Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi alapján dől el, hogy az...

Mi alapján dől el, hogy az ember hisz e Istenben, vallásos e?

Figyelt kérdés

A tudományos magyarázata érdekelne, hogy egyes emberek miért fogékonyabbak a vallásra, míg mások nem. Neveltetés lenne? Ismerek olyan hittantanárt, akinek a fia nem vallásos, és olyat is, aki életében nem volt az, de felnőtt, és valamiért teljesen megtért.


Lenne még néhány alkérdésem a téma kapcsán. Igaz, hogy imádkozás közben olyan agyterületek aktiválódnak, mint mikor valaki drogozik? Vagy valami hasonlót olvastam egyszer. Igaz, hogy a tanultabbak között kevesebb a vallásos? Miért? Létezik gondolkodás kapcsán

valami általános különbség vallásos és nem vallásos között?



2019. ápr. 21. 19:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%

"...nem meghatározó az intelligencia."


De igen. Az alacsony IQ-jú, illetve alacsonyabb iskolázottságú emberek között sokkal gyakoribb a vallásosság illetve általában a termeszetfelettiben való hit.

2019. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 KZitus ***** válasza:

Szia

Mint ahogyan az előttem írók, úgy én is csak a saját tapasztalatomról számolhatik be. Vallás nélkül nőttem fel. Vagyis nem is gondolkodtam azon, van-e Isten?

Később "normális" családban éltem férjel, gyerekekkel. Tehát nem kellett "tragédia" ahhoz, hogy Istent keressem. De egy idő után sok sok kérdésem merült fel az élettel kapcsolatosan. Miért vagyunk?, honnan jöttünk?, miért a sok borzalom, háburú, tragédia.....? Ezekre rengeteg elmélet létezik(ölvastam), de sokszir ellent mondtak egymásnak, és személyes elgondolás volt, amely semmire sem lapozódot. Gondoltam elolvasom a Bibliát, hátha ott találok válaszokat.

Lenyűgözött az, mennyire egyszerüen, logikusan, és érthetően adott választ az összes kérdésemre, sőt azóta már több évtized telt el, és ma is lenyűgöz az, mennyi bölcsesség, és jó tanácsot találok amikor keresem a megoldást egy-egy problémámra. Szóval meggyőződésem, hogy Isten nem csak megteremtett minket, de a Bibliában leíratta az "élet receptjét", mitől lehetünk boldogok, békések tartósan és a legjobb útmutató a boldog családi élethez is. Vallásos? Hát nem tudom! Az én életem attól változott meg, hogy alkalmazom azt, amit a Tremtőmtől tanultam és tapasztalom azt, hogyan teljesedik rajtam, az Ezsaiás 48:17,18

2019. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Vajon mi lett volna, ha a Kalevalát olvasod?
2019. ápr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Az alacsony IQ-jú, illetve alacsonyabb iskolázottságú emberek között sokkal gyakoribb a vallásosság illetve általában a termeszetfelettiben való hit."


Ez persze nem igaz, sőt, inkább a materializmus-hívők rendelkeznek alacsonyabb IQ-val és iskolázottsággal. Főleg a természettudományokban vannak hiányosságaik, de általánosan is lennének pótolnivalók


"Mi alapján dől el, hogy az ember hisz e Istenben?"

Egyszerűen úgy dől el, hogy az abszolút igazságot keresi, mindentől függetlenül. Ekkor alapvető logikával könnyedén beláthatjuk, hogy Isten létezik.

2019. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez talán a szerelemhez hasonlatos agyi központra vezethető vissza. Pl. gondolom szeretted a nagyidat. Na most amikor kimész a sírjához valahogy akaratlanul is rá gondolsz. Milyen volt vele, jó érzések kerítenek hatalmába. Eddig érted? Na most lesz benned egy nagy hiányérzet és néha szívszorítás, hogy nincs veled. Ugyanígy szülőnél. Na most, ha Istent is így keresed, akkor kialakul egy bensőséges szeretet kapcsolat. Elmélyülten keresésnél, és erre való az ima is, az Isten is "elkezd keresni" téged és átjárja tested a jó. Minél többet keresed, annál közelebb kerül hozzád, a végén része lesz az életednek. Én pl. háromszor voltam halálközeli állapotban, és amikor úgy éreztem végem, akkor örültem, hogy találkozhatom Istennel pár perc múlva, de megmentettek.
2019. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"a most, ha Istent is így keresed, akkor kialakul egy bensőséges szeretet kapcsolat."


Idiotizmus...

2019. ápr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!