Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pál történelmileg hiteles ember?

Pál történelmileg hiteles ember?

Figyelt kérdés
Mert ha igen, egy történelmi személy, akkor tényleg történt vele valami! Hogy lesz valaki keresztény gyilkosból és üldözőből egy teljesen más ember. Csak valami történt azon az úton...
2019. máj. 15. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Hogy lesz valaki tolvajból és gyilkosból Jehova tanúja?

Hogy lesz valaki tolvajból és gyilkosból Krisna hívő?

Hogy lesz valaki tolvajból és gyilkosból Buddhista?

Hogy lesz valaki tolvajból és gyilkosból zsidó ortodox?


stb stb stb

2019. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Szia,


Az ateisták szerint szimplán annyi történt, hogy a keresztények megtérítették azon az úton... :-)

Ezt nem én találtam ki, hanem egy - egyébként általam nagyon sokra tartott - ateista író könyvében olvastam, akit Herbert George Wellsnek hívnak.


Üdv. Péter

2019. máj. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 lilla64 ***** válasza:
Ateisták között is volt olyan,hogy keresztény lett.Miért ne lehetne hihető,hogy Pál megtért?
2019. máj. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

(Cselekedetek 9:15, 16) 15 Az Úr azonban ezt mondta neki: „Menj, mert választott edényem ő, hogy elvigye a nevemet a nemzeteknek és királyoknak, és Izrael fiainak is. 16 Világosan megmutatom neki, mennyi mindent kell elszenvednie az én nevemért.”

A Bibliában leírtak alapján, szemtanúi voltak az eseménynek. A keresztények elsőre kételkedtek benne, tartottak tőle, hiszen mindenki tudta, hogy még István megkövezésében is részt vett.Még a Keresztények ellenségei is csodálkoztak, hogy a valamikori Farizeusból keresztény utat követő lett.


S ahogy az első hozzászóló írta, sokan változtatnak, mert rádöbbennek az igazságra. Egyébként maga Jézus is mondta, hogy "Választott edénye" lett.

Isten az aki hív.

2019. máj. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak olyat nem szoktam hallani, hogy valaki hátrahagyja vagyonát, szegényeknek él és szenvedésben, éhezve, szomjazva. Csak úgy ripsz-ropsz, ha ember mondja. Pl. kopogtató Jehova ember hatására te mindened eladod? Én csak akkor tenném ezt, ha Jézus megjelenne.
2019. máj. 16. 09:11
 6/11 anonim ***** válasza:

"Csak valami történt azon az úton..."

Ha hiszed, ha nem, Jézus jelent meg neki. Pál meg leesett a lováról és párhuzamosan pofára is esett, de intelligens ember lévén azonnal belátta ezt, és beállt Jézus "csapatába"

9,3 És a mint méne, lőn, hogy közelgete Damaskushoz, és nagy hirtelenséggel fény sugárzá őt körül [rész 22,6.26,12.13.] a mennyből:


9,4 És ő leesvén [Ezék. 3,23.] a földre, halla szózatot, mely ezt mondja vala néki: Saul, Saul, mit kergetsz engem?


9,5 És monda: Kicsoda vagy, Uram? Az Úr pedig monda: Én vagyok Jézus, a kit te kergetsz: nehéz néked az ösztön ellen rúgódoznod.


9,6 Remegve és ámulva monda: Uram, mit akarsz, hogy cselekedjem? Az Úr pedig monda néki: Kelj fel és menj be a városba, és majd megmondják néked, mit kell cselekedned.

2019. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

"Az ateisták szerint szimplán annyi történt, hogy a keresztények megtérítették azon az úton... "

Hahaha, szegény ateisták. pont Pált térítették meg a keresztények. Annyi az esélye, minthogy Dawkinst megtérítsük

2019. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ateisták között is volt olyan,hogy keresztény lett.Miért ne lehetne hihető,hogy Pál megtért?"

Olvass utána, hogy ki volt Saul, miket tett és miket vallott

2019. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"valaki hátrahagyja vagyonát, szegényeknek él és szenvedésben, éhezve, szomjazva."

Tévedés, mert az első keresztények sem hagyták el mindenüket. Márk, például vagyonos ember volt, akkora háza volt, hogy ott tartották az összejöveteleket, és még szolgákat is tartottak.

Sajnos sokan félreértik Jézus ezen szavait.

2019. máj. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen sokan félreértik Jézus szavait. Szerencsére itt vannak nekünk akik megmagyarázzák: https://www.youtube.com/watch?v=5mLOUWl-L-s
2019. máj. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!