Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi örülnek, hogy...

A Jehova Tanúi örülnek, hogy leégett a Notre-Dame? Jehova figyelmeztetése ez? Az ugyanis a hamis vallás része, a Nagy Babilon.

Figyelt kérdés

Esetleg írhatnátok idézeteket a Jelenések könyvéből, hogy milyen tűzzel pusztítja majd el Jehova a Nagy Babilont a hamis vallást.


Hogyan állnak a szentek a Nagy Babilon bukásához? Valaki sír, valaki nevet?


2019. ápr. 17. 09:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Igen, mert hamis vallásnak tartják a katolicizmust. https://www.youtube.com/watch?v=-bbukfynKBg
2019. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ez egy elég rosszhiszemű kérdés. Lehet egyet nem érteni Jehova Tanúival (én sem értek velük egyet), de ne gondoljuk, hogy egy ember lelkének mélységét leírja az, hogy melyik valláshoz tartozik, és hogy ennyiből tudhatnánk minden gondolatát.
2019. ápr. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Nem vagyok tanú,nem is örülök a történteknek,de bevallom őszintén,nem is hatott meg. Mi magyarok kissé szánalmasak tudunk lenni,amikor mély együttérzéssel picsogunk mindenki baján,mikor minket nagy ívből telibef*snak. Legalábbis nem tudok róla,hogy a veronai buszbalesetnél egész Franciaország egy emberként elsápadt volna.
2019. ápr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Tantételbeli ***** válasza:
8%

Kedves kérdező!


Ha van provokatív kérdés, akkor ez az!


Ki akartad erőszakolni JT-ből a gyűlölködő válaszokat, de egy se jött. Nem is fog jönni, mert Jt 1. nem ülnek fel az ilyen nyilvánvaló provokációnak, és 2. JT alapvetően kedves emberek, eszükben sincs gyűlölködni - veled ellentétben!


Meggyőződésem szerint egyetlen tisztességes JT sem örül annak, hogy megsérült az emberiség egyik nagyon régi épülete (szándékosan fogalmaztam így) Ők nem örülnek más kárának. Viszont az is valószínű, hogy nem fognap pénzt adni a helyreállításhoz, amire egyébként a legtöbb francia egyház késznek mutatkozott (még a nem keresztény egyházak is)


JT ebben nem fognak részt venni, ők a saját egyházuk épületeit építik, tehát nem örülnek más kárának, de segíteni se fognak.

2019. ápr. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%
Az 5-ös válaszoló mit szed?! "Tiszteletben tartják mások hitnézetét..."Persze, azért zaklatnak mindenkit a hülyeségükkel... Csak a korlátoltságukat bizonyítják azzal, hogy félreértelmezik még a vallásszabadságot is, lévén NEM azt jelenti, hogy kedvükre zaklathatnak másokat! Egyébként nem egyet láttam, hallottam kárörvendeni, elég a szennylapukat megnézni. Alapvetően az összes ilyen agyament szekta elégtételként, önigazolásként tekint erre a tragédiára. Nem vagyok hívő, de a Notre Dame tragédiáját magam is hatalmas, az egész emberiséget sújtó vésznek tartom, mert függetlenül attól, hogy nem gyakorlok semmilyen vallást, egy világörörökségi helyszín rongálódott meg. Volt szerencsém járni ott még korábban. Bámulatos építészeti remekmű.
2019. máj. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok Tanú, de észre lehet venni, hogy nem a Tanúk gyűlölködnek itt sem, hanem mások, akik vakbuzgóságukban nem látnak tisztán!


Tantételbeli a keresztényi SEMLEGESSÉGRŐL beszélt, amit sajnos a legtöbb magát kereszténynek valló még hírből sem ismer, na ez a baj!


"Az 5-ös válaszoló mit szed?! "Tiszteletben tartják mások hitnézetét..."Persze, azért zaklatnak mindenkit a hülyeségükkel..."


Tudod akik erőszakkal térítettek meg milliókat, mivel a magukat hamisan kereszténynek valló militáns egyházak felhasználásával hódították a világot, gyarmatokat gyűjtöttek, na azok aztán "zaklatták" a népeket!!! Ma is erőszakot alkalmaznak, ahogyan keresztelnek csecsemőket, mivel nem a bibliai minta szerinti SZABAD AKARATRA építik az egyén valláshoz tartozását.


A Tanúk ellenben MINDENKINEK tiszteletben tartják a meggyőződését, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet jobb meggyőződésük, amit elvisznek hozzád, az egyházakkal ellentétben NEM KÉNYSZERÍTENEK rád.



"Csak a korlátoltságukat bizonyítják azzal, hogy félreértelmezik még a vallásszabadságot is, lévén NEM azt jelenti, hogy kedvükre zaklathatnak másokat!"


Jó lenne tisztában lenni a fogalmakkal, mit is jelent "zaklatni". Meg aztán ez csak egy ócska kritika, amit azért hozol fel, mert jól tudod, hogy nagyon különböző hogy kiknek mit jelent, honnan zaklatás valami.



"Egyébként nem egyet láttam, hallottam kárörvendeni, elég a szennylapukat megnézni."


Egyetlen igazi Tanú sem "kárörvend", a hivatalos kiadványaik meg aztán végképpen nem! Ez rágalom.


"Alapvetően az összes ilyen agyament szekta elégtételként, önigazolásként tekint erre a tragédiára."


Ezzel pont a saját szűklátókörűségedet vetíted ki másokra. Éppen magadból indulsz ki, hiszen te nyilván ezt teszed azokkal, akik neked nem szimpatikusak, igaz? Ha történetesen egy Királyság Terem, vagy maga a Béthel központ égne le, vajon mennyire volna ellenkező a reakciód? Már nem volna sem "világörökség" (ami mögé most meghatódva bújhatsz), sem semmilyen érték számodra, tehát had pusztuljon, igaz?

2019. jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát a Bètel nem is vilàgörökség az biztos.

Hogy is gondoltad ezt a hasonlatot....

2020. szept. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A világörökség csak egy példa a sok közül! Rengeteg olyan katolikus vagy "kereszténynek" mondott templom és hasonló épület van, ami nem a világörökség része.


Itt a felfogásról van szó. Egy magánház léégése is tragédia!

2020. nov. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!