Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek jól reagálta le a...

Szerintetek jól reagálta le a pap ezt az esetet?

Figyelt kérdés
Jó néhány éve bent ültem egy misén a belvárosban, amikor ez az eset történt. Nagyjából a szentmise közepénél járhattunk, amikor bejött egy nő, akin látszott, hogy szegény, de legalábbis rászoruló. Odament a paphoz és valamit motyogott, nem értettem pontosan, mert ha jól emlékszem hátrébb ülhettem, de annyit kivettem az egészből, hogy nagy valószínűséggel pénzt kérhetett, mert a pap valami ilyesmit mondhatott neki, hogy: "Nem. Kérem, legyen szíves... Nem... Sajnálom!" Majd a nő sarkon fordult és kiment a templomból. Szerintetek a pap helyesen cselekedett azzal, hogy elküldte az asszonyt vagy mondjuk adnia kellett volna, akár a perselyből néhány forint aprót? Mert ha ad, akkor félő, hogy odaszoktatja a többi kéregetőt is, mert biztos híre menne a nő környezetében, hogy ő kapott segítséget ebben a templomban, mégpedig mise közben. Másfelől pedig a nő mise közben jött pénzt kérni, tehát zavarta a papot a munkájában, a feladata elvégzésében. Mit gondoltok, helyesen cselekedett a pap? Ti mit tettetek volna?

2019. máj. 27. 17:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%

" Olvasva a kérdesed alatt leírt történetet, számomra a történet nem a pénzről, inkább a könyörület, illetve a könyörtelenségről szól. Krisztust sokszor "zavarták" meg a rászorulók, a betegek, ő semkit sem küldött el - ott segített, ahol szükség volt erre. Ami hiányzott a leírtak akapján, az a felebaráti szeretet, az együttérzés, a könyörület. "


Látod kérdező,ezért volt hiba ezt nulla információ alapján kiírni,már jött is a makulátlan szent Zitus és jól megvádolt könyörtelenséggel egy ismeretlen embert,akinek a kiírt sztorija is kétes,hogy úgy történt,ahogy.

Zitus meg mellesleg tényleg képmutató,mert ő maga szokta nagy elánnal hangoztatni,hogy "nem halat kell osztogatni,hanem meg kell tanítani halászni",meg hogy Jézus nem az emberek jólétével meg jóllakatásával foglalkozott (dehogynem,végülis nem egy példa volt rá) ezért ők sem adakoznak. De felütötte a fejét,hogy a kérdésben feltehetően egy katolikus papról volt szó és mivel ők zsigerből utálják a katolikusokat,ezért gyorsan pár Biblia ráolvasással el is ítélte olyan dologért,amit még ők maguk is így csinálnak. Ezúton is hadd gratuláljak a "korrekt" hozzáállásodhoz Zitus,ami még csak kicsit sem kettős mérce szagú.

2019. máj. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 KZitus ***** válasza:
36%

6-is


Emberi szempontból teljesen igazad van. De én Isten szempontját idéztem a Szavából a kérdésssel kapcsolatban, amelyet az adott helyzetben figyelmen kívül hagyott.


"Nem kicsit képmutató hozzáállás, tekintve, hogy minden hasonló kérdésnél leírjátok, hogy ti csak saját hittársaitoknak segítetek, az emberek pedig elégedjenek meg "lelki eledellel", mert az fontosabb." - ez így képmutató állítás, mert nem csak az általam idézett alapelvekhez igazítjuk az életünket, de ehhez is:

Lukács 6:35

"Ellenkezőleg, szeressétek az ellenségeiteket, tegyetek jót, és kölcsönözzetek, semmit sem remélve vissza; és nagy lesz a ti jutalmatok, és fiai lesztek a legfelségesebb Istennek, mert ő kedves a hálátlanokhoz és a gonoszokhoz is."

Máté 7:12

„Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük”

1Tesszalonika 5:14

" Másrészt buzdítunk titeket, testvérek, hogy figyelmeztessétek a rendetleneket, beszéljetek vigasztalóan a lehangoltakkal, támogassátok a gyengéket, és legyetek türelmesek mindenkivel.", vagyis beszéljünk vigasztalóan a lehangolt lelkekhez, támogassuk a gyöngéket, legyünk hosszútűrők MINDENKI iránt.

Filippi 2:2-4

„Teljesítsétek be az én örömömet . . . semmit nem cselekedvén versengésből, sem hiábavaló dicsőségből, hanem alázatosan egymást különbeknek tartván ti magatoknál. Ne nézze kiki a maga hasznát, hanem mindenki a másokét is”

Héberek 13:16

"Ezenfelül ne feledkezzetek meg arról, hogy jót tegyetek, és megosszátok másokkal, amitek van, mert az ilyen áldozatok nagyon kedvére vannak Istennek."

Róma 12:13

" Osszátok meg a szentekkel, amitek van, a szükségleteiknek megfelelően. Keressétek az alkalmat, hogy vendégszeretőek lehessetek."

1János 3:17

" Akinek pedig vannak anyagi javai, és látja, hogy a testvére nélkülöz, és mégsem könyörületes vele, az hogyan állíthatja magáról, hogy szereti Istent?"

Példabeszédek 3:27

"Ne tartsd vissza a jót azoktól, akik rászorulnak, ha módodban áll segíteni rajtuk."

Most megint (lehetséges) nem tetszik neked ez a néhány bibliai alapelv(idézet), amelyeket igyekszünk alkalmazni a mindennapi életünkben. Azt sem tudhatod, mikor, hány embernek adok/adunk anyagi támogatást úgy, ahogyan Jehova tanácsban adja nekünk. Mert neki seretnénk megfelelni.


"Ennek fényében furcsa, hogy most ennyire megbotránkoztat téged, hogy a pap nem hagyta félbe a mise bemutatását kis karitatívkodás miatt." - nem botránkoztat meg amiről a kérdező ír. Egyszerúen idétem mi a Teremtő ls Fia nézete az adott helyzetről.

Mem új az ami történt ott abban a helyzetben. Krisztus éppen arra figyelmeztetett, hogy milyenek is legyünk, amikor könyörületre van szüksége valakinek, és milyenek NE kelyünk. Ha van kedved, olvasd el a Lukács 10:29–37, besorhatod a pap eljárását a történet alapján.

Nem a mi nézetünk a fontos,inkább az, Isten hogyan látja.

2019. máj. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 KZitus ***** válasza:
36%
..bocsi a hibákért, a billentyüzetem az oka....
2019. máj. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!