Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten teremtette a világot...

Ha Isten teremtette a világot akkor ki teremtette Istent? Ő hogy született meg?

Figyelt kérdés
Ha Isten teremtette a egész világot univerzumot mindent akkor Istent ki teremtette ő hogy jött létre?

2019. máj. 30. 13:19
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
83%

Valahogy így:

[link]

2019. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
71%
Most nem mindegy hogy egy semmiből létrejövő csávó vagy egy semmiből létrejövő robbanás teremtett mindent? Szerintem az utóbbi hihetőbb.
2019. jún. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
Hát, ha kezdetben pl nem volt idő sem; akkor nem volt egy olyan pont , amielőtt még nem volt, és amikor hirtelen lett:) Tehát akkor ezalapján tényleg örökkévaló. :) Viszont valaki meg pl azt mondta, hogy ISten pl nem egy személy szerinte, hanem egy ilyen kozmikus intelligencia:) Nemtom, mi az igazság:)
2019. jún. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim válasza:
73%
Mindannyian tudjuk hogy régen az egyház meg a vallás uralt mindent és hülyítette az embereket meg befolyásolta őket. Csak a hatalom miatt találták ki.
2019. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%
Az egyházat igen, de a vallást nem.
2019. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
83%
Hogy Isten teremtette a világot, abban nem vagyok biztos, de istent az ember teremtette magának.
2019. jún. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
31%

Hello ezeket nem tudom írták-e, vagy esetleg én már írtam-e.


vagy létrejöhet bármi, vagy nem jöhet létre semmi. az hiszem, a második lenne a logikusabb; mert akkorhát, hogy lett minden ? és tényleg, valamiből csak ki kellett induljon. érdekes kérdés. Lehet úgy tekinteni, hogy Isten ő egy időn kívüli lény, és akkor tulajdonképpen magát hozta létre. Tehát lehet, hogy ne keressünk kronológiát. Valahogy egyszercsak lett minden; mert egyébként elég durva lenne, ha nem lenne semmi; még akár egy nagy üresség se lenne. Amúgy, másik szempontból meg az a logikusabb, hogy legyen minden, mert ha nem lenne semmi, abban nem lenne sok értelem; túl sok logika. De akkor kinek támadt ez az ötlete, vagy hogy, és mikor, ha eredetileg nem volt semmi, hogy <majd> legyen valami. Amúgy én már hozzászóltam korábban ehhez a kérdéshez, most nem olvastam vissza, de talán egy olyat írtam, hogy Isten ő nem egy konkrét személy, hogy van, akik nem úgy képzelik, hanem valami kozmikus intelligencia. De akkor kinek az intelligenciája? Ha eredetileg nem volt semmi. Most eszembe jutott egy másik mondat, hogy a lét határozza meg a tudatot -ennek vicces kontextusban van egy folytatása is, hogy ,,ha megiszod a lét, elszáll a tudatod", de én most nem a kontextusban írom. Hanem tehát, hogy lehet ,hogy pl Isten tényleg időn kívüli, és akkor ő teremtette meg saját magát. Ő már valahogy volt a jövőben; és akkor visszament az időben, és elindította a kezdetet. Pl a Family Guyban is volt egy epizód, hogy hogyan lett az ősrobbanás, azt is valaki okozta. Tehát, visszatérve, hogy pl Isten úgy teremtette önmagát, hogy ő már a ,,jövőben" volt, és visszautazott a ,,múltba", hogy megteremthesse önmagát; és ő tehát úgy jött létre, hogy visszajött a jövőből ahol már létezett, és visszajött, hogy megteremtse önmagát, hogy ő a jövőben meg már majd létezhessen. (És vissza tudjon megteremteni önmagát; de tehát nem azért; hanem azért tudta létrehozni magát, mert ő már volt a jövőben. Így valaki már tudott visszautazni a ,,múltba ", hogy őt ,,legyártsa", létrehozza. )

2022. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
31%

*még vissza, a ,,lét határozza meg a tudatot"-hoz

tehát először ő már a jövőben volt, és akkor alakult ki a tudata, miután létrejött; tehát különben hogy lett volna tudata. Valami volt, és az kezdett egyszercsak tudatra ébredni.


És vissza tudott menni a múltba (miután öntudatra ébredt), és megteremteni önmagát.


Tehát,


1. létrejött

2. öntudatára ébredt , rájött, hogy ő van.

3. vissza kellett mennie, hogy ,,legyártsa" önmagát

4. legyártotta önmagát, öntudatára ébredt

5. visszament az időben, és létrehozta önmagát;


és így tovább stb végtelen körforgásban.

Nem biztos, hogy így volt, de pl ilyesmi lehetett szerintem akár mondjuk.

2022. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
31%
*3. vissza kellett mennie, hogy ,,legyártsa" önmagát, hogy létezhessen; és akkor ő már létrejött; tehát, ha már volt, akkor a múltban megtudta teremteni önmagát, ami nem is képmása volt, hanem előzménye/inkább eredete annak, hogy ő legyen.
2022. márc. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

Várjatok halandók, elcs*sztem az egész emberiséget, nem olyan lett, amilyet akartam.


Szólok egynek, hogy készüljön, mert az összes többit kinyírom, és kezdem elölről

2022. márc. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!