Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az, hogy segítségül...

Mit jelent az, hogy segítségül hívni egy nevet? (Jézus nevét, esetleg Jehova nevét)

Figyelt kérdés

Sok vita van ezen az oldalon, hogy vajon melyiket is kell segítségül hívni.

Viszont mit jelent segítségül hívni egy nevet?

Ha bajban vagyok, nem is magától Jézustól vagy Jehovától várom a segítséget, csupán a nevüktől?


2019. ápr. 8. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. A név a héber nyelvtanban magát a személyt jelöli. Tehát a személyt kell segítségül hívni, nem egy nevet. Isten személyét kell segítségül hívni és a Biblia pontosan leírja, hogy ki ét a személy. Te kit hívsz segítségül?
2019. ápr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy betűsort kell segítségül hívni, mert az babona, sőt már-már bálványimádás. Hanem Istent kell segítségül hívni, Aki saját vérén váltott meg minket.
2019. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

A "név" magát a személyt jelenti.

A tíz leprás felsimerte és segítségül hívta Jézus GYÓGYÍTÓ EREJÉT, mind meggyógyultak. De csak egy ment vissza MAGÁHOZ Jézushoz, felismerve valami nagyobb szükségletét. A többinek csak a gyógyulás kellett.

Több tízezer ember hívta segítségül Jézus BÖLCSESSÉGÉT, hiszen kimentek hallgatni őt, akár több napi járóföldre is a városuktól. Felismerték, hogy sikeresebb lesz az életük, ha hallgatnak rá. Ma is egyre többen kezdik használni a Bibliát egyfajta self-help (önsegélyező) könyvként. De aztán, amikor megkapták, amit el akartak érni az életben, hányan fordítanak hátat MAGÁNAK Jézusnak, amikor Jézus kér vagy parancsol valamit?

Jézus végső soron egy szeretetkapcsolatatot akar minden emberrel, ami kétoldalú. Jézus szívesen ad jó dolgokat is, de fel kellene tenni a kérdést, hogy mi az igazi szükségletünk az életben. Jobb egészség, több siker, jobb párkapcsolat stb.? Ő fel fogja tenni a kérdést valami formában azoknak az embereknek, akik hozzá fordulnak segítségért, hogy ENGEM akarsz, vagy csak VALAMIT, AMI NEKEM VAN? És amit mindenki válaszol a szívében az az üdvösség kérdése lehet.

Jó megjegyezni ezt az idézetet, ahogyan Jézus vissza fogja utasítani az utolsó napon azokat, akik azt állítják, hogy az ő nevét hívták segítségül, holott csak kihasználták, felhasználták a hatalmát, de nem vetették alá magukat az Atya akaratának, azaz nem fogadták el Jézust Úrnak az életük minden területére nézve:

„Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: Uram, Uram, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram, Uram, NEM A TE NEVEDBEN prófétáltunk-e, NEM A TE NEVEDBEN űztünk-e ki ördögöket, és NEM A TE NEVEDBEN tettünk-e sok csodát? És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!”

üdv

Stefán

2019. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem a "Név" segítséghívásáról van szó, ez gondolom egyértelmű és mindenki számára világos!

Nem a "Név" ment meg és nyújt segítséget, hanem az illető személy, azaz a "Név" mögött meghúzódó személy!


Jelen esetünkben, jelen életünkben nem más, mint maga Jézus, Aki a Testben megjelent Krisztus. Ezért mondja az írás és utal rá nem egyszer, hogy Jézus Nevében!


Azaz Jézus által, Jézuson keresztül stb. azaz Jézus a közbenjáró ember és Isten között!

2019. ápr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lilla64 ***** válasza:
Istent szoktam segitségül hívni,vagy kérem Jézus közbenjárását
2019. ápr. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!