Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kannibalizmus a keresztény...

Kannibalizmus a keresztény vallásban?

Figyelt kérdés
Kenyér és bor elfogyasztása ami Jézus testét és vérét jelenti szimbolikus kannibalizmus? Mi értelme egy ilyen szertartásnak? Utánaolvastam de nem látom értelmét. Valamiféle pogány eredete lehet.

2019. máj. 31. 11:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
47%
aham, az. Babits Mihálynak van egy gyönyörű verse erről, de nem ajánlom olyannak, aki biztos nem értené meg.
2019. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
58%
Mit jelent a kannibalizmus? Láthatóan fogalmad sincs, mert emberevés jelent. Krisztus a keresztények szerint mi? Isten. Szóval már az elején elhasalt a vád.
2019. máj. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Keresztény tanok szerint Jézus emberként jött földre. A kérdésem egyébként komoly. Nem provokálni akarom a keresztényeket csak megérteni ezt a szertartást.
2019. máj. 31. 12:40
 4/31 anonim ***** válasza:
49%

Ezt szimbolikusan kell érteni!


Mint amikor egy kisbabára mondják, hogy "Meg kell zabálni!".

2019. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 jdfGabrella ***** válasza:
45%
Ezt szimbolikusan kell érteni.
2019. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
49%

Néhány tévedésre reagálnék a korábbi hozzászólásokban:


Nem, ezt nem szimbolikusan kell érteni. A katolikus katekizmus szerint az ostya nem szimbóluma Jézus testének, hanem tényleges átváltoztatás történik, ami a "lényegét" illeti.


Jézus nem kizárólag Isten a katolikus vallás szerint, hanem valóságos Isten ÉS valóságos ember. Az Atyával egylényegű, ugyanakkor valóságos ember is.


Tehát valóban emberevés történik az áldozás szentségében.


Legalább ismerje a vallását, ha már hisz valaki ilyen ostobaságokban. Én nem hiszek benne, mégis ismerem a katolicizmust behatóan.

2019. máj. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Eleve is már megmagyarázhatatlan módon Isten benne lakozik a hívőben, pontosabban a Szentlélek. Isten eggyé lesz az emberrel. Ez is már felfoghatatlan annak, aki nem hívő.

Jézus a tanítványaival együtt evett, kenyeret és bort. Azt mondta, hogy ezt cselekedjük az Ő emlékezetére.

"Az én testem étel" - mondta Jézus. Ez azt jelenti, hogy Jézus meghalt a kereszten, tehát odaadta a testét, és ebből van nagy haszna a hívőnek, mert ezzel a bűnökért a büntetést magára vette. Így a büntetés nélkül élhetünk igazi életet, a bűnök nélkül. Tehát gyakorlatilag az Ő teste élteti a hívőt, és az Ő vére, ami a kereszten kifolyt. Ez tehát jelképes.


Az Úrvacsoránál azt mondta, az Ő teste étel, az Ő vére ital. Ez nem elsősorban azt jelenti, hogy megesszük a kenyeret és megisszuk a bort és annyi. Ha nem fogadja el valaki jelképesen a dolgot, tehát hogy Jézus odaadta a kereszten a bűneiért a testét és a vérét, hogy az ember teljes életet tudjon élni, akkor semmit nem ér az egész. Éppen ez a bibi a katolikus teológiával, hogy szerintük ők megeszik az ostyát és isznak bort, és ezzel bennük lesz Jézus és annyi. Ez önmagában nem ér semmit. Ha nem fogadja el a hívő, hogy a kereszten mi történt őérte, akkor nincs értelme az egésznek.


Az evés, így az úrvacsora is egy közösséget jelent azzal, akivel az ember együtt eszik. Így a hívők egymással vannak közösségben, és hiszik, hogy Jézus is ott van köztük.


Szimbolikus értelmezése van annak, hogy "ez az én testem, ezt egyétek". Minden nap jelképesen eszi az ember Jézus testét azzal hogy hittel elfogadja Őt megváltójának és aszerint éli az életét. Ugyanígy a bor, Jézus vére, jelképesen, minden nap a hívő számára.

2019. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Akár szimbolikusan kell érteni akár szó szerint, ez kannibalizmus.
2019. máj. 31. 14:13
 9/31 lilla64 ***** válasza:
48%

Krisztus teste-a kenyér

Krisztus vére-a bor

Hol van itt a kannibalizmus?

2019. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
62%

Vidiripi


A muszlimok csókolgatják a Kába követ.

Akkor az szimbolikusan is meg szó szerint is bálványimádás?

2019. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!