Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, ti mit gondoltok a...

Hívők, ti mit gondoltok a Jedi egyházról és az Erőről?

Figyelt kérdés

2016. júl. 28. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Neked mi a véleményed róla?


Vajon Jedi hozta létre az életet?

És az Ő ereje van minden élőben?

Vannak próféciái, amik beteljesednek, vagy valami amivel oktatja neveli vezeti az embereket?

Mióta létezik Jedi?


Mert az élet valódi forrása, amit Istennek nevezünk öröktől fogva van.

2016. júl. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

"Vajon Jedi hozta létre az életet?

És az Ő ereje van minden élőben?

Vannak próféciái, amik beteljesednek, vagy valami amivel oktatja neveli vezeti az embereket?

Mióta létezik Jedi?


Mert az élet valódi forrása, amit Istennek nevezünk öröktől fogva van."


Hitelességről beszélsz, kérlek történelmi forrásokkal támaszd alá, azt, hogy volt egy Herodes nevű király, aki elrendelte a gyerek mészárlást, mivel nem akarok telhetetlen lenni, ezért csak ezt az egyet kérem, mivel történelemmel foglalkozok, ezért ismerem azokat a forrásokat amelyeket a világ múlt, és jelen történészei is hitelesítettek, várom mihamarabbi válaszodat.

2016. júl. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A filmekben és az ahhoz kapcsolódó művekben, meg eleve a Star Wars univerzumban szeretem. De tisztában vagyok vele hogy fiktív elképzelés. A valóságban azért nem biztos hogy lennék az Erő használója, egy Jedi lovag.

Aki a valóságban komolyan gondolja, mint egyház arra azt tudom mondani hogy legyen szíve szerint. Számomra egy szerethető fikció marad.


Ha nem probléma az első válaszolót nem hagyom szó nélkül mert hatalmas katyvasz lehet a fejében.

Ugye a jedi az egy Erőérzékeny (midiclorianok miatt) halandó személy aki a Jedi Lovagrend tagja. Általában fiatal korukban felfedezik fel Erőérzékenységüket más jedik és ösztökélik őket hogy csatlakozzanak hozzájuk. Ha igent mondanak megkezdik padavanként a tanulmányukat és képzésüket egy mester oldalán.

Rátérve erre:

"És az Ő ereje van minden élőben?"


A jedi egy Erőhasználó, voltaképpen az Erő az ami jelen van mindenhol, mindenkiben és mindenben.


"Vannak próféciái, amik beteljesednek, vagy valami amivel oktatja neveli vezeti az embereket?"


Természetesen! A legismertebb prófécia hogy eljő egy személy, a Kiválasztott aki egyensúlyt hoz az Erőben.

Oktatás nevelés terén pedig kis részlet a Jedi Kódexből. ;)

*Nincs érzelem, béke van.

*Nincs tudatlanság, tudás van.

*Nincs szenvedély, egyensúly van.

*Nincs halál, Erő van.

*A jedi nem keres hatalmat.

*A jedi nem uralkodó, nem zsarnok.

*A hatalmat keresni: elhagyni az Erő útját.

*Elhagyni az Erőt a sötét oldalhoz vezet.


És hogy mióta léteznek? Jó pár ezer éve. ;P

2016. júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt is mondhátnánk, hogy George a próféta.
2016. júl. 28. 20:13
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

A Star Wars, akár a Gyűrűk ura, valamilyen szinten népszerűsíti a vallást, és átvitt értelemben az Erő szimbolizálhatja azt a felsőbbrendű erőt, amit mi Istennek nevezünk.


De ez csak egy film kitalált világa, ne vonjuk bele a valóságunkba. Ez olyan, mintha Szauronnak kezdenénk szólítani a Sátánt, és gyűrűket hajkurásznánk.

2016. júl. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Miért "istent" mi bizonyítja? Ja, hogy csak egy könyv. Azért egy könyvben leírt dolgokat ne keverjük a valósággal.
2016. júl. 29. 14:41
 7/7 Benyebonya válasza:
100%

Amikor először néztem meg ezt a kérdést, nem válaszoltam r, mert nem láttam tisztán, hogy mi a kérdező szándéka.

Most már eléggé úgy tűnik, hogy annak ellenére, hogy a kérdés a hívők véleményére vonatkozik, a cél sajnos sokkal inkább a provokáció volt.


Pedig a témafelvetés nem feltétlenül hülyeség. A magam részéről, én, amikor filmet nézek, nem a vallási szempontok járnak a fejemben, szerintem ugyanúgy élem meg a filmeket, mint bárki más. Hívőként átgondolva egyértelműen látom, hogy a Star Wars, és sok másik egyéb alkotás is sokat merít a vallási hagyományokból. De én úgy gondolom, hogy amíg ezt nem teszi rosszindulatúan, addig nem zavar.

Talán olyan lehet, mint egy valós személyre, elméletre vagy művészi alkotásra való utalás azok számára, akik tisztelik ezt a dolgot valamilyért. Ha nem megy szembe túlzottan az eredetivel, akkor talán még örülhet is az ember, hogy szó volt róla.


Nem az összes hívő nevében írtam, én így élem meg az ilyeneket.

2016. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!