Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel, hogyan lehet vígasztaln...

KZitus kérdése:

Mivel, hogyan lehet vígasztalni egy halálos beteget?

Figyelt kérdés

És a közeli hozzátartozóját?

A Bibliának milyen szerepe van ebben?



2019. ápr. 2. 20:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"Isten igazságos, ezért megérdemled a bűntetést."

Mindenki meghal, minket ki vígasztal?

2019. ápr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, igen, voltam, többször is, ezért is kemény a válaszom, mint az élet. Látom, hogy az egyenes szókimondás itt nem menő, de ez van.
2019. ápr. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

A halálos beteget sehogy sem lehet vigasztalni, tudja hogy kevés ideje van és egyre kiszolgáltatottabb lesz. Mellette kell lenni a lehető legtöbbet, kérdezni mit enne, inna. De sokszor szavak nélkül is lehet nyugtatni, ha fogod a kezét és mellette vagy.


A közeli hozzátartozóját nem lehet vigasztalni, főleg ha fiatal haldoklóról van szó. Idősebb is megvisel a családot, de ott már kicsi vigasz hogy volt élete és az élet rendje a halál. Egyébként a halál feldolgozhatatlan gyász, csak az idő és bajok feledtetik el kicsit az emlékeket róla, de időről időre eszünkbe jut.


A haldoklónak hogyha már annyira menthetetlen az állapota hogy hetei, hónapjai vannak, nem szabad mutatni hogy sajnáljuk és tisztában vagyunk vele hogy meg fog halni. Kerülni kell a halál szót.

2019. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, hogy a betegnek mekkora hite van.


Ha van hite, akkor érdemes tudatni vele, hogy hamarosan színről-színre láthatja Istent, illetve, hogy ez egy óriási kegyelem számára, hogy oly módon halhat meg, hogy fel tud készülni a halálára, gyakorlatilag ingyen belépőjegye van a mennyországba. (mert ugye az egész keresztény életünk célja az, hogy halálunk után a mennybe jussunk)

Ezért is döbbenetes, amikor valaki még a halálos ágyán is a h***lye vagyonával meg a házával foglalkozik, ahelyett hogy a lelkét készítené fel az útra.


Ha a beteg nem-hívő, akkor bizony nehéz vígasztalót mondani számára...

2019. ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%

Szia KZitus, én a 3-as vagyok, és tudom, hogy Jehova Tanúja vagy.

Abban a lelkiállapotban az embernek nem egy Őrtoronyra van szüksége, és nem arra, hogy azt magyarázzák neki, hogy a szerette a halálával végleg megsemmisült. Te még elkerülheted ezt a sorsot, ha csatlakozol Jehova Tanúihoz. Pont az ellenkező hatást érnéd el, az illető végleg elzárkózna a Tanúktól, de leginkább tőled, mivel egy érzéketlen embernek ismert meg, aki szeret belerúgni a földön fekvőbe.

2019. ápr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A 14-es válasz nagyon jó, csak kár, hogy a kérdező jehovista, akinek azt tanította az ördögtorony, hogy ennek a haldoklónak annyi, mert nem csatlakozott a szervezethez. Ha teheted, inkább kerüld a haldokló szeretteit, nem kell még a vesztésen túl hallgatniuk a te zagyva és kőkeményen szeretetlen és szívtelen tanításodat, mert semmi köze Istenhez.
2019. ápr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
A válaszok nagy része egészen elképesztő. Egyszerűen leírhatatlan félelem és rettegés lesz úrrá azon, aki valakijét, akit mindenkinél jobban szeret, el fogja veszíteni. Aki pedig távozni kényszerül, annak általában nem vígaszra van szüksége, hanem fájdalomcsillapításra. Az biztos, hogy hagyd őket nyugodtan, ők tudni fogják, hogyan kell ezt a lehetetlen helyzetet kezelni. Én közvetlen módon harcoltam a rákkal azzal az emberrel, akit a legjobban szerettem a világon. A diagnózis pillanatától a sírig. Senkinek nem kellett a baromsága, neki sem. Kivéve, ha valóban kézzel fogható dolgot tudsz ajánlani ami segíthet, de az semmiképpen nem Jehova, Krisztus, Buddha, Allah vagy Odin hanem amitől javulhat az életminősége. Aki halálos beteg még nem halott, nem kell baromságokkal tömni. Unokázni, gyerekezni, élni amíg a szervezet engedi. A többi lószart sem ér.
2019. ápr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

"A válaszok nagy része egészen elképesztő." - sajnos én is ezt tapasztalom :-)

Hogy ennyire ne legyen az emberekben empátia és együttérzés!!!!!

Megértem azokat, akik SOHA nem kerültek ilyen helyzetbe, csak gonoszkodni akarnak! (miért jó ez nekik?)

De amit azok írtak, akik már átélték ezt a borzalmat!! Hát nem igen számíthattak rájuk...:-(

Amit itt a hozászólásodban írtál, abban van használható, gyakorlatias tanács, bár azt hatalmas butaságnak tartom, hogy valaki, aki a halála előtti utolsó idejéig nem hitt Istenben, ezután miért hinne? Bár ezt sem lehet 100%-osan tudni. Embere válogatja...

Azt gondolom a betegnek az lenne a legnagyobb segítség, ha abban segítjük, hogy a körülményeihez képest "normális" életet tudjon élni, és amikor arra van szüksége majd, fájdalommentessé tenni a mindennapjait.

De ez minden esetben akár másfajta segítség lehet, mivel minden helyzet, körülmény más.

Az érdekelt volna, kinek milyen a meglátása, az átélt tapasztalata alapján......hát tényleg csalódás. :-(

2019. ápr. 5. 20:20
 19/22 anonim ***** válasza:
Bro. Mivel válaszoltál az írásomra így én is válaszolok neked. Az, hogy mi az óriási butaság, nézőpont kérdése. Én ebben a világban, életben hiszek, ebből kell kihozni a legtöbbet. Számomra, és ezzel nem vagyok egyedül a földön, ez egy elfogadott tény. Amennyire ez tény lehet, de ezt hagyjuk, nem megyek bele. Nem keresek kapaszkodót az elmúlásra. Az az igazság, hogy az egészségem nekem is betyáros, a problémát nem írnám le, a mi családunkban gyakorlatilag mindenkit ez vitt a sírba, semmi csoda nincs abban, hogy én is megnyertem. Biológia. Csak picit későbbre vártam. Ha az én napom is eljön idővel, nem lesz szükségem sem vígaszra sem másra. Nincs bennem félelem, csak hiányérzet. De az még orvosolható bizonyos dolgokban. Nekem semmi bajom a hiteddel, legyen igazad, de fogadd el, hogy másnak Krisztus urunk tanítása nem több, mint mondakör.
2019. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinteségedet. Így már jobban megértem miért írtad azt, amit írtál. Talán ha ismernénk a másik ember indítékit, jobban megértenénk miért írta azt, amit írt.

Így már az összes többi választ is más szemszökből nézem.

Mindenkinek köszönöm, aki vette a fáradságot, és leírta mit gondol

2019. ápr. 6. 17:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!