Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kapitalizmus egy vallás...

A kapitalizmus egy vallás szerintetek?

Figyelt kérdés

Egyszer ment rádióban egy olyan műsor ahol azt kérdezték a hallgatóktól, hogy hogyan képzelnék el egy békés életet. Legtöbben azt válaszolták, hogyha nem lenne vallás. Ebbe vajon a kapitalizmust is beleértették?


Vegyük csak át a hasonlóságokat. Isten helyett tőke van. A tőke felhalmozással teszik egyenlővé az élet értelmét. Minden hétköznap bekell menned dolgozni, mintha templomba mennél csak Istentisztelet és imádkozás helyett megkell csinálnod amit a munkáltatód mond.

Azzal etetik az embereket, hogy versengő lények, ezért megkell küzdeni a boldog életért ami egyenlő a nagy házzal, menő kocsival, utazásokkal. Persze jaj neked, ha nem dolgozol, mert akkor elvagy kárhoztatva, bűnös lélek vagy.


A kapitalizmus nem az emberi természettel egyenlő hanem egy kreált vallás, amiből én nem kérnék. Szerintem békésebb életet élnénk kapitalizmus nélkül.


2019. máj. 3. 08:53
 1/10 lilla64 ***** válasza:
100%
A kapitalizmusnak semmi köze a valláshoz,mit ahogy a munkahely és templom hasonlat is sántit.
2019. máj. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Sosem a vallás miatt robbantak ki a háborúk, azokat mindig is az emberi kapzsiság és irigység robbantotta ki. A vallások csak ürügyül szolgáltak hozzá.

De ha már itt tartunk, az emberiség két legnagyobb háborúját, a két világháborút ateisták robbantották ki.


Abban igazad van, hogy a pénz imádata hasonlít a vallásossághoz. Nem véletlenül a pénz a "hamis Mammon". De a kapitalizmus nem vallás, hanem egy politikai, társadalmi és gazdasági rendszer. Akárcsak az iszlám.

2019. máj. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Engem az dühít ebben a legjobban az emberi természet oldaláról, hogy engem soha nem kérdeztek meg arról, hogy helyeslem e azt az állítást, hogy az emberi természet versengő és küzdő lenne. Se engem se a barátaimat. A tudomány is teljesen elkapitalizálódott.

Rosszul tettem fel a kérdést az igaz, hogy hivatalosan nem vallás, de olyan, mintha egy vallás lenne. Rákényszerítik az embereket a kompetenciára, amikor az állatoknál is lehet látni az együttműködést. A munka is akkor lenne természetes, hogyha nem lenne ez a munkáltató, munkavállaló kapocs, hanem a termelőeszközöket mindenkinél lenne. A munka nem lenne elidegenített és nem lenne szükség napi 8 óra munkára hanem elég lenne max 4 óra, hogyha közösségibb és egyenlőbb lenne a munka. A tőkések járnak csak jól a kapitalizmussal senki más.

2019. máj. 3. 09:24
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"A tudomány is teljesen elkapitalizálódott."

Ha nem is elkapitalizálódott, de eleve igaznak tartják, mindenféle bizonyíték nélkül, mindenféle cáfolat ellenére a materializmust, és ennek megfelelően teszik meg az állításaikat. Természetesen az emberi természet alapvetően nem lenne versengő, de a bűn miatt mégis az lett, pontosabban egoista. De ez nem az evolúció miatt, hanem az Isten elleni döntés hatására


"Rosszul tettem fel a kérdést az igaz, hogy hivatalosan nem vallás, de olyan, mintha egy vallás lenne"

Ebben az értelembe, amire Te is gondolsz, akár vallás is lehetne

2019. máj. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:
16%

Szia, bocsi kérdező


2-es hszóló


"Sosem a vallás miatt robbantak ki a háborúk,..." - szerinted Káin ls Ábel között a vallás, vagy a politika vezetett gyilkossághoz(az elsőhöz)?


"De ha már itt tartunk, az emberiség két legnagyobb háborúját, a két világháborút ateisták robbantották ki." - nem tudom, hogy ateisták voltak-e azok akik kirobbantották(szerintem nem), de az teljesen bizonyos, hogy vallásosak, főleg "keresztények" gyilkolták egymást mindkét oldalon, ami összeeggyeztethetetlen Krisztus követőinek a személyiségével, ahogyan az Urukéval sem.


Én ís úgy látom ahogyan írod, minden háburút elsősorban a pénz motivál. Egyesek hatalmasan meggazdagodnak belőle.

2019. máj. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A testi, valamint anyagi szükségletet, gazdaság milyensége befolyásolja. A vallás meg a lelki szükségletet elégíti ki. A kettőt nem lehet összehasonlítani. A lélek halhatatlan, de az anyagi javak múlandóak.

A lelki fejlődéshez nincs szükség gazdagságra. Hisz a szeretet erejével bármit elérhetünk.

2019. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Kedves KZitus!


"szerinted Káin és Ábel között a vallás, vagy a politika vezetett gyilkossághoz(az elsőhöz)?"


Sem a vallás, sem a politika. A Biblia megírja, mi vezette Kaint a testvérgyilkosságra: "nem úgy, mint Kain, aki a gonosztól volt, és meggyilkolta a testvérét. És miért gyilkolta meg? Mert az ő cselekedetei gonoszak voltak, a testvére cselekedetei pedig igazak." 1Ján 3,12.



"De ha már itt tartunk, az emberiség két legnagyobb háborúját, a két világháborút ateisták robbantották ki." - nem tudom, hogy ateisták voltak-e azok akik kirobbantották(szerintem nem), de az teljesen bizonyos, hogy vallásosak, főleg "keresztények" gyilkolták egymást mindkét oldalon, ami összeeggyeztethetetlen Krisztus követőinek a személyiségével, ahogyan az Urukéval sem."


Ha magad is azt írod, hogy egymás gyilkolása összeegyeztethetetlen Krisztus követésével, akkor miért nevezed keresztényeknek azokat, akik egymást gyilkolták? Keresztény az, aki Krisztus követője, amint az a megnevezésben is benne van. Aki meggyilkolja a másik embert, az nem Krisztus követője, mivel, ahogy írod is, Krisztus ilyet soha nem tett, se nem buzdított rá. Tehát a keresztények soha nem gyilkolták egymást. Őket gyilkolták, mivel "az ő cselekedeteik igazak voltak", a gyilkosaiké pedig "gonoszak". Nincs új a nap alatt.


A két világháborút pedig gazdasági érdekből robbantották ki, semmi köze nem volt a vallásokhoz. Tehát ateisták álltak mögötte.

2019. máj. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 jdfGabrella ***** válasza:
Nem.
2019. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt mondanák a "rossz nyelvek", hogy: "a vallás, ami mögött a zs.-k vannak, a Mammon-imádat."
2019. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is elgondolkoztam ezen, hogy tényleg a tőkének szolgálunk. Mind rabszolgák vagyunk, ebben a világban nem tehetjük azt amit akarunk.

És tényleg benne van a Bibliában, hogy az utolsó napokban az emberek a Mammonnak szolgálnak, ahogy utolsó mondja és ez a pénz. A pénz a bűnök forrása: elég pénz esetén, orgiák, végtelen kefélések, zabálás, pocsékolás, szegények megvetése, önpusztítás, kábítószer, alkoholizmus és sorolhatnám...

2019. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!