Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás mint téma miért...

A vallás mint téma miért ennyire érzékeny?

Figyelt kérdés

Ne értse félre senki, én nem ítéltek el senkit, sem a keresztényeket, zsidókat, iszlámot, ateistákat stb. Az tény hogy létezett sok eset ami alátámasztja a biblia történeteit, de a korán alapjait is. És igazából ha megnézzük akkor az összesnek egy az alapja: higgyünk valamiben/valakiben akinek van egy küldötte és van egy könyv amiben le vannak írva a szabályok, hogy hogyan mutassuk ki hogy hiszünk, segítsünk a szegényeknek, a betegeknek. A szabályok nagy része meg a régi körülményekre épült, pl: az arabok nem azért nem esznek sertést mert ezt csak úgy kitalálták hanem mert ottani meleg körülmények miatt nem tudták eltartani az ilyen húst (ezt valahol olvastam) Ami meg még elég érdekes hogy a kereszténységen belül is nagyok a különbségek...

Az érdekelne, hogy ha az alapja az összesnek az akkor miért ítéli el a legtöbb ember a másik vallás hívőit főleg hogy a lényeg a másik szeretete és segítése lenne?



2019. ápr. 20. 13:35
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, őszintén szólva kicsit féltem hogy mik lesznek a válaszok
2019. szept. 7. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!