Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehovista biblia a Sátán...

A jehovista biblia a Sátán bibliája?

Figyelt kérdés

Igaz ez?

Valami ilyent hallottam,hogy az őrdögtornya mint a gyűrűk urában is íratta meg a Sátán bibliáját.

És ha ez igaz hol lehet ezt megszerezni?



2019. máj. 8. 20:35
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ment a zöldkéz mindenkinek.

2019. máj. 9. 09:41
 12/23 anonim ***** válasza:

A Sátán bibliája az erős kifejezés, inkább úgy mondanám, hogy a jehovista biblia egy hamisított Biblia.


Begyújtani jó vele, ha lehűl az idő, olvasni nem ajánlott, arra jobb egy eredetihez közelebbi fordítás.

2019. máj. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Hát, ha azt nézed, hogy JHVH miket művelt....!

De ebben nem különbözik más Ószövetségi fordításoktól

2019. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
szinte minden értelmesebb tanultabb vallásos és nem vallásos ember tudja a földön, hogy a Biblia könyv első része az Ószövetség az egy "összevágott szerkesztett" rész és semmi de semmi köze a benne szereplő itt ott jehova néven felbukkanó gyilkológépnek a Teremtőhöz, össze vissza vágták a történeteket benne sajnos és a Jézusról szóló 2.ik részhez sincs köze. tehát Jézusnak sincs semmi de semmi köze a jehovai rémhez! így eleve a jehovisták egy nagy semmik még vallásilag is nem csak emberileg.
2019. máj. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Rachel Warner ***** válasza:
Inkább az éjsötétségé,ha abból indulunk ki,hogy az egész a magyar nyelv megerőszakolása. Rég láttam ilyen trehány fordítást.
2019. máj. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Mellesleg aki "fordította" az íróként sincs egészen a toppon,tele van logikátlanságokkal. Csak egy példa,szerintük isten szelektál és ki-be kapcsolja a mindentlátó képességét. Ha istent el kéne képzelnem,mint mindenhatót,úgy képzelném,hogy nála nincs múlt,jelen,jövő,ő,mint én egy képet egy lapon mindent egyszerre lát. Nem kapcsolhatja ki a mindentlátó képességét,mert ő eleve tud már mindent,nem pedig csak fog tudni -ne röhögjetek,csak ilyen bénán tudtam megfogalmazni,de valahogy így képzelem-. Namost a bukta ott van,hogy szerintük jehova azért nem akar előre látni,mert ha látná és nem avatkozna közbe,akkor bűnrészes lenne,ezért kikapcsolja a képességét és hagyja a dolgokat a saját medrükben sodródni. Bontsuk ki ezt egy emberi példával: a 11 hós fiamat leteszem a lépcső elé és kinyitom előtte a rácsot. 50-50%,hogy elindul le a lépcsőn,vagy elfordul tőle (sőt,inkább 95%,hogy lemegy). Erre én fogom magam és elfordulok,vagy eltakarom a szemem,hogy ne lássam,mikor elindul és így ha leesik és szanaszét töri magát,akkor én ártatlan vagyok,mert hát nem tudtam előre,hogy le fog menni. Szóval igen,ha igaz a Biblia és létezik a sátán is,akkor simán kezet ránthatna jehovával,ha az is ekkora barom.
2019. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Ugyanez a szitu a sátán képbe helyezésével. Ha én a gyereket kirakom a kertbe a harapós rottweiler-em mellé és az szétszedi,akkor én vagyok a hibás,mégha nem is akartam róla tudomást venni és ki sem néztem a kertbe,hogy mi zajlik. Na itt a sátán a rottweiler. Jehova hogyan gondolta abban a nagy megérthetetlen isteni bölcsességében,hogy jó ötlet lesz odapakolni az ártatlan,gyanútlan, mit sem tudó hiszékeny, gyenge emberek mellé az utána következő legerősebb természetfeletti lényt,majd elfordulni és hagyni,hogy csináljon velük,amit akar? Aztán mikor megvan a baj,még csodálkozik.
2019. máj. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
36%
Jehova tanúi bibliájában ugyan az a szöveg van, mint a katolikusban és a Reformátusban, csak érthetőbb mai nyelvre van írva. Ha református vagy a bibliad 9 helyén van írva Jehova neve, a többi helyen * jelöli és a labjegyzetbe van írva, hogy mit jelent. Ha katolikus vagy és régi bibliad van, akkor 25 helyen lesz benne a Jahve név. Ha újabb bibliad van, akkor bele lesz írva az elejebe, hogy a Jahve szót az Úr szóra fordítottuk. A Hitgyülekezetesek Jézusban hisznek. Tehát nem istenben. Sátán bibliája keresztet használ, mivel az satanista szimbólum is, csak fordítva. Jehova tanúi bibliájában nem találsz keresztet.
2019. máj. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

nem a bibliával vagy bibliákkal van a baj. az a kisebbik,

mert a biblia tartalma emberektől függött mindig és függ most is. MERT NEM EGYÉRTELMŰ ÉRTELMEZÉSŰ TARTALMU! szerkesztés alatt van ÁLLANDÓAN uj más kiadások formájában. nincsen olyan hogy eredeti! mindig a hatalmak érdekeit SZOLGÁLJA ÉS NEM A TÖMEGEKÉT! ahogy a jehovista biblia egyértelműen a watsch tower részvénytársaság szekta csúcs top vállalkozásét. az EMBEREKKEL van a baj!

a jehovisták egyértelműen a ROSSZ OLDALT ÁLLNAK A MÉRLEGEN, az emberekre családokra életekre is veszélyes bűnözői oldalon, egy JEHOVA SZEKTÁT képviselve.

2019. máj. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szerintem te összekevered a hitgyülekezettel
2019. máj. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!