Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet ennyi hitetlen...

Hogy lehet ennyi hitetlen gyarló ember a földön aki nem hisz Istenben?

Figyelt kérdés
Gondoljunk csak bele a történélem során mennyi olyan embert adott nekünk akik megváltoztatták a történelmet(Platon,Einstein,Semmelveis,Kovács Ákos,Stephen Hawking,Majka,Picasso,Leonardo Da Vinci,Byron,Szent Péter,Hipokratész,Gallilei,Darwin). Szóval ha ez nem bizonyitja a felvilágosulatlan ateistaknak hogy van Isten akkor semmi!

2018. márc. 25. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom miből gondolod, hogy a hitetlen és a gyarló egymás szinonímái. A gyarlóság jelentése; erkölcsi erőtlenség. Tehát mi hívők is sokszor gyarlók vagyunk, ahogy lehetnek hitetlenek is gyarlók, de nem következik egymsából a kettő.
2018. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha létezik Isten, olyan világot teremtett amiben minden önállóan és spontán működik, azaz semmi nem utal arra, hogy ehhez szükség lenne Istenre. Ez pedig sok embernek feltűnt.
2018. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Ákosból meg Majkából le kéne esnie, hogy ez egy trollkérdés.
2018. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

#3

és valóban igazad van. Nem szeretek tagolatlan szöveget olvasni, így észre se vettem. Ákos meg Majka... úgy tűnik, hogy ma az ütődött kérdések napja van, ez már nem az első.

2018. márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Összefüggéstelen és értelmetlen mineden, amit írsz. Tökéletes módszer, hogy elüldözd, aki egy kicsit is elgondolkodott volna korábban azon, hogy létezhet Isten.
2018. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Majka naptár is nagy kamu volt, nem volt semmi világvége...
2018. márc. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Van Isten, de lassan csomagolhat, amint Ré, Zeusz, Ormuzd és Tengri szövetkeznek végre, és kiűzik a földterületeikről, amit nem ő teremtett, csak a teremtett népei megszálltak.


Pápua földre pápua isteneket! Magyar földre Ikarus buszt! Hajóra a sápadtarcú migránsokkal, indiánok földjéről kifelé!


És a Kárpátok Keresztbenéző Géniusza hol marad a listádból?

2018. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A hitetlen és a gyarló nem ugyanaz.

Azt is lehet kérdezni: miért hiszik el sokan Isten létét? Van erre megdönthetetlen bizonyíték?

Ezen kívül lehetnek ateista történelemformáló emberek is.

2018. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen Ákos meg Majka. E kettő név miatt miért lenne a fent említett kérdés "troll"?. Majka szetintem nagyon komoly az országot és világot érintő problémákról rappel. Mig Ákos úttörőnek számit a magyar zene életében. Szerintem mind a ketten Isten ajándékai. Bőven lehet őket egy lapon említeni a felsorolt géniuszokkal.
2018. márc. 26. 05:43
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

:DDD


Bocs! Eltévesztetted a helyet. Ez nem a humor kategória! :D

...csak a felsorolt nevekre reagálok így.


Az ateizmus egyébként épp a felvilágosodás (mint konkrét történelmi időszak-kezdet) eredménye.

Azaz az ateisták felvilágosultnak tartják magukat. A felvilágosodás az előző korokra adott, a ló túloldalára esett válaszreakció. A ló túloldalára esést épp a irracionális tetteket és gondolatokat (logikát) is eredményező indulatok okozzák. Tehát felesleges bármiféle érveket sorolni.

Egyébként én sem értettem soha, hogy pontosan milyen logika szerint bizonyítják ezek a személyek Isten létét. Az nem premissza, hogy Isten adta őket. Ez is már csak a te világlátásod szerint van így.

2018. márc. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!