Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a katolikus és...

Mi a különbség a katolikus és református mennyország között?

Figyelt kérdés
Lehet-e, hogy az egy családhoz tartozó emberek a vallási különbség miatt nem ugyanoda kerülnek?

2019. máj. 26. 19:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Az alázatosok öröklik a földet, és teljes békességet élveznek.
2019. máj. 31. 00:11
 12/17 A kérdező kommentje:

...34

Reménykedj az Úrban, maradj az Ő útján! Ő felmagasztal és öröklöd a földet, meglátod, hogy kiirtja a bűnösöket.

2019. máj. 31. 00:15
 13/17 A kérdező kommentje:

És akkor a János 3.13 szerint úgyse tudhatnánk, mert senki ment fel és jött vissza, hogy megmondja.

Másrészt fölmentek jeles zsidók, Ábrahám, Izsák és mások. De nem egyszerű emberek.


Hát, elgondolkodtató. Köszönöm.

2019. máj. 31. 00:24
 14/17 KZitus ***** válasza:
57%

"Másrészt fölmentek jeles zsidók, Ábrahám, Izsák és mások."

Elmodanád miből következtetsz erre?


Én erre gondolok: 1Korintusz 15:20

" Ámde Krisztus feltámadt a halottak közül, elsőként azok közül, akik meghaltak."

János 14:2, 3

" Az Atyám házában sok lakóhely van. Ha nem így lenne, megmondtam volna nektek, mert elmegyek, hogy helyet készítsek nektek. Miután elmegyek, és helyet készítek nektek, ismét eljövök, és elviszlek titeket oda, ahol én vagyok, hogy ti is ott legyetek." - Krisztus halála előtt(a szavai szerint) nem volt lehetősé arra, hogy ember feltámadjon és az égbe menjen. Hiszen azt mondta krisztus, "...elmegyek, hogy helyet készítsek nektek"

2019. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Bocs; nem én következtettem, hanem egy a János 3:13-ról szóló cikk írta. Lehet, hogy helytelenül, nem tudom.
2019. jún. 1. 15:22
 16/17 A kérdező kommentje:

14

Köszönöm szépen, lehet, hogy ebben az idézetben van a megoldás.

Hogy aki Jézus Krisztussal akar egy helyen lenni, az hozzá jut, ha jól értem.

2019. jún. 1. 15:29
 17/17 KZitus ***** válasza:
57%

"Hogy aki Jézus Krisztussal akar egy helyen lenni, az hozzá jut, ha jól értem."

Nem gondolod, hogy vele még a bűnös emberek is együtt szeretnének lenni? Azért nem az mehet Krisztushoz, aki szeretne...inkább az, akit a Teremtő kiválaszt az emberek közül. Ezt az alapján teszi, mennyire él az ember így: "És azért halt meg mindenkiért(Krisztus), hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt." 2Korintusz 5:15. Ő nem az alapján választ, amit lát és hall az embertől, inkább az ember szívét, indítékait vizsgálja.

2019. jún. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!