Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek jól reagálta le a...

Szerintetek jól reagálta le a pap ezt az esetet?

Figyelt kérdés
Jó néhány éve bent ültem egy misén a belvárosban, amikor ez az eset történt. Nagyjából a szentmise közepénél járhattunk, amikor bejött egy nő, akin látszott, hogy szegény, de legalábbis rászoruló. Odament a paphoz és valamit motyogott, nem értettem pontosan, mert ha jól emlékszem hátrébb ülhettem, de annyit kivettem az egészből, hogy nagy valószínűséggel pénzt kérhetett, mert a pap valami ilyesmit mondhatott neki, hogy: "Nem. Kérem, legyen szíves... Nem... Sajnálom!" Majd a nő sarkon fordult és kiment a templomból. Szerintetek a pap helyesen cselekedett azzal, hogy elküldte az asszonyt vagy mondjuk adnia kellett volna, akár a perselyből néhány forint aprót? Mert ha ad, akkor félő, hogy odaszoktatja a többi kéregetőt is, mert biztos híre menne a nő környezetében, hogy ő kapott segítséget ebben a templomban, mégpedig mise közben. Másfelől pedig a nő mise közben jött pénzt kérni, tehát zavarta a papot a munkájában, a feladata elvégzésében. Mit gondoltok, helyesen cselekedett a pap? Ti mit tettetek volna?

2019. máj. 27. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mise közben, ha akarta volna sem tudott volna adni neki pénzt. A persely pénzhez nem is nyúlhatott volna. Legfeljebb azt mondhatta volna, hogy mise után keresse fel a plébánián.
2019. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!


Ez alapján: "Odament a paphoz és valamit motyogott" nem vonnám le azt a következtetést, amit te. Azt írod le, ami szerinted "nagy valószínűséggel" történt egy évekkel ezelőtti eseményen. Ennyi infó alapján sem morálisan, sem praktikusan nem ítélhető meg (részemről felelősségteljesen biztosan nem) hogy a pap jól reagálta-e le az esetet vagy sem.


Ha igazad van, és minden pontosan úgy történt, ahogy az emlékezeted alapján most ezt a kérdést kiírtad, abban az esetben a pap -az én véleményem szerint- nem reagált helyesen a szituációra. A hölgyet le kellett volna ültetnie, hogy hallgassa meg a misét, és utána foglalkozni a gondjával.

2019. máj. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 Pontosan erre gondoltam, amit utolsónak írtál.
2019. máj. 27. 17:15
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem a pap kezeli a perselypénzt, tehát nem adhatott volna belőle. A papnak a dolga a szentmise bemutatása, amiben igyekeztek őt megzavarni a leírtak alapján. A kéregető is megtehette volna, hogy leül, megvárja a végét és akkor próbál segítséget kérni. E helyett látványosan odament, hogy zavarja misét.

Szóval jól reagálta le, nem is tehetett volna mást.

Egyébként ha egy kéregető ajtóstól ront rám, annak lehet én sem adnék.

2019. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 KZitus ***** válasza:
29%

Szia


Olvasva a kérdesed alatt leírt történetet, számomra a történet nem a pénzről, inkább a könyörület, illetve a könyörtelenségről szól. Krisztust sokszor "zavarták" meg a rászorulók, a betegek, ő semkit sem küldött el - ott segített, ahol szükség volt erre. Ami hiányzott a leírtak akapján, az a felebaráti szeretet, az együttérzés, a könyörület.

’Öltsétek magatokra a könyörület gyengéd vonzalmait, a kedvességet’ Kolossé 3:12

2Korintusz 1:3

"Legyen magasztalva Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istene és Atyja, a gyengéd és irgalmas Atya, az az Isten, aki minden helyzetben vigaszt nyújt!"

Filippi 2:1

"Mivel keresztényekként bátorítjátok egymást, mivel szeretettel vigasztaljátok egymást, mivel törődtök egymással, mivel bensőségesen szeretitek egymást és könyörületesek vagytok egymással,"

Kolosszé 3:12

" Ennek megfelelően, mint Isten választottai, szentek és szeretettek, vegyétek fel a gyengéd könyörületességet, kedvességet, alázatot, szelídséget és türelmet."

1János 3:17

"Akinek pedig vannak anyagi javai, és látja, hogy a testvére nélkülöz, és mégsem könyörületes vele, az hogyan állíthatja magáról, hogy szereti Istent?"

Csak éppen érintettem néhány bibliai alapelvet, amelyeket figyelembe lehett volna venni az adott helyzetben.

2019. máj. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

#5

Nem kicsit képmutató hozzáállás, tekintve, hogy minden hasonló kérdésnél leírjátok, hogy ti csak saját hittársaitoknak segítetek, az emberek pedig elégedjenek meg "lelki eledellel", mert az fontosabb.

Ennek fényében furcsa, hogy most ennyire megbotránkoztat téged, hogy a pap nem hagyta félbe a mise bemutatását kis karitatívkodás miatt.

2019. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
#5 Mekkora képmutatóak vagytok. Én magam vidéki vagyok, így ritkán járok nagyobb városokba, mint Pestre. De, amikor járok, és az aluljáróban sétálok, látom, hogy kint vagytok állványok mögött, tőletek, meg 2 méterre a hajléktalanok gyötrődnek. Miért álltok és, és nem mentek segítő kezet nyújtani? Azta..... Eddig is hallottam felőletek elég felháborító dolgot, de ez azért vitte most a pálmát.
2019. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tudom nem könnyű kérdés és így vissza gondolva a papnak sem lehetett könnyű. Nyilván ha más lett volna a körülmény, akkor elképzelhető, hogy segít. Viszont ha már valaki odáig jut, hogy minden szégyenérzetét félretéve mise közben kér segítséget, ott már nagy a baj. Egyébként kéregető és kéregető között is van különbség. Egy másik misén, egy másik templomban (nem messze az előzőtől) a mise elején az ottani pap direkt kihangsúlyozta, hogy ne adjanak a hívek adományt az ajtóban kéregető koldusnak, mert saját bevallása szerint lakásra gyűjt...
2019. máj. 27. 20:51
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy tudom ha segítséget kér valaki a plébánián, akkor kötelességük segíteni. Ezt ott mondták egyszer, hogy "muszáj" adni nekik. Misét megszakítani ezért szerintem sem indokolt.
2019. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Jól reagálta le.
2019. máj. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!