek része annak semmilyen formában.

(Jelenések 18:4, 5) . . .„Menjetek ki belőle, népem, ha nem akartok részestársai lenni a bűneiben, és nem akartok kapni a csapásaiból. 5 Mert bűnei egészen az égig halmozódtak, és megemlékezett Isten az igazságtalanságairól.

2019. márc. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Bár a papoknak csak a szertartások levezetése a feladata, szívesebben látnám őket az utcán a legkiszolgáltatottabbak mellett folyamatosan ügyködni.
2019. márc. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"Engem például nagyon zavar, hogy a Magyar Katolikus Egyház támogatja az abszolút nem keresztényi kormányunkat."

Érdekes meglátás, én pl. egyedül a Magyar Katolikus Egyháztól hallottam felsőbb szinten, hogy nyílt kormánykritikát megfogalmazott a fidesz keresztényellenes politikája ellen. (Jó, meg a Mazsihisztől, de ők nem keresztények és szerintem nem is erkölcsi szempontból támadnak alapvetően... :) )

Az Egyház egyébként bármily meglepő, de emberekből áll: akik láthatnak rosszul dolgokat és bűnösek. Egyéni vélemények miatt meg kár hibáztatni egy egész Egyházat.

2019. márc. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

"Bár a papoknak csak a szertartások levezetése a feladata, szívesebben látnám őket az utcán a legkiszolgáltatottabbak mellett folyamatosan ügyködni."


Akkor látogasd meg Böjte Csabát. Segítséget is elfogad úgy tudom úgyhogy dolgozhatsz is mellette, így többet láthatod :)

2019. márc. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
81%

Az én környezetemben lévő papok nagy része nem korrupt és nem képmutató, sőt nagyon jó emberek.

Ami engem zavarni szokott hogy néha azt érzem hogy azt prédikálják amit kellemes hallani. Azt mondjuk hogy az abortusz gyilkosság és Magyarországon minden 4. születendő gyereket megölnek például fontos lenne kihangsúlyozni de valahogy nem nagyon kerül szóba.

2019. márc. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
#9 barátom apja ugyanez. egy narcisztikus egoista f#&@sz, ő hibátlan, neki mindig igaza van, ha valami nem jól megy az életében, az csakis az ördög vagy valamelyik családtagja hibája lehet (kivéve a legkisebb fiát, aki a kedvencke). magába soha nem nézne, a hibáit soha fel nem vállalná. mindenért az ördög meg a felesége meg a középső fia (a barátom) a hibás. de legalább megerősít abban hogy az egész vallás isten jézus hit egy nagy maszlag. az az isten aki egy ilyen embert magához fogadna (apóska jehova tanúja, anoited, nem tudom magyarul ez hogy van de elvileg azt jelenti hogy isten nagyon bírja a búráját), az egy rossz isten, aki nem érdemel tiszteletet.
2019. márc. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
14%
Azok, akik egyháznak nevezik magukat, de szegényektől pénzt fogadnak el, sőt buzdítják erre őket, és tele vannak törvénytelenséggel és többistenhittel (általában három), azok nem Isten Egyháza, hanem Sátán zsinagógája.
2019. márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
43%

Minden létező szervezetnek az a legeslegeslegelső célja, hogy saját magát fenntartsa és növelje, valamint a vezetőinek jó legyen.

Az egyház is pont ezt csinálja.

Az, hogy mit hirdetnek, és mit várnak el a tagjaiktól, ehhez képest eléggé másodlagos.

Alkalmazkodnak a körülményekhez. Tudod, hogy annak idején Hitlerrel is együtt tudtak működni.

2019. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!