Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon miért olyan...

Magyarországon miért olyan népszerűek a keleti vallások? Mit látnak bennük az emberek?

Figyelt kérdés
Nálunk van a világ egyetlen Japánon kívüli Sintó-szentélye, van Buddhista Főiskola, Buddha FM, nálunk épült fel a Krisna-völgy stb.

2019. máj. 13. 14:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#11

Próbáld meg akkor az #5 hozzászólásomat is elolvasni, amiben javítottam, te sokeszű...

2019. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok megkeresztelve, ateista családom van, ilyen neveltetést kaptam, azonban 22 éves koromtól én is elkezdtem nyitni a buddhizmus, hinduizmus felé és próbáltam a tapasztalataim alapján visszavezetni, hogy miért egyre népszerűbb a két vallás. Szerintem ennek két oka van, hogy egyre több és több helyen jelenik meg a meditáció és jóga, mint "időtöltés". Egyre nagyobb tömegek igyekeznek tudatos fogyasztók lenni, egészségesek lenni, és előbb-utóbb találkozni fognak a jógával és a meditációval, esetleg mindfulness gyakorlatokkal. A többi vallásnak nincs ilyen "marketingeleme", a kereszténységnek és az iszlámnak nincsenek olyan szertartásai, gyakorlatai, amelyek ennyire benne vannak a köztudatban. Mikor az egyszeri nem hívő ember elmegy jógára és meditációra, általában csak relaxációra számít és tornára, de ha szerencséje van és jó tanárt fog ki, akkor az elkezdi bevezetni a buddhista/hinduista hitvallásba, ahol észrevétlenül elkezdi érdekelni a téma. Az ember olyan kérdésekre kap itt választ, amit eddig senki nem tudott megválaszolni neki, ezért szabadidejében is elkezd kutatni, hátha több kérdésére is választ talál. És szépen így mennek egyre mélyebbre és mélyebbre. Szóval én a jógát, mindfulnesst és meditációt gondolom a ludasnak, mint "marketingelem" és szépen be tudott simulni a kor trendjébe. Hiába ilyen egészséges mondjuk a keresztény böjtölés, ezek nem tudnak megnyilvánulni a jelenkor csatornáin keresztül annyira, mint az előbbi három.
2019. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!