Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek kell-e gy szerveze...

Szerintetek kell-e gy szervezethez tartoznunk, hogy megmentésben részesüljünk? Vagy Jézus váltságának elfogadása hittel elég?

Figyelt kérdés

Elég az, ha hiszek Jézusban, olvasom a Bibliát és követem a tanítását a magam módján?


Vagy szervezethez kell csatlakozni, hogy ezen felül kiérdemeljük a megmentést?


Jézus azt mondta, hogy aki ismeri és meg tartja az ő parancsolatait az fog bemenni az életre.


Sokan cselekszenek még csodákat is az ő nevében, de aki nem cselekszi az Atyjának akaratát, azt ő is megtagadja.

Az Atya Jézusnak adta az uralkodádt, tehát úgy lehet az Atyának engedelmeskedni, Jézusnak engedelmeskedünk.


Jézus azt mondta, hogy kijelöli a hű rabszolgát, és neki adja az uralmat a háziszolgák felett.


Vajon akik nem tartoznak pl. a JT szervezethez, vagy a Vatikán alá, hogyan teljesítenék Jézusnak ezen akaratát?


Pál apostol is vezető volt a kereszténységben, az Apcselben olvashatjuk, hogy a vezetők megbeszélést tartottak, amit ők tanítottak azt kellett elfogadni, üdvösségi kérdést csináltak belőle.

Pál leveleiből is ezt olvashatjuk.


Nem volt ilyen hogy emez így értelmezi, amazt meg amúgy vezeti a Szentlélek.


2019. ápr. 8. 10:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Azért van olyan ember, aki remeteként él az erdő közepén. Nem hiszem, hogy egy remete majd társaságba jár, azért remete hogy nem teszi. És az nem üdvözülhet? Lehet minden nap a Bibliát olvassa.
2019. ápr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

1. Nem szükséges

2. Szükséges.

febr. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos vallásos szervezethez való tartozás vagy leigazolás sohasem alapozta meg az üdvösséget. Az üdvösség nem megvásárolható. Az üdvösség nem vallási hovatartozás függő. Az üdvösség Jézus függő!!! Ő a közbenjáró Isten és ember között. Ő neki van hatalma megbocsátani az emberek bűneit. Neki adatott minden hatalom Mennyen és földön. Isten megjelent köztünk testben Jézus személyében.


Itt van egy könyv, érdemes elolvasni


[link]

febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#13

A könyved ajánlója ezzel kezdődik:

"E könyv célja nem az ítélkezés"

De az ezt követő néhány sor tele van ítélkezéssel. Akkor mennyire lehet hiteles? Semennyire.

febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A könyv tényekre alapszik. Alapitásra tanításokra Bibliai igékre stb. amik önmagukért beszelnek. Tehát nem az író ítélkezik, hanem a tévtanítók ítélik el és ítélik meg magukat azzal, hogy elrugaszkodtak a tényektől és valóságtól. Jutalmukat elvették. Önmagukat ítélték el azzal, hogy hazudtak és sötétségükben saját elképzelésük szerint értelmezték a Biblia Írásait és a szerint tanították. Az Író nem ítélkezik, hanem tényeket tár fel. Nagy különbség. Olvass tovább. Minden az olvasóra van bízva. Ne ragadj le az első mondatoknál. Ha már az elején szkeptikus vagy, vagy éppen elfogult akkor ne is olvasd tovább, tedd félre és éld tovább a kis életedet, ami idáig sem hozott megoldást számodra.
febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#15

Az ítélkező író akarja megmondani, hogy mi szerinte a tévtanítás és mi nem? De majd Isten ítéletet fog mondani e hamis ítélkező író felett is.

febr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Isten mindenki felett ítélkezni fog. Az író is tisztában van ezzel, hiszen írja is. Nem az író akarja megmondani, hogy szerinte mi az igaz ezért is sorakoztat fel sok igét egy adott tanításhoz. Csak olvasd tovább és végig a könyvet. Amég nem olvastad végig, addig ne alkoss véleményt és ne ítélkezz felette. Olvasd végig csak úgy tudsz érvelni vagy bármit is mondani joggal, ha ezt megtetted, ha végig olvastad.
febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#17

A jehovások is elég sok igét felhoznak tanításaikhoz, akkor remélem, hogy ezeket a tanításokat is elfogadod :)

Időm viszont munka, egyetem, tanítás mellett nincs, hogy ilyen ítélkező önjelölt tévtanítók könyveit olvassam. Sajnos vagy nem sajnos (inkább utóbbi). De azért a pár soros ajánlót elolvastam, s számomra már azt abban lévő fröcsögése hiteltelenné teszi őt és a könyvét is.

febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ezek szerint te egy felszínes ember vagy aki ez okból kifolyólag hiteltelen is. Akkor miért alkotsz véleményt és ítélkezel mások felett, ha semmire nincs időd a munka meg az egyetem mellett? Nem is értem. Akkor ne irogass ide feleslegesen ostobaságokat, hanem foglalkozz a munkáddal meg az Egyetemi tanulmányaiddal. Ilyen egyszerű a képlet. Vagy ezt nem tanítják az Egyetemen? Elég szomorú. Gondolkodj és elmélkedj. Isten az Észt és az értelmet azért adta, hogy gondolkodjunk. Te is tedd ezt meg hogy bölcs legyél. Ne ítélj meg semmit addig, amíg nincs világosságod abban, mert csak saját magad csapdájába esel és saját magad járatod le. A bölcs ember már csak akkor szólal meg, amikor szükséges és elég információja és élettapasztalattal rendelkezik. Neked ez még nincs meg. Ne a könyvekből tanulj, hanem az életből. Ez a különbség vallás és igazi élő hit között.


Szeretlek. Remélem tudtam segíteni. Isten áldása legyen rajtad.

febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kedves nagy élettapasztalatú, te például elolvastad a teljes őrtorony irodalmat, mielőtt ítéletet alkottál róla? Vagy elolvastad a teljes katolikus katekizmust, mielőtt megítélted?

De mint írtam, én csak azt vetettem fel, hogy ha az író annyira kiemeli, hogy nem célja az ítélkezés, akkor az ajánlója miért van tele ítélkezéssel. Szerintem ez jogos felvetés. Ha lesz benned egy kevés bölcsesség, majd te is megérted.

febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!