Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy emberben egyetlen egy...

Egy emberben egyetlen egy lélek lehet?

Figyelt kérdés

2019. máj. 18. 01:03
1 2
 11/18 KZitus ***** válasza:
43%

Szia

A kérdésedet többféle képpen lehet értelmezni, ahogyan a 10-es hsz írta.

Amikor Krisztus démonokat űzött ki az emberekből, olykor több "lélek" is volt a megszált emberben, hiszen az egyik neve Légió, a Márk 5:1-9 versei szerint.

2019. máj. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 KZitus ***** válasza:
54%

Beszélgettél már skizofréniás (tudathasadásos elmezavar) emberrel?

Itt is megjelenhet a kettős személyiség, és amelyik dominál benne, az irányítja az életét, főleg a tetteit.

2019. máj. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

>> *Mármint, ha úgy érzed, "kettenvagy". Az a nemjó. :S <<


Nem vagyunk ketten, hiszen teljesen egyedül vagyok. Bár most lefekvés előtt éreztem valamit magamban, ami azt kívánta, hogy szeressem és legyünk barátok. Magamra emlékeztetett, magamra ismertem benne.


A megszállásról meg annyit, hogy az én életemben annyi okkult és ezotérikus jelenség van, hogy hozzám képest egy szkeptikus realista ateista egy vakbuzgó funadamentalista varázsló lehetne.

2019. máj. 18. 22:11
 14/18 A kérdező kommentje:
2019. máj. 18. 22:17
 15/18 anonim ***** válasza:

KZitus, amiről te beszélsz a 11-es válaszodban, az a szellem, a pneuma. Nem a lélek, nem mindegy. Tudom ezért raktad idézőjelbe.


Kérdező attól függ mit értesz lélek alatt? Ha a Biblia pontos válasza érdekel, akkor mi magunk vagyunk lelkek, mint élőlény. Míg élünk élő lélek, ha már nem élünk, holt lélek.


A Biblia nem beszél arról, hogy lenne bennünk lélek, vagyis a héber nefesh vagy a görög pszükhé. Arról beszél csak, hogy van bennünk szellem (a héber ruah, görög pneuma -e két szót gyakran keverik és helytelenül szinonímaként használják). Ez a szellem sem a öntudatunkkal kapcsolatos gyakran, hanem a bennünk lévő életerőt jelenti, amit a már idézett mózesi vers ír le pontosan. Amikor Isten az első ember orrába lehelte az "élet lehelletét", vagyis a héber ruah-t, attól kezdve váltunk élő lélekké, mivel az életerő (tehát a ruah, vagyis a szellem) mozgásba hozta a föld porából teremtett embert.


Attól kezdve ez az életerő, vagyis szellem minden emberre átterjedt.

2019. máj. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Jobb esetben igen. Ha már valaki úgy érzi,hogy kettő is van,akkor beszélünk személyiségzavarról.
2019. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Split című filmet,ha nem láttad még,pont ezzel a témával foglalkozik.
2019. máj. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A skizofrénia tudatzavar, a tudat hasad meg, nem tudja rendszerezni a kívülről érkező hatásokat, a többes személyiség viszont az amikor belül osztódik több személyre ugyan az az ember, ilyen esetben van egy "fő személy" amiről leválasztódtak a többiek, egyiknek sincs külön saját lelke, inkább amolyan alternatív személyiségek, és akkor hasadásos állapot, ha egyikük nem tud a másikról.

Van azonban olyan lehetőség is, mikor ezek egyike sem igaz, és mégis több személyt érzékelünk, akiket jól meg lehet különböztetni a saját gondolatainktól. A vallásosak egy része ilyennek írja le az Istennel való "beszélgetést" is, én úgy gondolom nem csak Istennel lehet ilyen módon kapcsolatot teremteni.

Jó lenne tudni melyikre vonatkozik a kérdés.

2019. máj. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!