Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszek abban hogy Isten...

Potyondi Gergely kérdése:

Ha hiszek abban hogy Isten jelet küldött a létezéséről, akkor az babonaságnak számít?

Figyelt kérdés

Itt most a különleges eseményekre és esetekre gondolok mint pl.:

- A Vatikánban történt villámcsapás.

- Mózes Isten segítségével ketté választja a Vörös tengert.

- Jézus kereszthalálakor történt napfogyatkozás.

- Csodás gyógyulások

- Halálközeli élmények


Ezt muszáj megkérdeznem, mert egy nem Isten hívő ember azzal vádolt hogy babonás vagyok.


Én meg nem tudom elhinni, hogy minden Keresztény ember, aki jelet kap Istentől az babonás lenne.

Meg hát azt se tudom elhinni, hogy babonaság lenne az is ha azt hisszük hogy Istennek adott minden jót. (Pedig ő adott.)


Keresztények válaszát várom.



2019. ápr. 7. 22:07
1 2
 11/15 anonim válasza:
35%

Nem számít annak.

A babona az keresztény ellenes dolog.

Ha azt mondod hogy Isten küldött jelet akár villámmal, akár gyógyulással, akkor azzal a Kereszténységet támogatod, hisz ettől még jobban hisznek.

Ha azt mondod hogy a sors vagy valami más miatt van, akkor lenne babona.

Persze aki igazán hisz az tudja hogy nem babona ha Istentől jött.

2019. ápr. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
23%
Hol írja szerinted a Biblia ezt hogy: "Istentől küldött jel az babonának számít". Persze hogy sehol.
2019. ápr. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Vagyis szerintetek minden Keresztény ember, aki jelet kap Istentől az babonás lenne?"

Keresztény vagyok, de ez nekem is "babona". Miért küldene jelet? Mi az, ami nincs benne a Bibliában?

2019. ápr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha valaki bizonyságot szeretne Istentől, Isten létezésével kapcsolatban az nem babonaság!


Babona sok van, ilyen pl. a fekete macskás történet is!!!

De ilyen babona az is, ha elhiszed, hogy minden bűnöd megbocsáttatik, ha a pap javallatára elmondasz, elismételsz néhány "Miatyánkot és néhány üdvözlégyet"!!!!

2019. ápr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Isten létezéséről már az is egy jel, hogy mi élünk és lélegzünk.
2019. ápr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!